| ChioruL14 a întrebat:

Acum vreo 7 luni navigam pe internet si am vazut o intrebare "daca inghit, raman gravida?" Nu am putut sa nu raspund asa ca mi-am facut cont pe TPU, asa am descoperit eu TPU. De atunci am dat aproximativ 5000 raspunsuri si 150 intrebari(in cele 14 conturi). Problema sta in felul urmator, inainte cand puneam o intrebare la Dragoste si Sex primeam 70-120 raspunsuri, acum dau ce-am mai bun din mine si abia primesc 3 raspunsuri, dau un raspuns, nu il vede nimeni(inainte primeam 20-50 "amuzante"). De ce? Pentru ca nu mai exista dragoste si sex, exista un amalgam de intrebari de diferite genuri si dispar prea repede(din cauza "scuze de categorie dar e cea mai vizitata, dau funda"). intr-un final m-am decis sa ma "mut" la totul despre TPU si stiinda/filosofie, vazandu-le categorii mai serioase, dar ce sa vezi? la stiinta sunt numai teme iar la TPU s-au mutat aia care posteaza despre telefoane, laptopuri, PC-uri, filme, muzica si...calorifere cu 12 elementi. Voi vedeti ca la fiecare intrebare scrie ca da funda? de parca de aia raspund eu, ca-mi da mie pysy99 funda, in cateva luni TPU va deveni un amestec de intrebari la toate categoriile, o sa vedeti, care e mai populata, aia se distruge. Era un subiect pe forum sa se aleaga cativa membri vechi si de incredere, seriosi, activi, care sa stearga/mute intrebarile postate aiurea insa nu a fost pusa in aplicare. Concluzia, alegeti niste membri seriosi si activi(noname, greece, legiuitoarea, etc, nu pentru ca ar raspunde bine, pentru ca sunt corecte si active) care sa poata muta intrebarile, nu de alta dar credeti-ma ca s-au saturat si ele sa tot spuna "ai gresit categoria, posteaza in alta parte". Daca nu faceti asta, curand Toti Pentru Unu va deveni Unu Pentru Toti.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Multe idei/propuneri bune au rămas la stadiul de "ne mai gândim", "o să facem, o să dregem", iar site-ul între timp se duce de râpă...

| Hombre a răspuns (pentru NOname):

E ca si dus.

7 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Este una dintre facilitatile la implementarea careia se lucreaza in prezent echipa de la programare.

Alexandra - TPU

| anonim_4396 a răspuns (pentru TPU.ro):

Ma alegi si pe mine? Promit solemn ca-ti dau funda laughing

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Parerea mea este ca au plecat foarte multi useri seriosi si au ramas multi copii bezmetici! Nu stiu cat se mai poate salva din site!
Ideea ta e buna si da a mai fost propusa, insa nu stiu cat de mult conteaza parerea noastra!

| MâţulMov a răspuns:

Admini chiar nu fac nimic, iar ideile bune nu sunt puse in aplicare.
Ignore nu poate sa ne scape de utilizatorii tampiti fiindca tu, de ex.
ai 14 conturi. Conturi se pot face la nesfarsit, de ce nu fac ceva in privinta asta?
Ca sa nu mai spun, trebuie sa raportezi un utilizator incult de 5-10 ori ca sa-l suspende.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca nu vrei funda de la pysy99 mai bine spune direct...

| alexTPU a răspuns:

Ai dreptate si eu am vazut acelasi lucru.pentru conducerea site-ului ar trebui sa fie un lucru ingrijorator