| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Ce stiti despre molii? Eu stiu ca seamana ca niste fluturi dar sunt asa mai gri au diferite marimi si mici si mari. Eu dupa ce am deschis si citit pentru prima data Biblia eram in bucatarie la masa cu geamul deschis si in momentul in care am citit si am crezut cu adevarat ce e acolo m-a cuprins un fior pe sira spinarii si o senzatie ciudata de neliniste. Am continuat sa citesc mai departe si fiind liniste in bucatarie (eram singur acasa parintii erau plecati) a aparut dintr-o data pe gresie un fel de fuluture mic si gri cu un pic de maro spalacit pe el, pe moment am crezut ca e un fluture dar dupa cateva zile m-am uitat pe net la melodia asta https://www.youtube.com/watch?v=27rnqrsHB0w si am vazut din nou insecta aceea la minutul 2:45-2:50-2:53 deci ma jur ca arata exact ca acea insecta din videoclip nu mint.

Sunt speriat, voi incerca sa citesc in continuare din Biblie dar eu nu pot sa uit cand a aparut pentru prima data acea insecta, am mai vazut acea insecta si in filmele de groaza dar pe moment am crezut ca sunt niste lacuste cu aripi care manaca lemnul putred.

Stiu ca ceea ce va spun acum pare ciudat sau iesit din comun dar ma jur, ma jur ca am vazut acea insecta si nu e pentru prima data, au mai fost zile in care a mai aparut si am stat asa si m-am uitat la ea fara sa o prind in mana (mi-a fost frica), numai pe una care era mica am atins-o un pic si a zburat.

Scriu asta pentru ca mi-e frica ca nu cumva sa imi vina randul si mie, adica sa ma ia Dumnezeu la el, sa mor cumva noaptea in somn facand stop cardiac sau respirator sau sa mi se intample ceva mai rau caci eu stiu ca am pacatele mele.

Cine imi poate explica mai multe despre acea insecta are cumva legatura cu Biblia? Ca a aparut imediat dupa ce am deschis-o prima data si am citit din curiozitate si ma jur ca pana in ziua aceea nu am mai vazut acea insecta. Sa fie vreo legatura? Sunt foarte speriat numai cand o vad.

Prima data s-a asezat pe gresie in bucatarie ca acolo citeam mereu din Biblie si zbura si se lovea de bec, apoi intr-o alta zi de fapt era intr-o seara o molie mare cat gura la o cana sau cat jumate de celular s-a asezat pe rama aceea alba de la geamul termopan era cat se poate de reala.

Cine ma poate ajuta cu un raspuns? Sunt nedumerit si nu stiu de ce mi-e frica, chiar mi-e frica numai cand ma gandesc si imi amintesc de acea insecta.

68 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Hai că mă sperii și pe mine. =))
Uite cum arată molia
https://www.google.com/......ps?/search

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Este o molie oarecare, (Si eu care credeam ca sunt paranoic laughing )
Nu exista paranormal.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pai e exact insecta din videoclip ma jur asta e.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Și ce crezi că-ți face molia? Îți fură averile? Îți dă foc la casă? Îți halește familia? Nu fi paranoic, nu-ți face nimic!

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ce e asa de supranatural, daca eu vad o musca intr-un video si o vad si real e un act clar divin cumva

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Ma jur ca a aparut imediat dupa ce am citit nu sunt nebun, mi-a fost frica sa o ating pentru ca stiam ca am mai vazut-o in filmele de groaza dar pe moment nu am crezut ca e aceiasi insecta. De-a bia dupa ce am citit a aparut, si a inceput sa mai apara si ziua si seara cate o molie mica dar ultima a fost mare cat gura la o cana.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Nimic, nu imi face nimic dar nu stiu daca aceea insecta are legatura cu Biblia dar ceva nu e in regula, in filmele de groaza numai acolo mai vedeam aceea insecta ca in rest nu am mai vazut-o.

Deci MA JUR ca era cat se poate de REALA era exact aceea insecta pe care mi-ai aratat-o si tu pe google iamges https://:///......com/search 100% asta era.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Si eu am citit legenda omului musca si am vazut o musca, ce spui?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

A aparut cand am inceput sa citesc despre "Crimele cu autori necunoscuti" si despre "Crime" pe urma "Adulter" si "Avort".

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Uite poti sa ma ei la misto cat vrei dar eu stiu ce am vazut era cat se poate de REALA nu mint era exact si ca ceea din videoclip si de pe net.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Atunci a făcut avort și molia?

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Si care e faza man?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Îi e frică să nu-l bată musca ăăă molia? tongue

| RAY a răspuns (pentru RAY):

As vrea sa scriu ceva, un om care crede nu are nevoie de dovezi, stiinta deci a vb cu un om care crede e timp pierdut simplu

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Care-i faza?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Esti o persoana foarte amuzanta chiar mai facut sa imi schimb parerea despre tine.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ce părere aveai înainte? Mie nu mi se pare că sunt amuzantă, dar fie... tongue

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Ce am spus in legatura cu molia e cat se poate de real.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

No comment.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Te cred marius, va cred pe toti

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Minti, tu spui asta ca sa ma compatimesti crezand ca sunt nebun dar te inseli ceea ce am vazut e cat se poate de real insecta aceia era cat se poate de reala exact cum sunt moliile din filmele de groaza, ma jur ca asa arata https://www.google.com/......ps?/search

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Nu mai conteaza, tot ce stiu e ca Dumnezeu are grija de toti si ca ne va veni randul la toti.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

"Te cred marius, va cred pe toti" ai mintit, tu crezi numai ce vrei tu sa crezi si numai ce crezi tu ca are vreo importanta iar daca iti spune cineva ceva care e adevarat te superi si dai ignor.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

O sa iti para rau ai sa ste caiesti pentru pacatele tale nu uita Dumnezeu te vede, inca ceva din viata scapa cine poate exista doar doua directii inainte sau sus sti tu unde. NIMENI dar NIMENI nu scapa de dreptatea si judecata lui Dumnezeu ori unde ai fi pe Terra sau orinde te-ai ascunde EL te vede.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Incepi sa ne ameniti cu iadul tipic unui copil de 3 ani

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Nu, depinde de tine ce crezi si ce faci dar eu stiu ca raspunsul tau a fost dat asa la ofdica sau nervi dar sti vorba aia "Eu vad numai ce vreau eu sa vad" si "Eu sunt prost numai atunci cand vreau eu sa fiu prost" intelegi acum asa si tu.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Urmeaza sa omori si tu si sa arzi de viu niste persoane, sa stim?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

"Urmeaza sa omori si tu si sa arzi de viu niste persoane, sa stim?" hmmm, deci sa inteleg ca te-am speriat? ai dreptate, nu uita ca acum cand comunic cu tine sunt cat se poate de serios, tu stii ca eu nu sunt prost caci "Eu sunt prost numai atunci cand vreau eu sa fiu prost" deci ti-am dat de inteles, cu alte cuvinte iti dai seama ca sunt in stare de ORICE. Tu daca dadeai ochii cu mine nu sti cum s-ar fi putut termina sau cum ar fi stat lucruriile, eu te-am mai suparat si inainte si mi-ai dat ignor fara ca macar sa ma cunosti dar acum cred ca sti ce fel de om sunt sau cat de periculos pot sa fiu, ce vezi in filme despre criminali se aplica si in viata reala numai ca din pacate sitm cu totii ca viata bate filmul si o cam bate destul de des, intelegi tu. Bine sti cum? eu pot sa fiu de doua feluri bun si rau depinde de tine cum ma tratezi si cum imi vorbesti.

Dumnezeu sa aiba grija de tine RAY si de sufletul tau.