| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Ce stiti despre molii? Eu stiu ca seamana ca niste fluturi dar sunt asa mai gri au diferite marimi si mici si mari. Eu dupa ce am deschis si citit pentru prima data Biblia eram in bucatarie la masa cu geamul deschis si in momentul in care am citit si am crezut cu adevarat ce e acolo m-a cuprins un fior pe sira spinarii si o senzatie ciudata de neliniste. Am continuat sa citesc mai departe si fiind liniste in bucatarie (eram singur acasa parintii erau plecati) a aparut dintr-o data pe gresie un fel de fuluture mic si gri cu un pic de maro spalacit pe el, pe moment am crezut ca e un fluture dar dupa cateva zile m-am uitat pe net la melodia asta https://www.youtube.com/watch?v=27rnqrsHB0w si am vazut din nou insecta aceea la minutul 2:45-2:50-2:53 deci ma jur ca arata exact ca acea insecta din videoclip nu mint.

Sunt speriat, voi incerca sa citesc in continuare din Biblie dar eu nu pot sa uit cand a aparut pentru prima data acea insecta, am mai vazut acea insecta si in filmele de groaza dar pe moment am crezut ca sunt niste lacuste cu aripi care manaca lemnul putred.

Stiu ca ceea ce va spun acum pare ciudat sau iesit din comun dar ma jur, ma jur ca am vazut acea insecta si nu e pentru prima data, au mai fost zile in care a mai aparut si am stat asa si m-am uitat la ea fara sa o prind in mana (mi-a fost frica), numai pe una care era mica am atins-o un pic si a zburat.

Scriu asta pentru ca mi-e frica ca nu cumva sa imi vina randul si mie, adica sa ma ia Dumnezeu la el, sa mor cumva noaptea in somn facand stop cardiac sau respirator sau sa mi se intample ceva mai rau caci eu stiu ca am pacatele mele.

Cine imi poate explica mai multe despre acea insecta are cumva legatura cu Biblia? Ca a aparut imediat dupa ce am deschis-o prima data si am citit din curiozitate si ma jur ca pana in ziua aceea nu am mai vazut acea insecta. Sa fie vreo legatura? Sunt foarte speriat numai cand o vad.

Prima data s-a asezat pe gresie in bucatarie ca acolo citeam mereu din Biblie si zbura si se lovea de bec, apoi intr-o alta zi de fapt era intr-o seara o molie mare cat gura la o cana sau cat jumate de celular s-a asezat pe rama aceea alba de la geamul termopan era cat se poate de reala.

Cine ma poate ajuta cu un raspuns? Sunt nedumerit si nu stiu de ce mi-e frica, chiar mi-e frica numai cand ma gandesc si imi amintesc de acea insecta.

68 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

RAY daca mai esti pe site vreau si parerea ta adica un raspuns la asta https://www.tpu.ro/......simplu-si/

| Nilsson a răspuns:

Singurul lucru neplacut la molii este ca rod hainele, dar in rest chiar n-ai de ce sa te temi de ele.
Cred ca suferi de anxietate, poarte ar trebui sa apelezi la un psihoterapeut.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Nilsson):

Imi place imaginea ta de profil, hmmm "urmareste lumina" ori cum stiu ce am vazut nu ma poate prosti nimeni.

| Nilsson a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ma bucur ca iti place imaginea, sper ca inspira optimism. In rest nu stiu ce ai mai vrut sa spui.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Nilsson):

Era referitor la intrebarea mea.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Irinel15123532):

Viata e de rahat https://www.youtube.com/watch?v=2bK2J3pQ8NE nici nu sti cat de rau imi pare pentru tot pentru toate pacatele mele, nu stiu de ce dar cand incep si citesc din Biblie si vad insecta aceea ca zboara si se aseaza pe becul din bucatarie si se loveste de el sau chiar cand aterizeaza pe gresie ma cuprinde un fior pe sirea spinarii o stare de frica, daca Dumnezeu vrea sa ma ia la el si vrea sa imi trimita un semn atunci asa sa fie, singurul lucru de care imi pare rau in viata asta de rahat e ca nu le-am spus parintilor mei care mau crescut cat de mult ii iubesc si cat tin la ei chiar daca am pacatuit si am ridicat pumnul asupra lor atunci cand am fost furios si cand m-am batut peste tot pe unde am fost in societate si cati dusmani mi-am facut peste tot pe unde am mers.
Imi pare nespus de rau stiu ca am fost prost la inceput poate ca inca mai sunt dar cuvintele nu isi mai au rostul viata e de rahat.
Pacatele astea ma vor urmarii toata viata mea pana la final.

| Irinel15123532 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Acest mesaj, spune-i-l Lui Dumnezeu. Spune-i in rugaciune toate aceste lucruri, spune-i ca iti pare rau, spune-i ca vrei o viata noua, spune-i ca vrei Duhul Sfant in tine, ca vrei ca Iisus Hristos sa devina mantuitorul tau personal. O sa iti recomand un video care se numeste ''Ridica-te si mergi mai departe'' te rog mult sa il urmaresti.
https://www.youtube.com/watch?v=Ayn0bFNWo08&t=740s

Mai este unul ''Liberi de trecut''

https://www.youtube.com/watch?v=_iu6JnniVTM

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Irinel15123532):

La sfarsitul zilelor mele voi fi una cu Duhul Sfant trebuie doar sa astept e doar o chestiune de timp pana cand voi imbatrani si o sa ma sting ca o lumanare, o sa imi duc crucea pana la capat orice ar fi.