| RM94 a întrebat:

Ce sunt cele 14 plagi? Primele 7 sunt trambite, nu? Si celelalte?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Trambitele sunt trambite iar plagile sunt plagi. Nu sunt decat sapte (7) plagi dar sunt indestulatoare pentru toata omenirea. Trambitele s-au cam terminat, acum vin plagile.

| Micheleh a răspuns (pentru danut):

Omenirea va ramane mereu in mocirla cu oameni care cred in povestile biblice.

| danut a răspuns (pentru Micheleh):

Povesti sunt doar pentru cei ce nu reusesc sa depaseasca un prag al cunoasterii. Dupa ce vei depasii 60 de ani de viata poate mai vorbim (experienta de viata).

| Micheleh a răspuns (pentru danut):

"depasii"
Experienta si cunoastere ziceai?

| danut a răspuns (pentru Micheleh):

Vrei, imbatrani sau poate trece de.

| danay72 a răspuns:

Te referi la cele 10 plăgi date egiptenilor când evreii au ieșit din sclavie? In Exod 7-11 sunt descrise aceste plăgi.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Plagile omenirii sunt in ordine:
1.Crestinismul
2.Islamul
3.Iudaismul
4.Martorii lui Jehova
5.Pedofilia
6.Poluarea
7.ISIS
8.Antena 1
9.Berea la PET
10.Coruptia
continua tu mai departe