| iKronstadt a întrebat:

Ce vrea să spună această femeie, atunci când răspunde la simpla întrebare "Ați ținut post?"?
http://www.youtube.com/watch?v=N8kQ7QetkdQ
M-a băgat la idei. Acum nu mai știu cine este mai diliman, eu sau ea.

30 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Doamne fereste, am avut o colega care de la prea multa invatatura au luat-o razna si a trebuit sa renunte la studii.

| Angel0 a răspuns:

Cu greu se abținea tanti sa nu rada.
Si cati au pus botul, este plina lumea de creduli.

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns:

Nu e dilimana deloc ba din contra, limbajul ei superior ne face sa traducem cu dictionarul.

| iKronstadt explică (pentru Hombre):

Păi, nu prea poți traduce. Adică poți, dar nu rezultă nimic logic. Tare faza;) Uite ce am găsit eu pe net:
http://pastebin.com/pxvBWiRT

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Hombre):

Si sa scriem " de loc" in doua cuvinte

| Hombre a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Pe cuvantul tau de soim al patriei ca nu faci greseli la tastatura?

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Hombre):

Nu-eu gfreseala de lka trastatrura, asdta e gfreseala la tastatura.
Gresala ca asta este greseala de adevarat vorbitor a limbii romane. Ce scuza penibila de tigan! Ai auzit bine: de tigan!

| Hombre a răspuns:

Nu ma arunc la aprecieri idioate gen @nowaybutstay, nu sunt lingvist si nici unul dintre noi asa ca eu sunt pe un teren minat.

| SaveTheNature a răspuns:

Am incercat eu ieri sa traduc,cu ajutorul dex-ului, al dictionarului on -line de limba latina si al wikipediei.
Iata ce am tradushappy :
Pana acum pot spune ca postul nu e facut doar cu ocazia uni mare eveniment.
Grosolania si rautatea omeneasca s-ar putea injdrepta intr-o societate bolnava, molipsitoare,canceroasa.
O societate a indiferentei si a neacceptarii sub un Jean Calvin( pastor protestant francez).
Numai ca greselile repetate dintre oameni ar putea fi respinse de o anumita categorie de oameni. spre binele umanitatii.
As vrea ca totul in aceasta zi de slujba inainte de Paste, sa fie comun, si oamenii sa se reuneasca pentru Dumnezeu.
Eu am venit sa confirm credinta, si sa intaresc credinta, in asezarile omenesti, si sa ajut in rezolvarea problemelor unei societati bolnave.
Si in a intregii omeniri. Nu stiu daca si voi ma sustineti, in abstinenta, infranare si cumpatare, si viata sa fie fara urcusuri si coborasuri.Pentru a reface universul fals
celor care traiesc contrar legilor Lui.

| iKronstadt explică (pentru SaveTheNature):

Omule, tipa folosește cuvinte inexistente, sau total străine de contextul prelegerii :)) Pentru edificare, privește aici:
http://pastebin.com/pxvBWiRT
Nu putea să răspundă cu un simplu "da", sau un nevinovat "nu"? Mare-i grădina.

| LineGuide a răspuns:

E o nebuna, sa folosesti astfel de cuvinte cu asa usurinta...

| Rockart a răspuns:

Eu tot încerc să-mi imaginez ce faţă avea reporterul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kron? ce n-ai intales mai? tu nu vezi ca la ce a spus ea, nu e decat un raspuns?; bineintales.sigur ca da.asta e.

| iKronstadt explică (pentru anonim_4396):

Măi Tili, ori e un fake super, ori tipa are bujiile ftute laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta vrea doar sa se dea mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acest raspuns disconversionalo-umanistic mi se pare ilogic de transpus in limbajul homo sapiens din acest univers unicostimatepial halocinogeno-crapio. Aceasta stimata doamna se refera la diconversiunea onomatopeelor uniconversionale atat nemertenabile cat si parapolemonifee. In conculzie semno-sculpina este extroridanara prin nonsalanta unconfurnistica unui Jan Calvin. Multumesc! Sper ca te-am lamuritwinking

| iKronstadt explică (pentru anonim_4396):

Așa mai zic și eu explicație. Fug să mai bag o palincă, fiindcă n-am înțeles la sfârșit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta imi aminteste de ala cu "Cine a scris biblia?" rolling on the floor... FAKE!

| Rockart a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce fake? Nu sunt destui nebuni în lumea asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rockart):

Asa e, sunt destui nebuni.Numai ca filmuletul asta e fake pentru ca tipa incepuse sa rada.Deci pe la ultimele secunde tipa deja incepea sa zambeasca, de asta a si oprit ala filmarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E asta-i acum. E o credincioasa pretioasa. Tu un ateu marunt, nu poti intelege, numai un credincios ar fi in stare laughing

| iKronstadt explică (pentru anonim_4396):

laughing Fir-ar dracu' al dracului laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha ha ha!
a facut misto...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kron? de cand sant, si sant de oleaca de vreme, ca cand m-am nascut ereau doi oameni pi pamant, am mai vazut doar o dama la fel; era diriga mea {de matamatica}atat de patrunsa de specialitatea ei ezact ca respectiva de religie, filozofie si postire.maaaare minune.dar de.trebe sa fie si estreme.

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Ea e clar o handicapata proasta, ce inteligenta se mai da, cine stie ce stricata e, numai de astea ii umbla prin bila

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Aaaaaaaaaaaaa.deci tu ai inteles ce vrea ea sa trasnmita

| spike625 a răspuns:

Ooooo...cred ca a mancat ceva stricat(de fruct)ca si-asa a vorbit intr-un limbaj cunoscut numai de ea, cand putea spune simplu:NU AM POSTIT!