| anonim_4396 a întrebat:

Ce zice dumnezeu despre fractal prin biblie?

5 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Biblia nu e scrisa de Dz, e scrisa de niste oameni primitivi care nu aveau nici o treaba cu fractalii.

| anonim_4396 explică (pentru Algo098):

Tu stii ca prin biblie "vorbeste dzeu"?

| Algo098 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, cel inexistent, puternic, iubitor si invizibil, care cu puterea si iubirea lui lasa oamenii sa se omoare intre ei in razboaie, sa moara de boli si de foame si care le da dupa ce au murit, adica niciodata "viata infinita".

| anonim_4396 explică (pentru Algo098):

Off, ma calmez eu si ii apuca pe altii. Acel dzeu a fost inventat sa ii pacaleasca pe oameni cu "familia", ca sa traiasca cu "parteneru psihologic". Acel "personaj" ti-l gasesti in viata, dar dzeu asta e in plus pentru unii sunt deja ai lui si nu accepta oameni reali.
Cei care au inventat acel dzeu, au aruncat cu "boala" peste cei care au ales sa aiba familii reale decat sa fie cu "ei" in aceasta "relatie psihologica".
Ca sa iti mai dau o informatie, in iraq sunt ucisi in numele acestui dzeu. II obliga cu moartea, qoranul a aparut dupa biblie si este o continuare a acelorasi oameni care au facut si biblia. E o farsa a celor care fac toate dezastrele astea. Sunt minciunile lor.
Oamenii nu trebuie sa fie separati de o fantoma care se ocupa de tot, oamenii sunt fantomele. E complicat si nu-s in stare sa descurc.
E totu in capu omului, ce iti promite, ajungi sa ii dai tu asteptand sa primesti.
Oamenii mor si judecata de apoi este cand se vor naste iar sa priveasca pentru ce au murit. Cine ramane in viata e castigatorul de a fi sefu asupra celor ce se vor naste.
Toti traim in acelasi univers, interactionam intre noi, fantoma aia este inauntrul nostru.

| Meme10Memu a răspuns (pentru anonim_4396):

"fantoma aia este inauntrul nostru" - e o fiinta care poate patrunde in toate colturile din univers, o fiinta atotputernica ce poate face orice isi doreste si poate sa ignore ceea ce vrea sa ignore.