| Toluk19 a întrebat:

Cea mai mare intelepciune in lumea acesta?
Pururea sa vada moarte inaintea ochilor sai! ( Parintele Cleopa )

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cea mai mare intelepciune in lumea asta are legatura cu Isus Cristos. Conform Bibliei, el a fost cel mai intelept om de pe pamant si nu a atras atentia asupra lui ci asupra lui Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Hmmmm a răspuns:

Da, cugetul unui senil. Cea mai mare intelepciune? In sensul asta, sunt in dezacord. Cea mai mare intelepciune ar fi sa te caute moartea acasa, iar tu s-o astepti in cimitir.