| Croampa a întrebat:

Chiar exista religia jashin, sau este doar una inventata la naruto?

12 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu exista. E inventata in anime-ul Naruto.

| Croampa explică (pentru OnuOnulică):

Am intrebat pentru ca am vazut ceva site cu religia jashin si de aia!
Dar pacat ca nu exista, voiam si eu sa fac faza cu transmiterea durerii! big grin

| OnuOnulică a răspuns (pentru Croampa):

Si eu m-am interesat cand am vazut la Naruto laughing era bine daca exista...sau poate exista pentru unii dar nu e oficiala happy

| Croampa explică (pentru OnuOnulică):

Ce zici, sa incerc? happy

| OnuOnulică a răspuns (pentru Croampa):

Daca asta vrei...atunci da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca Kishimoto s-a inspirat de undeva, deci probabil este un cult obscur care are cam aceiasi reputatie pe care o are Satanismul in Europa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi. Oricum in ziua de azi e foarte usor sa iti formezi o religie.

| Admunssen a răspuns:

Citeste aici. Este o religie.
http://www.caplimpede.ro/......tora-foto/

| Hyourinmaru a răspuns:

In ce episod ai vazut? Spune-mi, te rog, vreau foarte mult sa stiu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hyourinmaru):

In acel episod cu hidan.

| Croampa explică (pentru Hyourinmaru):

Shippuden episodul 83- 88 sau ceva de genul, este atunci cand hidan se lupta cu shikamaru! E faza aia cand face un cerc cu sange si se transforma in skelet, uita-te sa vezi!

| Hyourinmaru a răspuns (pentru Croampa):

Thanks! :*