| AvalohAlyn a întrebat:

Cine a creat viața daca nu Dumnezeu?

6 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Toate cele de mai sus. Mai ales primele doua.

| halogen001 a răspuns:

Cum Dumnezeu nu exista fiind o fantezie pentru prostit naivii creduli si nestiutori, Dumnezeu iese primul din calcul. Ramane stiinta care da raspunsul corect. Natura cu legile fizicii prin evolutie are ca rezultat existenta vietii.

| Meme10Meme a răspuns:

Nu te mai saturi in a pune intrebari tampite? Nu te mai macina sfarsitul lumii, nu iti mai este dor de Vadim?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universul prin legile sale fizice, prin fortele gravitaționale care au unit elementele chimice care s.au format din explozia stelelelor, din fuziunea nucleara a stelelor, la inceput fiind doar 3, si in ultimul rand prin reacțiile chimice care au la baza carbon pentru a da nastere unor compusi organici simpli, dupa care a inceput evolutia, adaptarile la mediu, "vointa" compusilor de a cucerii cat mai mult teren si a se adapta le mediul lor pana in ziua de azi. E usor sa spui cand iti e frica sa te documentezi sau cand nu intelegi toate astea ca totul a fost pur si simplu creat de o mana divina. E mai usor sa spui ca o divinitate i.a facut din tarana pe Adam si Eva si de la ei au plecat oamenii pentru ca a adopta teoria evoluției care este adevarata ar insemna falsitatea teoriei celor doi oameni. Iar asta ar insemna punerea la indoiala a credinței. Sunt multe exemple contradictorii de genul in biblie fata de realitate care arata cat de falsa e. Vedem cum erau oamenii acum 100.000 de ani, simpli neandertali vanatori-culegatori care de. abia scoteau 3 cuvinte pe gura, acum 10.000 de ani, vedem cum erau acum 1000 de ani, cum erau acum 100 de ani, cum sunt azi, cum vor fi in viitor. Nimeni nu se aseamana, doar evoluam. EVOLUTIA SE VEDE CU OCHII LIBER CHIAR SI IN PERIOADA VIETII NOASTRE. Cum era viata si tehnologia acum 20 de ani si cum e azi. Evolutia exista dar religiosii o resping in favoarea creationismului fals pentru a se amagii ca Dumnezeu chiar exista si le va oferi viata vesnica dupa moarte cu multe minuni si placeri neomenesti.

| AndrElle a răspuns:

Creatorul este Dumnezeu. Stăpânul creației.

| OniChan666 a răspuns:

Eu