| AvalohAlyn a întrebat:

Dumnezeu a creat viata si pe alte planete?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Biblia SPUNE ca exista si alte lumii create de Dumnezeu dar trebuie sa vrei sa citesti.

| danay72 a răspuns:

Da,conform Bibliei Dumnezeu este Creatorul tuturor lucrurilor din cer și de pe pământ.Geneza1:1

| RAY a răspuns:

Sansa sa existe e foarte mare din punct de vedere matematic vorbind,exista doar ca distanta e cam mare dar intr-o zi se va afla, sunt extrem de curios ce vom face atunci ca specie, frica, spaima, atunci vom vrea sa ne ascundem de ei

| mentholinks a răspuns:

Posibil, si Isus a plecat spre cer probabil pe o alta planeta.

| AC4S4 a răspuns:

Biblia nu spune nimic despre alte forme de viata create de Dumnezeu, pe alte planete.
https://www.gotquestions.org/Romana/Biblia-extraterestri.html

| AlexeHellsing a răspuns:

Nu se știe.

| Elide a răspuns:

Nu cred că a mai creat și pe alte planete din moment ce ne vede acum cum o distrugem in fiecare zi...