| OmletteDuFromage a întrebat:

Cine credeti ca este mai tare? Doamna Ema, care ne bombardeaza cu predici, sau Woodenpints care ne bombardeaza cu ironie si amuzament? pun intrebarea la religie ca sa o vada amandoi...(doamna Ema, va rog din tot sufletul sa nu ma parati domnului Catalin, promit ca de acum voi fi baiat cuminte)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Singurii care se amuza la poantele lui Woodenpints sunt cocalarii din grupa lui.

| OmletteDuFromage explică (pentru anonim_4396):

Eu nu tin minte sa ii fi dat lui asta fundarolling on the floor...

75 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Iar,Ema? Voi nu va potoliti? Vrei amuzament? Ai gresit adresa.Aici este religie! Du-te la T/A.

| EmaS a răspuns:

Ardnaxur1961
Tin sa te anunt ca singura carte dupa care ma calauzesc, este Biblia. Daca nu stiai ea este ghidul crestinului.Cine doreste sa fie un bun crestin isi calauzeste viata dupa principiile lui Dumnezeu.Eu nu fac parada de acest fapt.Sau tu faci parada cand spui ca esti profesoara si ce carti ai citit? La fel si eu, daca sunt intrebari la care cunosc raspunsul, inseamna ca fac parada? Eu nu am intrat in polemici.Nu am facut reclama unei confesiuni, ci am vorbit despre credinta in Domnul Isus.Multa rautate aveti in voi!

| EmaS a răspuns:

Jadir
Demonstreaza-mi ca ai dreptate.Fa copy-paste la raspunsul acela. Vorbesti in necunostinta de cauza!

| EmaS a răspuns:

OmletteDuFromage
Esti lipsit de bun simt. Spun doar atat pentru ca sunt bine crescuta.

| EmaS a răspuns:

Ardnaxur1961
Spune-mi la ce confesiune am facut eu reclama.Chiar daca am primit nenumarate mesaje in privat spunandu-mi cat de mult ma admira pentru credinta mea,pentru curajul de a fi diferita de restul,atunci cand am fost intrebata despre confesiunea din care fac parte,nu am raspuns,pentru ca eu chem oamenii la Domnul Isus,la mantuire.

Spre deosebire de altii, eu nu imi fac reclama mie personal, ci Domnului Isus.Este o diferenta!

| EmaS a răspuns:

Thealchemist
Cand am vorbit eu prea mult?

| EmaS a răspuns:

MossaNo13
In Biblia tradusa de preotul Cornilescu, Isus este scris cu un singur I, si conteaza ce faci si cum asculti de Dumnezeu.

| EmaS a răspuns:

AsAsInS
Tu nu vezi ca ei ma ucid cu pietre? Pe cine am atacat, eu doar am incercat sa ma apar!

| Vizitiul a răspuns (pentru EmaS):

De cand naiba are dumnezeul tau nevoie de reclama ta? Apropo, la ce pret se vinde?

| EmaS a răspuns (pentru Vizitiul):

Nu este de vanzare.

| Vizitiul a răspuns (pentru EmaS):

Nu este de vanzare, dar ii faci reclama. Frumos, inseamna ca face parte din decor.

| EmaS a răspuns (pentru Vizitiul):

Iertarea lui Isus este fara bani si fara plata.Ea se poate obtine doar prin credinta.

| EmaS a răspuns:

Jadir
Da am spus si ma repet, mi se pare ceva dezgustator, oribil, sa fac asa ceva.Este opinia mea, si am dreptul si libertatea de a mi-o exprima.Cu ce te deranjeaza pe tine? Nu fac asta numai din considerente religioase, ci asa simt eu ca om.

| EmaS a răspuns:

AsAsASINS
Stati linistiti in ceea ce ma priveste, nu acesta este scopul meu, sa primesc niste fundite.Eu am teluri mult mai inalte.Scopul meu este sa ajut atat cat Dumnezeu imi ajuta si imi da putere si intelepciune sa pot spune si altora din experientele mele, ca atunci cand se confrunta cu diferite situatii si imprejurari, sa le dau un sfat bun ca sa nu fie nevoiti sa suporte consecintele unor alegeri gresite.Eu vreau sa promovez in randul tinerilor adevaratele valori etice si morale, principii sanatoase dupa care sa isi calauzeasca viata.Fiecare avem un rol.Si toti impreuna putem sa facem lumea un pic mai buna! PS. Daca doream sa ajung expert TPU nu trebuia sa scriu despre credinta mea, stiam sa ma fac placuta facand tot felul de glume si incercand sa ma raportez la standardele lumii acesteia.Crede-ma,este mult mai usor decat sa fi diferit.

| EmaS a răspuns:

Francesca89
Aici este vorba de educatie, de bun simt.Dar, ia de unde nu-i.

| francesca89 a răspuns (pentru EmaS):

Emo ce sa fac daca am gaze? nu e vina mea...

| FucktheSystem a răspuns:

Și unde e FuckTheSystem în ecuația asta? Că eu vorbesc ironia fluent.
Oricum, votez pentru fi-miu, că doar l-am crescut atâția ani, a învățat ce știe de la cei mai bunihee hee.
Dar și doamna Ema își are rolul pe aici chiar dacă azi s-a cam supărat de obicei zice lucruri amuzante chiar dacă de multe ori se vor probabil serioase. Dar ce ar fi TPU fără Ema și Woodenpints, ar fi monotonie, n-am văzut doi oameni care să fie așa de diferiți în viața mea și-mi place să-i văd când se contrazic.

| MMihai a răspuns:

Cine este Woodenpints?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Prima insira niste citate scoase dintr-o carte mai mult sau mai putin "oficiala", tinand cont ca pocaitii au interpretarea lor proprie a Bibliei; al doilea practica blasfemia, fara sa se gandeasca la menajarea sentimentelor celor care, desi sunt credinciosi, nu fac parada de acest fapt. Deci, bravo lor!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@Ema: Aia e! Ca eu NU fac reclama niciunei confesiuni! Eu prefer sa las omu' sa gandeasca SINGUR si sa aleaga!

| cristi202 a răspuns:

Mai bine o predica, hai, fie si ea proasta, desi eu o cred pe Ema in stare de o predica buna, pentru ca de pe urma unei predici poti invata ceva bun, decit o gluma ironica care poate rani atunci cind este adresata pe oricine care are de-a face cu ea.
@Ucigasuldeprostie:
Poate un betiv homosexual pedofil sa scrie o carte care de-a lungul secolelor, si nu sunt putine - sunt aproape 20 de secole!, sa influenteze si sa schimbe in bine viata a milioane de oameni, incepind de la cei mai simpli pina la cei mai invatati? Asta este semnatura lui Dumnezeu de pe Biblie: orice om care o citeste sincer, cu inima deschisa pentru a afla adevarul, mai devreme sau mai tirziu il va descoperi in ea, si nu oricum, ci acel adevar va produce o schimbare radicala a vietii acelui om. Care carte se mai poate lauda cu asa ceva? Da-mi doar un exemplu!

| Angel0 a răspuns:

Tu ridici imbecilitatea la rang de ironie si amuzament?

| Dumnezău a răspuns:

Indubitabil si irefutabil Dumnezău!

Răspuns utilizator avertizat
| aliceinchains a răspuns:

Woodenpints. Viva Korpiklaani! \m/

| Bogdanux a răspuns:

Woodenpints ca face misto cu kilogramul.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Woodenpints mai bine sa rad decat sa vad cum abereaza niste nebuni debili!

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

@Ema: " Tin sa te anunt ca singura carte dupa care ma calauzesc, este Biblia. Daca nu stiai ea este ghidul crestinului.Cine doreste sa fie un bun crestin isi calauzeste viata dupa principiile lui Dumnezeu. " Pai vezi tu pe cartea aia semnat pe undeva " dumnezeu "? Cartea aia putea fi scrisa de un betiv homosexual pedofil. Tu nu ai de unde sa stii.

| V3ra a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

"Pai vezi tu pe cartea aia semnat pe undeva " dumnezeu "
LOL ce gandire ai...pai tu vroiai sa scrie Dumnezu Biblia? El prin slujitorii lui a scris-o!
P.S:Cum si patriarhul aproba anumite carti, asta nu inseamna ca le scrie el!

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru V3ra):

Eh vezi ce termen frumos ai folosit " slujitorii ". Imi pare rau pentru tine ca iti place sa fi sluga dar eu zic pass. Si zi-mi te rog dovada ca biblia sau coranul sau alte carti de genu au fost " aprobate " de zeitati?

| V3ra a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

Pai tu ai auzit de Moise? si de faptul ca el vorbea cu Dumnezeu? Ca Dumnezeu i-a dat tablele cu cele 10 porunci? Ai auzit de iesirea evreilor de sub sclavia egiptenilor si cum Moise prin Dumnezeu a facut drum prin Marea Rosie de au trecut evreii, si i-a innecat pe egipteni? Cum crezi ca un simplu om ar fi facut asta? tu poti sa desparti Marea Neagra in 2 de exemplu asa de capul tau?

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru V3ra):

Pai femeie debila ai fostul tu acolo sa stii sigur ca asa s-a intamplat? Asta te intreb?

| V3ra a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

Auzi buricul pamantului,dar cum demonstrezi ca istoria e adevarata? ai fost tu acolo sa vezi? daca sunt doar niste basme?(Matei Basarab,Stefan Cel Mare,Mircea cel Batran,daca sunt doar niste personaje de poveste?)
P.S:daca crezi ca Stefan cel Mare a fost real, atunci crezi si ca El a fost canonizat Sfant de catre Biserica, wow ce parere ai? oare inventeaza Biserica un personaj?hee hee

| CobraLeon a răspuns:

Eu

| Damasc a răspuns:

Basescu, ca ne fura in fiecare zi.

| francesca89 a răspuns:

Cand citesc comentariile lui Woodenpints rad, de obicei.Cand citesc comentariile Emei, trag cate'o basina, asta e reactia mea.

| Polaris a răspuns:

Blablablablablablaablablablablablablablablabla. Wooden.

| MoonLight a răspuns:

Ce ne-am facem pe TPU fara useri cu capul pe umeri? Doamna Ema este unu dintre ei. O respect pe Ema pentru ca este si mai inaintata in ani decat mine si pentru ca poate este de ajutor(am zis poate pentru ca eu nu le am cu religia si nu iau in serios religia) in aceasta categorie.