| Dickbutt a întrebat:

Cum credeti ca ar arata lumea fara religie? As fi tare fericit daca doamna Ema mi-ar raspunde.

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

O sa vedeti dupa ce o sa aiba loc rapirea bisericii, atunci diavolul va lupta cu toata puterea.Iti recomand sa vizionezi filmul,, Rapirea,, este facut dupa Apocalipsa.

| Jardelin a răspuns (pentru EmaS):

Care e titlu original?

| EmaS a răspuns (pentru Jardelin):

Left Behind. Merita vazut.

| Toluk19 a răspuns:

Religia creata de om.
O singura credinta care este de la Dumnezeu!

| Reminisce a răspuns:

Ar fi un haos dacă ar dispărea toate religiile dintr-o dată. Eu cred că lumea actuală(cea mai mare parte din ea) nu poate trăi fără religie. Majoritatea au nevoie de anumite legi după care să se ghideze și nu pot să facă singuri diferența dintre bine și rău.

Pe de altă parte, sunt convins că la un moment dat, va exista o lume fără religie. Oamenii evoluează, dacă nu fizic, mental, de la generație la generație, și astfel vom renunța la ideologiile religioase.

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns:

Ca o... junglawinking

| RAY a răspuns:

La ea visez mereu, o lume umanista

| dragos9234 a răspuns:

Nu va exista lume fara religie, mereu va exista cineva care va crede supranatural cea ce nu intelege.
Ar arata bine fara religie totusi, fara razboaie prostesti, fara atatia morti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic lumea fara religie nu ar mai exista. Daca Dumnezeu un exista nu eram nici noi pe pamant. Pentru ca el ne-a creat.

| viavo a răspuns:

Http://www.scritube.com/istorie/CUVANTUL-RELIGIE-SI-SENSURILE-23482469.php
parerea mea este ca tot ar exista credinta in Dumnezeu

| Norvegianul a răspuns:

Ema o sa-ti raspunda ca nu poate exista lume fara religie.

| norberto a răspuns:

Ar fi o mare tampenie si m-as sinucide. eu traiesc ca sa vad ce va fi dupa viata asta. dar nu vreau sa ma grabesc ca mai am multe de facut. fara religie nu e sperranta. fara speranta viata nu are rost nu? nu sti cand mori. imi dai dreptate?

| HaoseBrap a răspuns:

La fel, doar ca oamenii ar fi fost constienti ca traiesc fara rost daca nu vor ajunge dupa moarte undeva unde sa fie rasplatiti pentru faptele bune din viata lor.

| JesusChrist a răspuns:

Daca nu ar fi religie ar bate vantul prin rubrica asta.