| navarre a întrebat:

Cine este luceafarul din biblie?
http://www.youtube.com/watch?v=-RNhTdgJez8&feature=youtu .be

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Si Mihai Eminescu este Luceafarul poeziei romanesti.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru navarre):

Nu, Doamne fereste!laughing Cum sa cred ca el a contribuit la scrierea celor sfinte? Stiu foarte bine ce mod de viata a avut Mihai Eminescu si de ce boala s-a stins! A fost o gluma pentru ca si el este considerat Luceafarul poeziei romanesti.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru navarre):

Ezechiel 28:12-14 il descrie pe satan ca fiind creat ca heruvim, fiind aparent cel mai de seama dintre ingeri. El a devenit insa arogant datorita frumusetii si pozitiei sale si astfel a decis sa isi doreasca sa stea pe un tron mai presus decât tronul lui Dumnezeu (Isaia 14:13-14; Ezechiel 28:15; 1 Timotei 3:6). Mandria lui satan l-a condus la propria cadere.
In Apocalipsa 22:16 ni se arata ca Acela care poate revendica pe buna dreptate acest titlu este Domnul Isus Hristos, in gloria Lui cereasca.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru navarre):

Parca crestinii nu pot sa gandeasca mai adanc lucrurile! Stim ca Lucifer era imbracat cu frumusete si stralucire. Dar traim in acest veac intunecos din punct de vedere al pacatului. Si stim ca dupa noapte vine zi. Noi asteptam pe Isus care va aduce lumina peste acest intuneric si va fi ca un Luceafar stralucitor de dimineata.

Răspuns utilizator avertizat
| Vegah a răspuns:

Eu credeam ce scrie în biblie dacă scria pe acolo cine a omorât-o pe Elodia.