| didi2802 a întrebat:

Cine spune-ti ca pacatuieste mai mult? Un om care nu merge la biserica dar urmeaza invataturile crestine sau un om care merge in fiecare duminica la biserica dar care s-a indepartat de invataturi?

Răspuns Câştigător
| MrsDraguttza a răspuns:

Ambii pacatuiesc la fel
In fata lui Dumnezeu suntem egali si nu conteaza felul in care am pacatuit

9 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

In fiecare zi ar trebui sa ne pocaim de pacatele noastre si sa ne rugam sa fim oameni ai credintei. Un om care umbla in credinciosie, dreptate, dragoste si adevar este mai putin pacatos decat cel care nu respecta Cuvantul lui Dumnezeu. Pot sa merg in fiecare dumninica la biserica de dragul vecinilor, dar inima mea unde este?

Răspuns utilizator avertizat
| SamSon a răspuns:

Logic ca al 2-lea tip de persoana

| RetardedRacoons a răspuns:

Cel care scrie "spuneti" gresit.

| didi2802 explică (pentru RetardedRacoons):

Scuze daca am facut o greseala gramaticala, oricine mai greseste. Dar n-am pus decat o simpla intrebare, nu judec sau altceva, sunt doar curioasa ce spun alti oameni.

| TinaDoll2022 a răspuns:

Oamenii din grupa a 2

| NexussZ a răspuns:

Varianta B. @MrsDraguttza egali dupa chip-uri insa nu dupa actiunile noastre. Asa spun si eu ca sunt egal cu tine daca omor o persoana. T-i se pare corect? N-as zice.

| MrsDraguttza a răspuns (pentru NexussZ):

Sunt egali in fata lui Dumnezeu
am specificat asta
Citeste in Biblie

Apocalipsa 20:15
Oricine n’a fost găsit scris în cartea vieţii, a fost aruncat în iazul de foc.

Apocalipsa 21:8
Dar cît despre fricoşi, necredincioşi, scîrboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli, şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul, care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua."

Vezi, spune clar ac toti se vor duce in acelasi loc
Nu e o categorie
Cine a mintit merge intr-un loc mai bun fata de cel care a ucis
Chiar daca ne judeca dupa fapte,- bune sau rele - tot in acelasi loc merg toti cei care pacatuiesc

| NexussZ a răspuns:

@vladuthrapov UP!