| William a întrebat:

Am citit mai de mult pe net ca este pacat sa faci comert cu lucruri sfinte. Este adevarat?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DomineRex a răspuns:

Adevarul este ca poti face bani frumosi de pe urma "obiectelor sfinte" ca doar sunt destui cretini pardon crestini care sa le cumpere. Poti sa vinzi si apa, pui o eticheta pe ea si spui ca e sfintita 2 lei pe litru si ai destui bani cat sa mergi intr-o vacanta de lux.

| Shaddar a răspuns:

Profitul din religie este interzis persoanelor care nu sunt asociate cu biserica.E ilegal sa faci bani cu metoda bisericii fara sa platesti taxa bisericii.

| William explică (pentru Shaddar):

Ma daore undeva de legile date de statul roman.

| Shaddar a răspuns (pentru William):

Eram sarcastic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Icoanele pot fi de vanzare si alte obiecte.dar Dumnezeu nu e de vanzare.nici nu-l poti cumpara.il poti doar primi in inima ta, in cugetul tau, in templul trupului tau.

| MeNoNヅ a răspuns:

Nu prea, dar in ziua de azi... cam da...