| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie exact unde Slujeste Parintele Amfilohie Branza!? Sunt curios...stiu ca nu mai slujeste la Manastirea Diaconesti!

5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

S-a retras la carciuma.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Am intrebat serios ...nu la gluma!

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa, scuze. De fapt s-a convertit la pastafarianism.

| mastadont a răspuns (pentru Holiday):

Au niște nume popii ăștia de tot râsul... Cum să te cheme domle Amfilohie Brânză? happy happy

| tudorvolcano a răspuns (pentru mastadont):

Brânză trebuie să fie numele lui de familie.
E vina lui că strămoșii lui au ales, acum 300 și ceva de ani sau mai mult numele acesta de familie? Poate numele de familie se trage de la o poreclă pentru un cioban anume, și familia rămânând cu porecla, poate datorită calității brânzei produsă în acea familie, așa a rămas și numele de familie.