| mentholinks a întrebat:

Conform lui Isus nimeni de pe acest pamant nu crede in el. Isus a spus ca cine va crede va muta si muntii si nimic nu-i va fi cu neputinta. Crestinii nu sunt in stare nici macar sa vindece o boala daramite alte minuni. Asadar nici ei nu vor fi mantuiti pentru ca nu au aceasta credinta si se inseala singuri atunci cand spun ca cred in Isus. Corect?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi a răspuns:

Aici muntii sunt necazurile si nu munti propriuzisi.

| tannoysound a răspuns (pentru Steregoi):

N-ai inteles intrebarea, mai incearca.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Dumnezeu a facut pe toti oamenii la fel, niciunul nu are vreo putere supranaturala iar cei ce au facut minuni de fapt nu le-au facut ei ci D-zeu ori Satn prin acel cineva. De multe ori oamenii se uita la altii care pretind si arata ca au asemenea puteri dar nu-si dau seama ca le au nu ei ci cel care li le-a dat. Isus se referea ca am putea muta muntii de am avea credinta(in El) cat un bob de mustar si am putea spune cu toata inima "DA, eu pot face asta prin Domnul sau Domnul poate face asta prin mine - mai corect -. Si nu se referea neaparat la un munte ci la orice putem face spre slava sa.

| tannoysound a răspuns (pentru r3r3r3r3r3r3):

Taci naibi din gura de prostovan indoctrinat.
Mananci ca cat.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru tannoysound):

Nu-ti place si nu vrei sa crezi adevarul care ustura mai ceva ca o nuia. Asta-i problema ta.

| Golyat18 a răspuns:

Si Pavel l-a rugat pe dzeu de trei ori sa-i ia din carne solul Satanei.
Si dzeu nu i l-a luat dar totusi lui i-a facut alte minuni...
Deci trebuie sa-ti arate si dzeu niste semne ca sa te ajute (exemplu Ghedeon si lana).
Mie chiar mi s-a intamplat ceva diferit datorita rugaciunii tatalui meu, dar de unde sa stiu daca a fost dzeu?
Fiindca tata se purta foarte irational in numele credintei deci chiar am avut multe semne de intrebare.

| SG1995 a răspuns (pentru Golyat18):

Pavel se referea la libidou sau apetitul sau sexual.

| Golyat18 a răspuns (pentru SG1995):

Nu stiu domnu' ca tu esti crestin, eu doar bat din taste ca un robot indoctrinat.

| confiturix a răspuns:

De a credinta pana la actiunile facatoare de bine banuiesc ca nu e mult. Totusi ei se pot apara spunand ca doar cred. Eu cred ca daca cred fara sa reuseasca sa faca minuni nu prea au religie.

| tannoysound a răspuns:

Foarte corect.