| AvalohAlyn a întrebat:

Consideri ca IISUS CHRISTOS,viata Lui,faptele si invataturile Sale merita studiate intens, profund si in detaliu?

9 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Nu ced ca termenul a studia e cel mai potrivit. poate la inceput.

| danay72 a răspuns:

Da,pentru ca aceasta înseamnă a fi creștin. Apoi, dacă nu aplicăm învățăturile sale, nu suntem creștini autentici care îl iubesc cu adevărat.

| ania a răspuns:

Nimic şi nimeni pe lumea asta nu merită mai mult atenţia noastră.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur. Si nu numai de cei crestini happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Avem ce invata happy

| 6684464 a răspuns:

Nu. Invataturile sale DA!
Bafta la gasit toti oamenii pe care i-a vindecat si la gasit tot ce a facut.

"Mai sunt multe alte lucruri pe care le-a facut Isus, care, daca s-ar fi scris cu de-amanuntul, cred ca nici chiar in lumea aceasta n-ar fi putut incapea cartile care s-ar fi scris." Ioan 21:25

Răspuns utilizator avertizat
| Zurelin a răspuns:

Sigur, e minunat