| Mădă0611 a întrebat:

Continut obscen/ilegal. laughing) Cica pentru ca am scris numele cuiva. Ooooocheeeei.
Am inteles ca e pacat sa iti doresti sa mori (icsulescule nu veni cu copy- paste cu sinuciderea, e vorba de bancul ala "sa mancam sanatos! sa mancam sanatos!"*), dar nu e pacat sa nu vrei sa- l intalnesti pe dumnezeu? Unii ar accepta o inima noua numai sa nu-l intalneasca? Daca dumnezeu va vrea langa el si diavolul va da acea inima? acceptand-o va vindeti lui, ca in cazul oricarui tratament.

*sa nu ziceti ca e obscen, desi nu il pusesem.
2 batrani ajung in Rai. El ii spune: – Draga iti place cum e aici? Cat e de frumos in jur, apa, cerul? – Da, da imi place! – Atunci, fa, puteam ajunge aici acum 10 ani, dar tu nu, sa mancam sanatos!"

15 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Bun bun bancullaughing

| CinevaNou a răspuns:

La crestini multe e pacat, dar asta nu-i opreste sa le faca.
Poate le e frica sa descopere ca au ales dzeul gresit.

poate nu o raporteaza crestinii si de data asta.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Dar tu NUUU! Sa mancam sanatos! laughing Foarte tare bancul laughing

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Sanatos cipsuri sau fructe laughing

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

De unde ti-am mai venit aceasta ideee Mada frumos da suna prea cu multa multa imaginatie intelegi laughing

| Mădă0611 explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

Cam tot atata cat iti trebuie pentru a crede in viata dupa moarte/rai-iad. thinking Sunt doar curioasa de ce daca spun ca il iubesc, oamenii amana intalnirea cu el.

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru Mădă0611):

Eu nu stiu se tem de asta, eu il Iubesc asta e raman la religia primitiva... as vrea dar nu pot sunt pe pacatos ca sa vad cele Sfinte

| Mădă0611 explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

Incep sa cred ca asta cu "sunt un pacatos" e o scuza pentru a pacatui, iar daca pacatuiesti stiind ca e pacat, nu-l iubesti pe dumnezeu. De ce urlati in stanga si dreapta ca il iubiti daca toate actiunile voastre demonstreaza contrariul? Faptul ca nu vrei sa mori cand moartea ti-e aproape. Nu merge scuza "pai, vreau sa am timp sa ma caiesc", paaai sunt aproape sigura ca inainte sa mori, cand esti constient ca o sa mori, o sa te caiesti de absolut orice, si sincer, nu cum banuiesc ca o faci cat stii ca mai ai de trait.

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru Mădă0611):

Tu nu intelgi ce gandesceu si gresesti spunand aia si aia si aia intelge mada, Si tu nu ma cunosti nu toti crestini sunt la fel, si nici ortodoxi sau catolici eu sunt diferit ca lau bagat pe Satana si in Biserica si nusi dau seama, plus de asta nu sunt de acord sa faca atatea Biserici si Manastiri si Catedrale la cati crestini se duc popi castiga de pe urma lor, ca bani inca nu so gasit o modalitate de ai trimite prin unvers sau mai stiu eu, in plus eu ma rog pentru mine si cred in ce vreau, si nu ma caracteriza pe mine cu ceilalti, deci

| Mădă0611 explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

1. Inteleg ce zici, teoretic zici ce gandesti.
2. N-am zis nimic de biserica.
3. Vorbitul meu la modul general nu e deloc gresit in cazul asta. Daca iesi in strada si intrebi crestinii daca se simt pacatosi sau nu, ce crezi ca o sa iti raspunda? Si apoi intreaba-i daca il iubesc pe dumnezeu, fiind crestini, iar intreb, ce crezi ca o sa iti raspunda?

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Draga nu intreb eu pe strada eu inteb pe acest site, si este categoria religie si pot sa intreb lumea, am drptul cum o faci si tu, am dreptul sa adresesz ce intrebare vreau mai ales pe un site, ca sa nu spun de socializare, in strada eu, nici nu intreb nimic daca nu cunosc lumea, pe site nu e strada, daca tu vrei s-o faci fa-o ca tu ai venit cu ideea strazi nu eu.

| Mădă0611 explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

laughing te-ai trezit sub pat, observ. Intreaba aici ca o sa iti raspunda 2-3 crestini, desi multi ti-au citit intrebarea. Poti sa te intrebi si pe tine, draga.

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru Mădă0611):

Draga mea de ce sa ma intreb pe mine cand am nevoie de parerea celor din jur, laughing Sub pat sa ma trezec mama da ce le ai tu cu apropoul, foarte bine ai observat, dar prin ce ai observat asta laughing draga laughing

| Mădă0611 explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

Ca esti mai mereu varza. Zici "nu ma caracteriza pe mine cu ceilalti", iti spun ca daca ai intreba in strada ceva, ai primi acelasi raspuns, deci nu am gresit cu nimic punandu-va in aceeasi oala, vii si sari pe aici ca nu vrei sa intrebi in strada, iti spun sa te intrebi pe tine, zici ca nu vrei, ca vrei parerile celor din jur. Eu si dupa o noapte de nedormit as fi mai treaza decat tine, draga.hee hee

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Du-te tu daca ma intreb pe mine, nu aflu parerea nimanui, sti aici e mai comod nu am de ma ridicat de pe scaun si doar scriu, cand colo trebuie sa umblu plus sunt in Olanda, si mie imi trebuie pareri din Romania nu din alta tara, ce crezi cai mai usor sa stau in pat sau sa umblu pe strada, plus ca am si de vorbit, plus ca am de mers si in Romania, nu e mai usor online totul, daca tu vrei sa faci lucru manual laughing du-te pe strada