| Sweet155 a întrebat:

Dumnezeu cu Diavolul poate sa se intalneasca fata in fata? Daca da cum? Funda promit!

Răspuns Câştigător
| Darius392 a răspuns:

Nu se pot intalni + faptul ca multi oameni cred ca nu exista niciunul dintre cei doi, deci nu s-ar putea intalni.
Funda?
Ai promiswinking

| Sweet155 explică (pentru Darius392):

Gata laughing

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Darius392):

Ce raspuns de trivia ai dat

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Darius392):

Nu are motiv! iadul nu e in fata lui Dumnezeu

17 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Se vor intalni, cand Dumneeu il va distruge. Apocalipsa20:9-14

| sublime89 a răspuns:

Da, se intalnesc intr-un ring, ca-n Mortal Kombat, si se iau la bataie. Se pare ca tot timpul termina la egalitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dat o funda persoanei gresite. In biblie, dumnezeu si satana s-au intalnit si din cauza intalnirii si al pariului dintre cei 2, un om a avut de suferit.

"Si a venit si Satana in mijlocul lor.

7. Domnul a zis Satanei: "De unde vii?" Si Satana a raspuns Domnului: "De la cutreierarea pamantului si de la plimbarea pe care am facut-o pe el."... In IOV.

| Sweet155 explică (pentru anonim_4396):

Stiu dar am promis si el a raspuns primul scuze sad dar pot sa va dau voturi

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa gaia, ca ai sanse sa primesti funda la urmatoarea intrebare. Auzi ca da si voturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sweet155):

Nu mi-e de funda sau de voturi. Nu-mi pasa de ele. Am raspuns postarii tale pentru ca am vazut ca ai premiat un raspuns gresit. Trebuia sa mai astepti putin, sa vezi mai multe raspunsuri si de preferat, sa fie bine argumentate. Raspunsul premiat de tine e ceva gen "nu se pot... funda?".

"dar am promis si el a raspuns primul"... nu ai promis ca dai funda primului care ofera un raspuns. Ai promis doar ca dai funda. Si pe langa asta, nu asa functioneaza realitatea si nu dai dovada de corectitudine daca premiezi prima persoana care iti raspunde fara sa ai un motiv bun, fara ca raspunsul sa fie argumentat, fara sa astepti sa vezi daca cineva spune si alta varianta, fara sa astepti sa vezi daca raspunsul pe care vrei sa il premiezi e corect sau gresit.

Nu ti se pare ca asa e corect?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Clar... lasati punctele sa vina la mine laughing

| Sweet155 explică (pentru anonim_4396):

Bine nu o sa uit sfatul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu a creat totul, diavolul exista deci dumnezeu a creat pe diavol deci dumnezeu este tatal diavolului. Cind s-or intilni o sa ii traga tasu una la fiu dar asa la misto sa zica lumea ca il uraset dar de fapt diavolul este foarte necesar ca fara diavol e ca in America fara teroristi: cum se mai justifica banii aruncati pe razboaie aiurea? Diavolul este cel mai bun prieten al lui dumnezeu si dovada clara este ca biblia vorbeste mai mult despre donatii decit despre diavol si dumnezeu e pornit urit de tot contra pacatosului dar de diavol nu prea zice multe ori cu aceeasi ura deci nu cred ca se vor intilnii, cred ca stau la masa chiar acum si rid de pocaiti.

| PandaEcrazy a răspuns:

In biblie se zice ca s-au intalnit candva, dar la fel de bine se poate zice ca cei doi au jucat poker pe dezbracatea -_- faza e ca sunt mai multi atei decat crestini pe lume si din aceasta cauza credinta incearca sa inventeze mai multe chestii ca sa atraga lumea

| casian_6565 a răspuns:

Pai Dumnezeu chiar s a intalnic cu diavolul dupa invierea sa din morti cand a mers in iad si ia luat pe adam si eva de acolo si ia dus in rai.

| YesViRginia a răspuns:

Diavolul a fost un inger la inceput, unul de lumina si foarte puternic.Acesta a fost expulzat si gonit de la fata Domnului. Daca Dumnezeu va mai fi vreodata fata in fata cu diavol, va fi atunci cand va fi judecata.

| casian_6565 a răspuns (pentru YesViRginia):

Un inger care a vrut sa fie la fel de puternic ca si Dumnezeu.

| dinhoo a răspuns:

Ipotetic vorbind... Dumnezeu si Diavolu s-au intalnit. Diavolul este primul inger care s-a intors impotriva vointei Lui - Lucifer. S-au cunoscut si au si stat impreuna daca stai sa te gandesti.