| Antipaticu a întrebat:

Copii, ema spune ca vom ajunge in iad daca facem sex inainte de casatorie
asta inseamna ca 90% din populatia lumii o sa ajunga in iad?

Răspuns Câştigător
| Schnitzel a răspuns:

Nuu! E pacat sa faci sex inainte de casatorie dar daca omul regreta, se spovedeste. Dumnezeu il iarta. Bine, daca faci sex cand ai chef cu deviza "Dumnezeu ma iarta" este tot un pacat, pentru ca il ispitesti pe Dumnezeu. Fiecare greseste si face pacate, dar daca incearca sa le evite si totusi se caieste se spovedeste Dumnezeu iarta si omul nu mai ajunge in iad.happy

74 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yeeeeah. Sper că e cald, rock din plin şi mult spaţiu acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Da' de ce? Cu mine ce-ai?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Eu ştiam că eşti Pocăitul Porno, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Mă rog, totuna.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Lui Dumnezău, adică frate-meu
http://www.TPU.ro/utilizator/aiuuk
Tu?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Şi îţi îndeplineşti singur rugăciunile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai anti? masturbarea este tot sex? in ce grupa se incadreaza? la incest? sau hartuire? sau cum?

Răspuns utilizator avertizat
| annkaa a răspuns:

Cam dalaughingsaracii de noi[-x

| Lummy a răspuns:

laughing ce ar fi?

| marina11 a răspuns:

Intr`adevar interesanta intrebare laughing).ema sa ne mai caute pe afara laughing

| ynculpatu a răspuns:

HaHaHaHa nu e adevarat daca facem sex toti vom ajunge in rai

| Skiipper a răspuns:

Cu siguranta nu e adevaraat!

| cata2387 a răspuns:

Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede in El sa nu piara, ci sa aiba viaţa veşnica

Isus este calea si adevarul!

Cine il iubeste pe Domnul Isuis din toata inima, cu toata puterea isi schimba viata cu 180 de grade. Pacatele tale v-or fi mult mai mici si iertate de Dumnezeu.Dar trebuie sa-L conosti pe Isus.

Cititi evanghelile din biblie dupa Matei, Marcu, Luca si Ioan. Daca e lenea mare puteti sa ascultati biblia de pe site sau sa o descarcati si o ascultati e acasa, pe strada, la serviciu.

IADUL exista
Este inversul RAIULUI

In cuvinte omenesti nu poti descrie aceste locuri!

| cata2387 a răspuns:

Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede in El sa nu piara, ci sa aiba viaţa veşnica

Isus este calea si adevarul!

Cine il iubeste pe Domnul Isuis din toata inima, cu toata puterea isi schimba viata cu 180 de grade. Pacatele tale v-or fi mult mai mici si iertate de Dumnezeu.Dar trebuie sa-L conosti pe Isus.

Cititi evanghelile din biblie dupa Matei, Marcu, Luca si Ioan. Daca e lenea mare puteti sa ascultati biblia de pe site sau sa o descarcati si o ascultati e acasa, pe strada, la serviciu.

http://intercer.net/blogs/biblia/audio

IADUL exista
Este inversul RAIULUI

In cuvinte omenesti nu poti descrie aceste locuri!

| aleCsandra07 a răspuns:

Nu este deloc adevarat. dica mnho gandeste-te ca is baieti si fete care isi incep deja viata sexuala la varsta de 15-16 ani. si nu ai cum sa ajungi in iad daca faci sex inainte de casatorieoh go on. poate sa zic asa unii din alte religi cred in aceasta expresie. eu ti-am zis nu este deloc adevarat happy :*

| raresbrd a răspuns:

1 la mana iadul nu exista petru ca din pamant suntem facuti in pamant vom merge iar cu sexul nu prea stiu dovezi dar nu cred ca este permis

| xLucyx a răspuns:

Dupa valorile biblie, da. De fapt, stai, oricum numai vreo 0, 01% din populatia lumii ajunge in rai dupa aceleasi standarde.

| Iuliana08 a răspuns:

Oricine nu asculta de Dumnezeu, vor ajunge in iad.