| Antipaticu a întrebat:

Copii, ema spune ca vom ajunge in iad daca facem sex inainte de casatorie
asta inseamna ca 90% din populatia lumii o sa ajunga in iad?

Răspuns Câştigător
| Schnitzel a răspuns:

Nuu! E pacat sa faci sex inainte de casatorie dar daca omul regreta, se spovedeste. Dumnezeu il iarta. Bine, daca faci sex cand ai chef cu deviza "Dumnezeu ma iarta" este tot un pacat, pentru ca il ispitesti pe Dumnezeu. Fiecare greseste si face pacate, dar daca incearca sa le evite si totusi se caieste se spovedeste Dumnezeu iarta si omul nu mai ajunge in iad.happy

74 răspunsuri:
| αʟεх a răspuns:

Nu e adevarat happy

Funda? puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| KinoAndreea a răspuns:

1.cine e ema ca nu m-am prins?laughing
2.nu e adevarat... oameniifac ce vor...nu e un pacat sa faci e ceva.normal?!laughing

Răspuns utilizator avertizat
| SyLvYuTzU a răspuns:

Ce vorbesti tu ma?
Poti face sex cand vrei tu si nu "te duci in iad"
Cine tea pacalit?

| Akuryo a răspuns:

Cam asa cevalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| ynculpatu a răspuns:

HaHaHaHa nu e adevarat daca facem sex toti vom ajunge in rai

| Lseparatio a răspuns:

Da! laughing Asta daca nu cumva mai apoi marturisesc, se caiesc si nu mai fac! happy Si cum unii fac asta procentul in iad scade pana la... 80% laughing Ce mai suntem niste depravati! laughing Si unora ne place! Bafta! PS. Daca esti interesat in mod serios de situatia ta religioasa discuta lucrurile astea cu indrumatorul tau spiritual!

| calitateSuperioara0000 a răspuns:

Ma gandeam,cum Dumnezeu e Atotstiutor,stia ce pacatosi vom fi noi... atunci El ne-a creat ca sa mergem in iad? nu putea sa ne faca de la inceput perfecti, credinciosi, asa cum vrea El? deci...nu cred ca ne-a creat ca sa ne trimita in iad

| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Pentru cei care nu stiu, Ema e o femeie cu cont pe TPU care s-a uitat prea mult pe Trinitas.
Una care vorbeste numa de Dumnezeu, Iad, Rai si ce mai stie ea.
Inainte de casatorie inseamna sa fi virgin pe la 23-24-25 ani poate si mai tarziu?
A innebunit aia.

| Skiipper a răspuns:

Cu siguranta nu e adevaraat!

| Lseparatio a răspuns (pentru Antipaticu):

Cred ca vrea sa faca sex si n-are cu cine! happy

| SyLvYuTzU a răspuns:

Eu cred ca nu stiti ce vorbiti!
Poti face sex cand vrei tu!
Nu stiu ce pacat e asta!
Si daca ar fi pacat cum ai mai face copii?
Vedeti k nu stiti ce vorbiti!

Răspuns utilizator avertizat
| Lseparatio a răspuns:

Din punctul de vedere a bisericii intradevad e un mare pacat! Deci trebuie sa te casatoresti virgin indiferent de varsta si daca divortezi nu ai voie sa faci sex sau sa te recasatoresti pana la moarte partenerului decat in niste situatii speciale! Dar discutati cu un preot despre astea si o sa va dea toate detaliile ca ar fi foarte mult de scris! Bafta! Colegii mei din IAD! happy

| αʟεх a răspuns:

Sa ma pupi undeva laughing) milogule laughing)

| annkaa a răspuns:

Cam dalaughingsaracii de noi[-x

| αʟεх a răspuns (pentru Antipaticu):

Iaauzi laughing)

milog ii tactu` laughing

| αʟεх a răspuns:

Nu am laughing) Intreab`o pe maicatah` ca poate are nevoie laughing

| αʟεх a răspuns:

Nu insist... ma distrez de nervii tai laughing

| Lseparatio a răspuns (pentru calitateSuperioara0000):

Ideea e ca dumnezeu nu a vrut sa creeze roboti programati sa face ce vrea el. Asa ca a dat fiecaruia posibilitatea sa aleaga ce drum vrea sa aleaga. Desigur ca era constient de posibilitatea sa se intample ceea ce sa si intamplat. Dar ce va face un om tocmai pentru ca are posibilitatea sa aleaga nu poate fi prezis cu exactitate, caci omul isi poate schimba directia in orice clipa, asta e exact ca si cum ai incerca ce o sa faca iubita ia daca te va insela sau nu. Tocmai din cauza acestei conceptii eu nu cred in vrajitori ghicitori aia de iti zic viitorul, pentru ca e practic imposibil. Dumnezeu a facut predictii intradevad despre viitor insa fiecare din ele era controlabila adica a prezis ca va veni fiul lui, nu a ghicit viitorul doar ne-a zis ce va face El mai tarziu. Este ca si cum eu as zice cuiva vezi ca trece un baiat peste 2 zile la tine si iti da un pumn happy Ce trebuie sa fiu ghicitor? Nu doar merg si ii dau pumnu! laughing

| calitateSuperioara0000 a răspuns (pentru Lseparatio):

Multumesc happy

| Bogdanux a răspuns:

Conceptie idioata.

Răspuns utilizator avertizat
| RXN a răspuns:

Ema cred ca mai are momente in care uita sa-si ia medicamentele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yeeeeah. Sper că e cald, rock din plin şi mult spaţiu acolo.

Răspuns utilizator avertizat