| Încrucişătorul a întrebat:

Craciunul a trecut si cerşetorii piosi dupa bani, tuica fiarta si covrigi/dulciuri inca vin.

Voi, cei cu interfon, cum scapati de ei? Prin urmare, n-ai cum sa nu le deschizi chiar daca intrebi cine sunt.

15 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, pai daca a-si avea interfon l-as ainchide pentru a nu fi deranjata de aceste persoane sau pur si simplu nu raspunzi happy.

| IuliiMD a răspuns:

Da si pe mine ma streseaza este simmplu la interfon deschizi ca nu ai ce face dar usa de la apartament nu o deschide! Sper ca ti-am fost de ajutor

| minahrs a răspuns:

Pai le spui in fata ca nu poti sa le dai nimic si gata.

| Încrucişătorul explică (pentru Konata):

Bun, bun si daca, sa zicem, vine un prieten sau o cunostinta dar nu-ti dai seama care si cine?
Ce pot sa stiu e ca si acum umbla din plin cu băţu' ala impletit in culori tiganesti.

| Konata a răspuns (pentru Încrucişătorul):

Pai, daca ai la usa acea gaurica prin care vezi in holul blocului ( nu mai stiu cum se numeste) vezi cine etse si vei putea lua o decizie tongue. Succes!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Pai eu dau volumul la minim la interfon.Si sunt asigurat ca nu vine nimeni la mine, caci s-a inventat telefonul, iar daca vor sa faca o gluma proasta, ei bine, nu si-au ales persoana potrivita.

| Încrucişătorul explică (pentru Konata):

Tu intelegi ca ar fi chiar de porc daca le deschid la interfon dar nu le deschid la usa?
Recunosc, sunt un arogant tupeist dar n-am atata ignoranta si indiferenta in mine ca sa fac asa ceva.

| RAY a răspuns:

Opresti sasi mai sune interfonul

| Încrucişătorul explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Cu telefonul tau, de unde stii ca nu-i confunzi cu cersetorii atunci cand iti suna interfonul? Te astepti sa le deschizi cunostintelor dar, hopa, sunt cersetorii.
Aici e problema...

| Konata a răspuns (pentru Încrucişătorul):

A da, pai nu eu credeam ca pur si simplu vedeau la usa si tu te puteai uita prin vizor cine este. Imi pare rau ca nu te-am putut ajuta mai mult sad.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Încrucişătorul):

Problema,de fapt, e ca nu e nici o problema, in cazul meu.Eu nu prea deschid nimanui, cei care au cheie, sa intre.Asa e legea la mine.Nu prea am "cunostinte", sau rude, care sa le invit.Si pan' la urma, spun foarte simplu ca nu-i primesc.Sau mai bine lipesc o foaie A4 de usa cu mesajul :Nu primim.

| Încrucişătorul explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Mda, aici e norocul tau ca nu prea ai cunostinte. Ca sa nu mai spun de cartierul plin de nefamilisti, corect?
In cazul meu, e total invers.

Uaaa... sper sa nu mi-o iei in nume de rau dar eu chiar as fi ras daca vedeam la usa ta o foaie scris 'Nu primim'. Insa, stii ce puteau face astia? Intorceau foaia, faceau un Z mare si in josul foii mai scriau "gârcit". In fine, e fantezia mea dar chestia e ca s-a intamplat unuia asa ceva si s-a dat la stirile Protv.
Repet, sper sa nu mi-o iei in nume de rau.

| Zenicide a răspuns:

Raspunzi, iar daca nu e cine sperai tu sa fie zici urmatoarele intr-un ton serios:
"Arrrghhh. INFARCT gaaaaah"

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Interfonul mai mult deranjeaza, nu cersetorii pentru ca lumea de azi sufera de singuratate si una din cauze e interfonul - o bariera in calea comunicarii-.

| dracu14 a răspuns:

Eu am o catea agresiva deci daca mi-ai batut la usa iti urez succes