| Geass a întrebat:

Credeţi că contează dacă există un zeu( indiferent care, poate fi Buddha, Osiris si alţii ) sau nu, în deciziile care le luaţi în viaţă sau ce comportament adoptaţi? Sincer, cred că nu contează, ceea ce mi-am propus să fac în viaţă nu ar trebui infuenţat de credinţă sau existenţa unei entităţi pentru că acest lucru ar fi pur şi simplu fatarnicie.

4 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Nu, numai și numai de tine depinde totul. Toate acțiunile pe care le faci sunt "din cauza ta", nu poți să dai vina pe un zeu invizibil sau să aduci o scuză ca "Așa a vrut Dumnezeu!", ca și cum tu nu aveai nici o putere. Trebuie să crezi în propriile forțe, nu să crezi că te vor ajuta nu știu ce forțe.

| EmaS a răspuns:

Din contra, credinta m-a ajutat sa imi indeplinesc aproape toate dorintele mele cu ajutorul lui Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim4565 a răspuns:

Conteaza ...Biblia invata normele morale...te invata sa fi om nu animal.sa traiesti in pace cu toti oamenii sa fi un om moral un om educat.