| Mαdαliηα a întrebat:

Cine credeti ca, guverneaza ( conduce ) in realitate lumea?batting eyelashes

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nimeni doar politicienii care fac niste legi iar Dumnezeu ne vegheaza si ajuta doar persoanele cu suflet impecabil de bun.

| ȚiganTranspirat a răspuns:

Eu.Sunt modest, nu?smug

| Mαdαliηα explică (pentru ȚiganTranspirat):

Da, foarte laughing adica tu esti satana?batting eyelashes

| ȚiganTranspirat a răspuns (pentru Mαdαliηα):

Nuuuu,el e prietenul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nişte oameni numiţi masoni. Dar nu o conduc direct, ci prin diferite marionete cum ar fi politicienii sau liderii anumitor grupuri, afaceri, ziare, etc.

| MarYan00 a răspuns:

Tu smug

| Mαdαliηα explică:

Nu ma refer la politicienii laughing... ma refer la lume, cine o conduce sau intamplat atat de multe crime, lumea sufera atat de multe tragedii, Dumnezeu, credeti ca el?

| FlAiser a răspuns:

COPII CONDUC LUMEA pentru ca noi cand o sa fim mari cine stie ce prosti mai inventam deci lumea va fi in mainile noastre(e un raspuns stupid dar am incercat).

| Domiinic a răspuns:

Pai Dumnezeu.Dar eu sunt de parere ca lumea este condusa de Grupul celor Opt [G8] daca nu ai auzit iti dau si cateva detalii.Reprezinta un forum internațional al guvernelor unor state dezvoltate din punct de vedere economic, tehnologic și militar:Canada, Franța, Germania, Italia, Japonia, Rusia, Regatul Unit al Marii Britanii și al Irlandei de Nord și Statele Unite ale Americii. Împreună, acestea, deși cuprind aproximativ 14% din populația lumii, însumează 60% din produsul intern brut la nivel mondial. De asemenea, ele totalizează aproximativ 72% din cheltuielile militare din lume, iar patru din cele opt, adică Franța, Rusia, Marea Britanie și Statele Unite ale Americii dețin peste 95% din armamentul nuclear al lumii.Nici o decizie luata de ei nu este facuta publica.

| MorphineGirl a răspuns:

Masoneriahappy E o organizatie mondiala care ii manevreaza cum vor ei pe politiicieni ce se intampla in oricare tara din lume e comandat de masoni happy

| Mαdαliηα explică (pentru MorphineGirl):

" du`i " dracuu de politicienii ca eu nu de ei zic aici! aoleeeuuu.

| Madutza1598 a răspuns:

Dumnezeu

| Mαdαliηα explică (pentru Madutza1598):

Tu ai raspuns cu un singur cuvant " Dumnezeu " insa in Biblie nu se nicaieri ca Isus Cristos sau Tatal sau sunt adevaratii conducatori ai acestei lumi. Dimpotriva, Isus Cristos a declarat :,, Conducatorul acestei lumi va fi aruncat afara ". Si a adaugat : " Vine conducatorul lumii. el n-are nicio putere asupra mea " Asadar, conducatorul acestei lumi i se impotriveste lui Isus Cristos. Cine ar putea fi? kiss