| thealchemist a întrebat:

Credeti ca Illuminati exista? daca da e vorba de o secta, un grup pseudo-religios sau doar o societate secreta?
v-ati alatura lor pentru a avea succes in viata?
http://illuminativip.com/

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Toti Illuminati sunt decedati, asa ca nu te poti alatura lor decat daca mori.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu stiu daca exista o organizatie secreta (care sa aiba vreo denumire speciala), conspirationista si care ne vrea raul dar sunt absolut convinsa ca o mana de oameni conduc lumea (exemplu sunt familiile: Rockefeller, Rothschild, Bilderberg. etc). Ne-au saracit iar acum ne vor cumpara cu banulwinking

| Maxim96 a răspuns:

Eu cred ca e o societate secreta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iluminatii nu e o secta, ei sunt linii genetice.Se fac casatorii si inrudirii,foarte bine si atent selectate,doar din linia de sange a lor. Nu m-as alatura lor,si nici nu e posibil asta, ca un om de rand sssa se alature lor. Da societate sevreta este dar ei sunt linii genetice, sunt acele linii genetice regale. Ei sunt varful piramidei, cei ce conduc si stapanesc pamantul, ei sunt capul a tot ce-i rau pe pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea exista! Sincer nu sunt prea sigur daca acel site dat de tine nu e facut la "misto"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iluminati din Bavaria a fost o societate secreta constituita la 1 mai 1776 de Adam Weishup. Miscare a avut multe relatii cu Loja Masonica din Germania, masoneria imprumutand idee ale Ilumintatiilor.
Asta asa-zisi Iluminatii sunt o societate pseudo-secreta avand probabil o ideologie asemanatoarea cu Iluminatii din Baravia. Secta nu cred, un grup pseudo-religios posibil...happy

| BlackSulphur a răspuns:

Si, dintr-un motiv anume, au un site public. WOW!

| Dumniezău a răspuns:

Au existat dar nu cred ca mai exista in prezent.

Răspuns utilizator avertizat