| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Credeti ca in momentul acesta sunteti pusi la incercare de catre Dumnezeu? Daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Da.A onceput seria incercarilor astfel:25 oct 2o10 are fata mea accident.27 nov 2o10 imi moare sotul.15 aprilie imi pierd serviciul.15 mai gasesc unul dar peste doua saptamini m-i se multumeste sunt reduceri de personal.Gasesc altceva pe 4 iulie sunt disponibilizata pe 1 septembrie pe motiv ca firma din Bucuresti nu a primit autorizatie in judetul nostru.Acuma am gasit ceva o alta firma m-au angajat dar inca nu s-a deschis mi-e frica ca pina deschide iar primesc un telefon ca a intervenit ceva.Intre timp am de intretinut doi copii mari unul merge anul 1 facultate ...deci trebuie bani. celalat e in ultimul an de liceu. Daca nici acestea nu sunt incercari atunci nu stiu ce sunt.

6 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nu, de ce?

| Trinitas a răspuns:

Nu, dar ma pregatesc sa trec teapa divina de marti: Istorie, doua ore de Fizica, Geografie si Chimie una dupa alta. Daca o sa trec cu bine pot sa-i iau locul lui Dumnezeu in Rai.

| Hombre a răspuns:

NU, aceasta este cea mai mare pacaleala pe care si-o trage omul singur cu mintea lui; iti moare capra, gata Dumnezeu m-a pus la incercare, aiurea.

| ShowTim3 a răspuns:

Cred ca da, si am sa ma supar pe El daca ma pune la incercare si dupa nu reusesc sa trec incercarea lui sad

| anemona18ida a răspuns:

Da pentru ca ma simt singura si neinteleasa de cei di jur si m-au dezamagit toti prietenii dragi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca sita se clatina sa cerana faina si aleaga taratele? sau sa puna faina la incercare? crezi ca un gradinar aduna buruienile si le da foc,ca sa cultive roade sau sa puna gradina la incercare? crezi ca un mester aurar,topeste aurul sa-i dea puritate si forma dorita? sau sa-l puna la incercare? crezi tu ca un agricultor,alege neghina din grau,ca sa poate face o paine buna sau sa puna faina la incercare? crezi ca domnul ne-a facut sa trecem prin incercarile vremurilor sa ne mantuimsi sa castigam viata vesnica? adica sa ne cearna, sa ne curete, sa ne aiba curati si vesnici? sau sau doar asa de pamplaisire?