| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți că Terra și omenirea mai apuca anul 2050 la cate lucruri rele se întâmplă pe planeta? Și naturale,dezastre,încălzire globală, virus și provocate de om.

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Omenirea este imprevizibilă.

| Mayhem666 a răspuns:

Prindem. Daca nu, ne mutam pe Marte. Elon Musk se va ocua de transport si acomodare.

| Meme10Memu a răspuns:

Nu mai apuca lumea necredincioasa. Terra va ramane pentru totdeauna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu mai apucam, Domul Isus Hristos își va lua ucenicii cat mai curând!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, categoric. Insa de acu inca 1-2000 de ani este greu de spus.
Incalzirea globala nu o sa se faca simtita pe deplin inca multe decenii. Virusul asta este "joaca de copii" comparativ peste ce am supravietuit in trecut fara cunostiintele medicale de azi.
Dezastre naturale globale nu am asistat, locale si de mica intensivitate. In trecut am supravietuit eruptiilor vulcanice, erelor glaciare care aveau efect global.
Singura cale prin care ne-am putea anihila este un razboi mondial cu nucleare, insa nimeni nu risca asa ceva, ca indiferent cine castiga /pierde toti am avea de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| sanboss a răspuns:

Nu stim ce ne rezerva ziua de maine, exista 2 posibilitati :

1- Sa vina Domnul la noapte si sa-L intampinam in vazduh
2- Sa plecam noi in tarana pamantului sa sa asteptam invierea mortilor

Indiferent de situatie ( chiar si cea pana in anul 2050 daca va fi ) important este sa fim impacati cu Dumnzeu.

POCAINTA : Recunoasterea pacatului, cainta lui - iertarea prin Hristos - Umblarea calcand pe urmele Dl Isus

Dragul meu, indiferent de situatie fie ca vom trai fie ca nu, ce-i ce l-au primit pe EL ca Domn si Mantuitor - SUNTEM AI LUI...