| GoldandSilver a întrebat:

Credeti in extrateresti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu cred in balivernele astea, cred in Dumnezeu, si atat!
Te pup!

23 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Probabilitatea ca viața să existe și pe alte planete este mult prea mare ca să nu cred în ea.
Recent am dezbătut acest subiect, în caz dacă ești interesat/ă: http://www.TPU.ro/......ntita-si/.

| sweetstyles69 a răspuns:

Multa lume crede in ei. Tu crezi, ca sincer, eu nu stiu ce sa cred
Probabil exista. Tine minte, totul este posibil.laughing

| zurick a răspuns:

Salut! Universul este prea mare ca sa fim numai noi singurele fiinte cu rationament.Deci cred in existenta lor, dar nu cred in OZN-uri sau in creaturi verzi.Pa,pa.

| Apocaliptic a răspuns:

Da, pentru ca la cat de mare este Universul, nu cred ca suntem noi singurele fiinte.
Nu, pentru ca in Biblie nu scrie nimic de viata altundeva.
Deci : Da. Din punct de vedere stiintific.
Nu. Din punct de vedere religios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.descopera.ro/......etii-video
Eh daca se va gasi viata pe aceasta va fi si in Univers, daca nu atunci noi crestini avem dreptate si nu existe T. Evolutie :))

| cristi202 a răspuns:

Da, dar nu in sensul cunoscut. Viata extraterestra presupune existenta vietii in afara Pamintului. Nu stim daca exista viata in Univers, pe alte planete. Insa, daca e sa crezi in Dumnezeu, atunci crezi si in viata extraterestra, o viata ce vine dincolo de tot ce stim ca exista pe pamintul acesta, deci se poate spune ca crezi in extraterestri, numai ca nu ii vezi ca pe niste omuleti verzi, ci ca pe Dumnezeu, ingeri, demoni, etc.

| M25M a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce legatura are viata din spatiul cosmic cu evolutia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru M25M):

Simplu,daca se va dovedi ca acol nu exista viata deci nu s-a putut forma aleatoriu cu toate ca exista cele necesare vietii, deci logic atunci e altul secretul vietii, si anume Dumnezeu, eh e doar parerea mea.

| M25M a răspuns (pentru anonim_4396):

Interesant punctul de vedere.

| Calininio a răspuns:

S-a trecut de mult de partea cu "credeti" avem si dovezi. Bacteriile descoperite pe marte sunt prima.

| AliGab a răspuns:

Chiar si o bacterie daca traieste in afara spatiului terestru, ea este extraterestra happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AliGab):

Eh am zis cel putin in teorie.

| AliGab a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga Sebastian, iti dau dreptate ca Dumnezeu este secretul Vietii. Cu ingaduinta Lui au loc toate evenimentele universului infinit (cel putin pentru oameni asa pare). Dar daca exista sau nu extraterestrii, pot fi oameni ca si noi, poate fi o bacterie sau o fiinte care se manifesta intr-o alta forma de energie pe care omul sa nu o poata percepe, alta si decat ingerii. Oamenii nu le stiu pe toate, iar daca Dumnezeu ingaduie viata pe alta planeta, intr-o alta galaxie, este din pronia Sa.
Raspunsul meu concret de mai sus reflecta personalitatea mea indreptate spre realism.

| BlackSulphur a răspuns (pentru AliGab):

Deci, prin ideea ca dumnezeu face si drege, te apropi de realism? Wat teh fuk did I jus red?!

| HueyFreeman a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt sute de miliarde de galaxii in Univers, fiecare cu sute de miliarde de stele, dar exista viata doar pe o planeta. Seems legit.

| Lizzu a răspuns:

DA.

Dar nu-ti imagina omuleti verzi cu antene, ci doar alte fiinte poate ca si noi si atat.
Sigur nici ei nu au habar ca noi existamwinking

| danut a răspuns:

Absolut, daca cred in Dumnezeu si in faptul ca suntem creatia lui, SUNT OBLIGAT sa cred si in EXTRATERESTRI altfel toata credinta mea nu are nici o valoare.

| HueyFreeman a răspuns:

Probabilitatea ca Pamantul sa fie singura planeta care poate sustine viata este asa de mica incat este aproape imposibil sa nu existe organisme din afara planetei.

| ManStrong a răspuns:

Cei mai multi cred in extractii terestre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,cu siguranta. Exista doar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt la fel de reali ca Mos Craciun laughing

| LordBolton a răspuns:

Da,universul este mare deci probabil exista!

| Calininio a răspuns:

S-a trecut de faza cu "credeti" de mai mult timp. Exista dovezi clare. Bacteriile descoperite pe marte sunt clar extraterestre. SI au fost candva vii. Deci cu tarie spun ca extraterestrii exista.