| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți în planul astral? In paranormal?
Credeți in lumea nevăzută?
Dar în existența veșniciei sau a raiului și a iadului? Vi se pare plauzibilă teoria reîncarnării?
Credeți în fazele alea cu mediumi care iau contact cu cei morți? Ce părere aveți despre aceste subiecte?

3 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Da, dar nu cum ai zis.

| Legion7X a răspuns:

Universul este foarte complex.
Fiecare mister ascuns si descoperit într-un moment care depășește granițele normalului, reprezintă o bucãțică dintr-un puzzle.
Nu avem dovada existenței iadului sau a raiului dar stim un singur lucru, o forță inexplicabilă ne supraveghează.
Consider că noi oamenii nu suntem destul de capabili, sau nu ni s-a dat harul ceresc de a vedea lucrurile dincolo de granițele umane în ceea ce privesc rațiunea si sclipirea minții.
Noi putem demonstra, sau arăta numai ce văd ochii și atinge sau simții cu propriul trup.

| Gic?2111 a răspuns:

Salut! In opinia mea :nu cred in( rai, iad) sunt doar creații de mii de ani de a ține omenirea în frâu.
Reincarnarea mi se pare ceva neplauzibil gândește-te la motorul unei mașini îi scoți piesele,placajele etc...Și este scos din funcționare până când le montezi la loc ca, organele unui om( plămân, inimă m-ai nou creierul cică?)
Dar totuși as fi de acord ca, după moartea unui individ energia lui încărcată cu conștiința sa persiste și după moarte dar neavând legătură cu raiu, iadul!
Într-adevăr sunt oameni cu puteri energetice, telepatie, comunicare cu energi vii aceștia având unele părții ale creierului activate fiind foarte rari etc. Unii sunt șarlatani și fac doar pentru a le aduce profit de la oamenii naivi
Părere:Multe personalități, genii au fost atei exemplu Socrate poți da un search: pe Google sa afli mai multe!
Fundă?