| angelica02 a întrebat:

Credeti in superstitii,vraji, magii?

15 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Yup!

| Ozanaf a răspuns:

Nu. De ce aș crede?

| sublime89 a răspuns:

Eu nu cred, dar se intampla sa traiesc intr-o tara in care foarte multi chiar cred inca in asa ceva. Romanii sunt poate cel mai superstitios popor din UE, si cred in aproape orice, de la cititul in cafea, la vorbitul cu mortii, sau la numere care poarta ghinion. De asemenea, traim intr-o tara in care si-n secolul 21 mai exista "vrajitoare" care chiar prospera de pe toti incultii. Situatia e extrem de grava, si ne facem de ras constant in fata tarilor civilizate la masa carora am cersit si noi un os, si pana la urma am primit un loc. Si la cum arata educatia din tara asta, e clar ca lucrurile nu se vor imbunatati prea repede. O sa aiba PSD-istii si biserica grija sa ramanem ignoranti.

| KillMePlease a răspuns:

nu
de ce să cred în nişte prostii?

| Ineys a răspuns:

Nu, dupa parerea mea sunt bazaconii, care sperie lumea, si in acelasi timp profita de naivitatea unora ca altii sa castige bani. Ex: "vrajitoarele" care-ti descanta in. cafea... carti, palma etc, si-ti ghicesc viitorul, si tu dai ca fraieru 10-20-50 de lei...

| LePotato a răspuns:

Cred, am fost la o vrajitoare...si mi-a spus ca o sa posteze cineva intrebarea asta...si s-a postat, deci exista, deci cred big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Ma gandesc in trecut, la diferite relatari. Au fost cazuri cand au fost femei arse pe rug, se credea ca acestea practica vrajitoria. In prezent nu stiu nimic. http://www.romanialibera.ro/......rie-200399

Răspuns utilizator avertizat
| Denly a răspuns:

Da, cred ca e real.

| IvanMihai a răspuns:

Cred în vraji, magii!
Despre superstiții nu știu ce să zic.
Exemplu de superstiþie:
Dacã un copil se naște cu picioarele înainte, acesta va avea puteri magice.
Oare o fi adevărat?

| CostiBoss99 a răspuns:

Nu exista nici una dintre ele decat
Dumnezeu poate face vraji!
Funda pentru informatie?

| LePotato a răspuns (pentru CostiBoss99):

Daca Dumnezeu face vraji, inseamna ca e vrajitor? thinking

| CristinaMihaela491 a răspuns:

Dupa parerea mea nu exista asa ceva...