| jolidon12 a întrebat:

Credeti in viata de apoi?

42 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Viata mea este pentru totdeauna, iar totdeauna pentru mine reprezinta durata vietii mele.

| Katczinsky a răspuns (pentru NOname):

Da, doar ca atunci cand mai vad raspunsuri idioate, le mai "luminez" cu putina cultura. Eu doar am vorbit din perspectiva ta. Doar ca eram varianta realista. Caci asta inseamna sa fii un ateu realist.

| Delmoniko a răspuns:

Nu. Cred in viata asta. Daca unii crestini vor s-o traiasca pe urmatoarea, nu-i bai. Mai mult loc pentru noi astia, realistii.

| RAY a răspuns:

Nu cred in ceva care nu ofera dovezi stiintifice reale si doar fantezi ale dorintelor umane, categoric nu exista viata de dupa

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Speranţa de viitor despre care vorbeşte Biblia este cea a învierii. (Faptele 24:15 -Şi am în Dumnezeu speranţa pe care o nutresc şi oamenii aceştia: că va fi o înviere atât a celor drepţi, cât şi a celor nedrepţi.)

| Lizzu a răspuns (pentru Katczinsky):

"Da, doar ca atunci cand mai vad raspunsuri idioate, le mai "luminez" cu putina cultura."
-- Cultura nu consta in faptul ca raspunzi cu ura. Vorbeste ura din tine, de ce?
Poti raspunde intr-un mod civilizat daca doresti ca cel care te asculta sa te si auda...

-Nimeni nu e parazit. Fiecare om are felul lui de a trai, de a gandi, de a percepe, mai bun mai rau. Cred ca esti de acord.

| Katczinsky a răspuns (pentru Lizzu):

Nu ai inteles. Nu raspunde ura din mine. Raspunde ateul realist care ar trebui sa existe. Este realismul si modul de gandire pe care ar trebui sa-l adopte un ateu realist. "Nu cred in D-zeu. Sunt ateu. Sunt facut din nimic dar distrug ceea ce este in preajma mea. Ce sunt? Un parazit. Pot avea viata de apoi? Nu. Sunt important? Nu. Unde voi ajunge cand voi muri? In cimitir. Are omenirea un viitor? Nu. Asta este viata."
Doar ii aratam ce caraghios este.

| Delmoniko a răspuns:

Tocmai din cauza asta aduna credinciosii averi ca nebunii, pentru ca vor sa le ia cu ei in Rai. De unde atata ipocrizie?

| Lizzu a răspuns (pentru Katczinsky):

Fiecare gandim diferit. happy
Faptul ca tu gandesti intr-un fel in care crezi cu tarie il face unic pentru tine si singurul valabil, dar nu il face unic si singurul valabil pentru toti.

| Katczinsky a răspuns (pentru Lizzu):

In regula. Iti inteleg punctul de vedere. happy

| AndreiCosmin2 a răspuns:

Da,in rai si iad.

| milan9 a răspuns:

Scriptura confirmă existenţa ei. Am anexat mai sus o parte din versete... happy