| tuberculoza a întrebat:

Credincios sau ateu?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Credincios. Cred in stiinta cu toata taria.

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pierzi daca tu crezi in ceva...Plus ca nu trebuie sa fii obsedat gen ''toata duminica la biserica''

| Felys a răspuns:

Consider ca religia e depasita cu mult, era necesara atunci cand oamenii erau inapoiati dar se pare ca inca mai sunt reminiscente

| tuberculoza explică (pentru Felys):

Trebuie si oamenii sa creada in ceva ce nu pot realiza niciodata. oamenii slabi au nevoie de conducatori.

| MadRaven a răspuns:

Jumi-juma. Şi şi.

| Johndoe2023 a răspuns:

Sceptic, cu o tenta de nihilism.

| Felys a răspuns (pentru tuberculoza):

Daca nu sunt in stare sa creada in propriile forte si rationament, sigur ca inventeaza divinitati, deci in concluzie sunt oameni slabi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa conteaze atat de mult CE ESTI(atat timp cat se respecta normele sociale, morale...)!
Cu TOTII suntem OAMENI!

...Importnt este DE CE(motivul/motivele) pentru care ai ales sa fii crestin/ateu.

| OOOLEOOO a răspuns:

2 extreme, eu aleg mijlocul...

"life is a balance"

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Orice credincios e ateu,orice om religios e ateu pentru un zeu, uite inventez eu acuma unu zeul TPU na multi nu il recunosc asa ca sunt ateii, desi ateu pentru orice zeu erste logic ca ateu pentru oricare zeu, desi logic ca a fi ateu si credincios pentru un zeu poti fi, eu aleg ateu pentru ca zeii nu apar din nimic si creaza miliarde de stele din nimic asta e prea irational

| Hevnoraak a răspuns:

Nu știu.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru sublime89):

Amin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA.

| AnotherOne02 a răspuns:

Am fost atee, dar s-a intamplat ceva si am renuntat la a mai fii atee.Acum sunt crestina.

| Vladutz1986 a răspuns:

Ateu

| DarkAndDreary a răspuns (pentru AnotherOne02):

Hmm...Asta nu se intampla prea des.
De obicei e invers.

| Omori a răspuns:

Agnostic.

| LinuxXx a răspuns (pentru RAY):

Ateu inseamna fara zeu. Adica nu crezi in nici un zeu. Mai solicita dexul.

| spaghetty a răspuns:

Ateu.
De cand eram mic imi dadusem seama ca nu exista nici un zeu, nimic. Imi zicea maicamea sa ma rog, alea alea. Auzeam de la babe si mosnegi pe la biserica: te pedepsete dumnezeu. Iata-ma aici. Inca viu. Deabia astept sa intru in iad. :X. Pacat ca nu cred in asa ceva sad
In ziua de azi daca esti ATEU esti si SATANIST. Cre(s)tinii habar nu au ce insemna aceste doua cuvinte. Pacat sad

| Elena1396 a răspuns:

Sunt credincioasa!
Cred cu tarie in Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateu.

Răspuns utilizator avertizat