| Dorugar a întrebat:

Credinciosi:
Oare nu simtiti ca va apuca frica cand va ganditi la Judecata de Apoi?
Asta pentru ca la judecata veti sta in fata Creatorului care va va intreba de ce v-ati inchinat toata viata unei creaturi, care nu numai ca a murit pe cruce ca orice alt talhar, dar va si invatat sa renuntati la Legea data de Creator?
Pai credeti ca Creatorul va va ierta ratacirea aceasta?

33 răspunsuri:
| ania a răspuns (pentru Dorugar):

Pentru că a înviart din morți, cred că tot ce spus Iisus despre sine e adevărat șsi că El este Mesia, Unsul.Te-ai rugat vreodată Creatorului să-l întrebi ce părere are despre Iisus, dulgherul din Nazaret?

| Dorugar explică (pentru ania):

Thuuuaaaamne ce prosti vorbesti! Pai te gasisi tu o creatura sa-L contrazici pe Creatorul Universului?
Da ce-ai patit fa soro?
Pai uite cat de clar zice Creatorul in Isaia 43:11 ca NUMAI EL singurul este Dumnezeu si Mantuitorul.:
Isaia 43.10. Voi sunteţi martorii Mei, zice Domnul, şi Sluga pe care am ales-o, ca să ştiţi, să credeţi şi să pricepeţi că Eu sunt: înainte de Mine n-a fost Dumnezeu şi nici după Mine nu va mai fi!
11. Eu, Eu sunt Domnul Dumnezeu şi nimeni nu este izbăvitor in afară de Mine! "

Ai citi tu ceva aici despre inviere sau despre Fiul meu si el tot Dumnezeu?
Pai NUUUU si stii de ce nu? Pentru ca nu TU zici cine e Dumnezeu sau nu si nici sarlatanul de popa care te prosteste, ci o spune NUMAI Dumnezeu, si El spune exact ce ai citit mai sus!

| Dorugar explică (pentru ania):

Cum sa te rogi tu Creatorului cand tu pentru EL nici nu existi, pai ce voi crestinii respectati LEGAMANTUL pe care Dumnezeu l-a cerut oamenilor care vor sa-L urmeze si-L recunosc ca Dumnezeu?
Pai daca NU = Inseamna ca pentru EL esti INEXISTENT