| gorlan a întrebat:

Credinciosilor explicati toti ce va zic acum!

1.In biblie dumnezeu spune ca sa nu crezi in alti dumnezei deoarece este un dumnezeu gelos... De aici iese ca exista si alti dumnezei nu doar unu singur... ia explicati asta!
2. Dumnezeu spune in biblie ca a creat pamantul... celelalte planete cine lea creat?

Răspuns Câştigător
| Fantastic7 a răspuns:

Da, cica biblia este dovada ca exista f. tezau...=)) Atunci, http://mymcbooks.files.wordpress.com/......d_book.jpg asta este dovada ca Spiderman exista!:)))

39 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru lolosaurus):

Nu mi se pare lipsa de ratiune sau de corectitudine,pentru ca eu am fost ca tine, dar Dumnezeu m-a schimbat, m-am convins suta la suta de existenta Lui si ma simt foarte bine.

Răspuns utilizator avertizat
| AragorN88 a răspuns (pentru lolosaurus):

Trebuie sa intelegi ca orice dovezi ar exista impotriva lui Dumnezeu ele vor fi luate ca fiind minciuni. Oricat de logice ar fi, ea tot nu le va lua in considerare, nu are curajul sa-si puna credinta sub semnul intrebarii, asta ar insemna o slabiciune si ca ar pune stapanire diavolul pe viata ei.
Unii prefera sa fie mintiti frumos, asa ca nu are rost sa insisti pentru ca nu vei convinge pe nimeni asa, ci doar o va lua ca pe un test al credintei.

| EmaS a răspuns (pentru AragorN88):

Tu nu vei putea intelege lucrarile duhovnicesti pentru ca ele intrec ratiunea.Dar eu am avut experiente care mi-au crescut credinta si ma incred pe deplin in Dumnezeu si in Cuvantul Sau.De aceea mii de crestini au ramas neclintiti in credinta lor, si au platit chiar cu viata pe Arenele Romane, pentru ca au stiut in cine se incred.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru lolosaurus):

Nu mai stiu la ce te referi.Ce fel de argumente ai adus?

| marynaedw a răspuns:

1.Dumnezeu iti spune ca nu ai alti dumnezei pentru ca El este unicul Dumnezeu, iar gelozia Lui este o gelozie buna pentru ca vede oameni care se inchina la dumnezei care nu exista.
2. Dumnezeu mai este numit in Biblie "Creatorul Universului" deci este clar ca el a creat si celelalte planete.

| Coyotul a răspuns:

1. Dumnezeu e Creatorul nostru. De aceasta El nu vrea sa ne inchinam la alti dumnezei
2. Dumnezeu a creat numai Pamantul.
si sa combat placerea voastra de a face orice. DA! ma refer la tine. Voi vreti sa faceti orice, pacatuiti si vi se pare OK. Nu e asa un crestin are in gand ca aceasta viata materiala este trecatoare, in Rai sunt primiti numai oamenii placuti Domnului, iadul in schimb este plin de deastia ca tine. fara suparare.