| mentholinks a întrebat:

Crestinii dau ignore doar pentru ca ii incomodeaza si pun in dificultate raspunsurile noastre? Asa am patit eu, nu am jignit pe niciunul din ei.

28 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Majoritatea dintre ei sunt inchisi la minte si se dau ceea ce nu sunt. Faptul ca au citit o carte nu ii face crestini, la fel si faptul ca se duc la biserica.

| minrest a răspuns:

O mare parte din cei ce ma ignora, au dat ''ignore'' chiar dupa ce am dat un argument puternic sau o referinta sigura. Practic, si-au varat capul in nisip, ca strutul, caci oricum pot raspunde altora, si ei oricum vor citi raspunsurile mele.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Te referi la Steregoi? Tipul ăla are aproape tot site-ul la ignore.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Nu-ti face griji. Ba dimpotriva. Eu as vrea sa-mi dea ignore. Dar le-am dat eu inainte.
Dar sunt cativa gen jay si alti copii spalati pe creier pe care probabil ii sfatuieste pastorul sa nu intre in dezbateri.
Isi dau si ei seama ca nu ii duce mintea. Nu este vorba despre "credinta" sau despre existenta lui Dumnezeu. Totul se invarte in jurul faptului ca nu sunt in stare sa justifice sau sa argumenteze nimic.
Nu au trecut printr-o scoala, nu inteleg esenta unei dezbateri academice, nu au cunostinte etc.

| AC4S4 a răspuns:

Iti spun cazul meu particular.
Am dat "ignora" la doua persoane.
- O persoana imi spunea incontinuu ca am nevoie de terapie la psihiatrie, ca am probleme, fiindca nu putea sa aduca un contraargument (aviz celui care spune ca noi suntem cei inchisi la minte).
- O alta persoana nu lua nimic in serios. Intrebarile sale sunt puse la misto, daca ii raspunzi iti raspunde ironic si in bataie de joc. Nu prea poti discuta ceva cu el, ia totul in gluma.

Deci, nu, nu ne incomodeaza raspunsurile voastre.

| minrest a răspuns (pentru Csander):

Cum, daca asculta pomelnicul ala al preotului, toate numele alea ale decedatilor despre care spune sfintia sa ''inca ii pomenim", asta nu ii ajuta sa creasca spiritual?

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Sunt superiori in prostie man

| RAY a răspuns:

Pentru ca sau plictisit de discuti inutile si aiurea, si eu la fel

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Cat de patetic si ipocrit poti fi...
Nu "pastorul" ne invata sa evitam dezbaterile pe teme teologice. Ba chiar! unii preoti indeamna sa raspundem celor ce pun intrebari pe teme religioase, iar cat stim, atat sa raspundem. Nimeni nu este perfect, nimeni nu le stie pe toate.

Insa am invatat ca om, nu ca si credincios, scoatem din context apartenenta religioasa, am invatat ca in viata, in societate, la locul de munca, pe strada, oriunde trebuie sa te feresti de omul ignorant si prost.
Prostul în prostia lui e cel mai perseverent om. Aici pe TPU e nevoie si de un astfel de titlu de onoare.

Ignor total oameni ipocritii, care persevereaza in prostia, care cred ca ei le stiu pe toate si restul sunt "spalati pe creier" el fiind geniu si avand sa detina adevarul absolut din surse secrete, cum spunea unul acum cateva zile : "Ce ba ca voi nu stiti nimic, istoria va minte, e falsa!, am citit eu pa un site cum a fost cu adevarat" happy

Si din aceste motive prefer sa nu raspund. Consider ca cel care a pus o intrebare rau intentionata, menita sa raneasca, sau sa denigreze valori, nu merita nici macar o secunda din timpul meu!

| Csander a răspuns (pentru minrest):

Ar trebui sa si inteleaga, nu crezi?
Ce este "cresterea spirituala"? Ce este spiritul?

| minrest a răspuns (pentru Csander):

Crezi ca nu pot intelege pomelnicul? ''Pe Vasile fiul lui Radu si al Vasilicai, pe Ilie si Marcel frati, pe Costin si Grigore nepoti, inca ii pomenim''. Nu vad nimic greu de inteles. Intelege gluma.

| iurii75 a răspuns:

Tu nici habar n-ai cum dau ignor unii atei!
RAY de exemplu! Pe lîngă faptul că e certat rău cu gramatica și formularea idilor, reacția la argumente și întrebări e "ignor".

| Holiday a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

"...am invatat ca in viata, in societate, la locul de munca, pe strada, oriunde trebuie sa te feresti de omul ignorant si prost."

Am inteles, facand asta de fapt voi vreti sa ne feriti de interactiunea cu astfel de oameni. Cata generozitate din partea voastra...

| Holiday a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

"Prostul în prostia lui e cel mai perseverent om."

Definitia credinciosului habotnic. Mai bine de atat nu se putea defini o astfel de persoana.

"...sau sa denigreze valori."

Discutia era despre adeptii povestilor cu spiridusi, unde vezi tu vreo valoare in asta?!

| Csander a răspuns (pentru iurii75):

HAHAHAHA! Ma bucur ca nu sunt singurul care vede asta, ci si-a dat seama ca omul e un penibil in adevaratul sens al cuvantului. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Sigur ca cineva devine ignorat daca ia in batjocura întrebarea la care a raspuns, daca jigneste sau daca ofera raspunsuri fara rost(trol).
La categoriile astea, mai ales, unde ai sanse mari sa intri in contradictoriu cu un alt user poti fi ignorat daca iti sustii opinia fara cunostinte din ambele domenii, sau daca persoana respectiva, desi a primit de la tine argumente bune si verosimile, este atat de incapatanata incat te ignora pentru a nu mai fi dominata.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

1. Who the heck are you?
2. Conteaza?
3. Cine te-a bagat in seama?
4. Cui ii pasa ce crezi tu?
5. Who the heck are you?
6. laughing)))

| minrest a răspuns (pentru Holiday):

Bine spus.

| RAY a răspuns:

Acum 4 ore | iurii75 a răspuns:
Tu nici habar n-ai cum dau ignor unii atei!
RAY de exemplu! Pe lîngă faptul că e certat rău cu gramatica și formularea idilor, reacția la argumente și întrebări e "ignor".

ce sunt alea idilor,Tu nici habar n-ai cum dau ignor unii atei! =asta e corect gramatical? daca ma critici scrie naibi corect,nu fi ca iuda,ataci omul pe la spate,sunt certat cu gramatica,ce legatura are asta cu intrebarea, nici una, puteai sa scrii macar de ce ti am dat ignor iar raspunsul e ca jignesti, nu ignor pe nimeni care nu ma jignit, oare de ce nu ignor pe AC4S4 ca vorbeste frumos si nu jigneste

acum 3 ore | Csander a răspuns (pentru iurii75):
HAHAHAHA! Ma bucur ca nu sunt singurul care vede asta, ci si-a dat seama ca omul e un penibil in adevaratul sens al cuvantului.

Cu ce sunt penibil baiete? ai un tricou cu batman de zici ca ai scapat de la gradinita, dar critici pe alti, ce usor e sa jignesti pe internet

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Man sunt niste copii de 13, 14 ani care au devenit atei peste noapte, niste gunoaie virtuale, am dat cu parfum pe aici cand am intrat

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

"Tu nici habar n-ai cum dau ignor unii atei! =asta e corect gramatical?"

In afara de "dau ignor", e corect. Dar exprimarea asta o folosesti si tu.
So?!

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Sa inteleg ca si tu esti martor de fapt

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Ce are gramatica cu martorul?

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Dar de ce te-ai bagat si tu in discutie, nu ai ce face, e biserica inchisa

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Iar ai tras pe nas?

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Iar continui discutia deci vezi ca nu are rost

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Da mah, (iar) ai zis o tampenie. Asuma-ti-o. E simplu. Case closed.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Https://youtu.be/Hn4SeOxFraI?t=681
esti genul asta