Întrebare recomandată | SalamdeVara a întrebat:

Crestinii nu accepta homosexualitatea pentru ca nu e natural sau pentru ca religia nu le permite?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ce ar fi să renunţaţi voi la prostie şi ipocrizie, să vă vindecaţi de homofobie şi să lăsaţi oamenii în pace?

88 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

E murdara.

| atoatestiitoarea a răspuns:

Nu stiu sa raspund la aceasta intrebare pentru ca sunt ateista de credinta dar precizez ca sunt si eu impotriva poponarilor si a lesbienelor care sunt dezechilibrati mintali si ar trebui internati in sanatorii pentru a fi vindecati

| danay72 a răspuns:

Nici nu e natural si nici Dumnezeu nu permite. 1corinteni6:9,10

| mODIN a răspuns:

De fapt homosexualitatea e complet naturala, si nici nu scrie in Biblie ca e un pacat, decat in Levedic, dar acolo mai scrie si sa nu porti bumbac cu matase, deci cine il ia in serios?

| NOname a răspuns (pentru mODIN):

"De fapt homosexualitatea e complet naturala, si nici nu scrie in Biblie ca e un pacat, decat in Levedic, dar acolo mai scrie si sa nu porti bumbac cu matase, deci cine il ia in serios?"

Ipocriţii. Şi desigur, doar parţial, doar ceea ce le convine, ca să terorizeze lumea aiurea.

| usuk a răspuns:

E o falsa conceptie pe care o au uni teisti cum ca religia nu le-ar permite acest lucru; nu e adevarat, ei trebuie sa iubesca pe oricine si orice ca pe ei; insa..nu se intampla deloc asa a.i. ei sfarsesc in a uri sau discrimina/nu fi de acord cu homosexualitatea

| milan9 a răspuns:

Pentru că nici măcar la animale nu sunt întâlnite astfel de cazuri.
Iar daca uneori comportamentul aberant le mai impinge la gesturi simulative, acestea nu se confundă însă cu pederastia, cu atat mai putin cu pederastia in masă implementata prin programe "culturale" gen parade, filme, materiale pe net, etc...

E bine insă a nu se compara gesturile unor animale (doar simulative) făcute în virtutea hazardului (şi lipsei de raţiune) cu mecanismul comportamental complex al omului, unul bazat pe o raţiune responsabilă.

Dacă la animale nici măcar nu există (sau sunt cazuri extrem de izolate chiar si in cadrul unei anumite specii), în virtutea cărei logici ar putea cineva să generalizeze acele accidente atribuindu-le oamenilor, cei care mai au inca pretenţii ce ţin de raţiune şi morală?

| NOname a răspuns (pentru milan9):

Din ce studii ai scos-o, Milane, iar din căp'şorul tău încăpăţânat?

Documentează-te şi măcar din respect pentru tine, dacă nu pentru ceilalţi, nu mai minţi/dezinforma!

- http://bit.ly/1fViHfv
- http://i.imgur.com/zJoWoLZ.png
- http://i.imgur.com/wFYNHIN.png
- http://i.imgur.com/NxgGfaF.png

"Homosexuality exists in over 450 species. Homophobia exists in only one. Which seems unnatural now?"

| sublime89 a răspuns:

De cand stiu crestinii ce e natural?

| Exilee a răspuns:

Dumneata pui intrebari stupide pentru a-ti scoate la iveala nivelul scazut de inteligenta sau pentru a starni certuri?

| ErrorFound a răspuns:

Crestinismul nu accepta sexualitatea(biserica de fapt, Iisus n-a spus nimic despre homosexualitate) si cam toate perversiunile sexuale pentru ca doreste subjugarea puterilor eliberate prin contactul de acest tip dintre oameni.

Daca n-ai observat, pentru preoti si crestini in general(ai' mai batrani), sexul este ceva Tabu, care trebuie facut doar intr-un fel, intr-o singura pozitie si nu trebuie sa te exciti prea multi ca nu e "crestinesc".
Si sexul in viziunea lor este doar pentru reproducere.

| Kalla a răspuns:

Nu am nimic cu homosexualii dar daca era ceva normal sa fii homosexual atunci si persoanele de acelasi sex puteau sa dea viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kalla):

1 - Zi-mi de ce apare si la alte animale nu doar la oameni.
2 - About 10% of rams (males) refuse to mate with ewes (females) but do readily mate with other rams. Cu accent pe "REFUSE".
3 - Homosexualitatea nu e normala / naturala dar un sarpe / magar vorbitor este? Sau un dragon cu 7 capete? Sau un lemn care se transforma in serpi? Mai vrei si alte exemple de lucruri "normale / naturale"?
4 - Cat despre argumentul tau cu nasterea, mai bine ma abtin.

Trebuie sa-ti refaci standardele dupa care te ghidezi atunci cand o arzi cu normal / natural.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Kalla):

Daca homosexualitatea nu era naturala, atunci, urmand firul logicii, nu exista in natura. Sterilitatea unuia dintre parteneri este un fenomen cat se poate de natural, iar acel cuplu nu pot crea viata, sunt niste monstrii? Stii ce nu este natural si nici nu poate da viata? Abstinenta.

| Kalla a răspuns (pentru HueyFreeman):

Nu am nimic cu homosexualii.Sunt de acord cu casatoria lor si dreptul lor de a avea copii.Am zis doar ca nu e naturala iubirea lor.Casatoria,sexul si copie, e totul fortat.E greu a te casatoresti cand esti gay, sa ai relatii sexuale e cam complicat si sa ai copii e si mai complicat.E totul fortat, nu vine nimic asa deodata.De asta am zis ca nu e natural.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Kalla):

Daca societatea face ca asta sa fie dificil pentru acei oameni, asta nu inseamna ca nu este ceva natural. Nu este problema lor, ci a societatii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kalla):

"E greu a te casatoresti cand esti gay, sa ai relatii sexuale e cam complicat si sa ai copii e si mai complicat"... asta din cauza homofobilor care se baga in vietile altora. Cam ce crezi ca e mai "natural" : homosexualitatea care se gaseste la foarte multe specii de animale sau homofobia care se gaseste doar la una?

"De asta am zis ca nu e natural"... dupa cum am zis mai sus, trebuie sa nu mai folosesti termenul "natural". Ti-am prezentat un exemplu de alte animale la care se gaseste homosexualitatea. Nu e natural nici acolo? Inseamna ca termenul pe care il folosesti tu nu este "natural" ci altul (si sunt curios sa aflu care).

Sa ai copii nu e complicat deloc. Ai auzit de inseminare artificiala? Chiar si persoanele heterosexuale o fac. Argumentul gen "persoanele gay sau lesbiene nu pot face copii deci nu e ok" este unul foarte usor de distrus si idiot.

Deci... cum ramane cu celelalte animale? Nu e "natural" nici la ele?

| Kalla a răspuns (pentru anonim_4396):

Animalele sunt animale, oamenii sunt oameni.M-am saturat de persoanele care spun ca noi suntem animale.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru HueyFreeman):

Daca toata lumea ar avea o logica atat de potrivita n-am mai avea atatea probleme in relatiile interumane. Da e greu tare cu logica, ma bucur ca mai exista persoane ca tine si ca Noname ca altfel n-am fi iesit din evul mediu

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da. NU permite Dumnezeu. daca doresti citeste in Biblie in 1Corinteni6:9-11; 1Timotei 1:10. Cei care practica sau au practicat astfel de lucruri, au posibilitatea sa renunte, sa se vindece si sa se apropie de Dumnezeu, care iarta cu marinimie.

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru NOname):

Care-i problema ta?! Vorbesti in numele altora? Ce te deranjaza? In ce caz e ipocrizie? Raspunde-mi!

| fuzzer a răspuns (pentru NOname):

Acuma ma bag si eu in seama, ca sufar de neatentie...

Cand vorbim de homosexualitate, aceasta forma de orientare sexuala, este considerata de catre unii cercetatori ca fiind o boala, la nivel psihic. In societatea prezenta este ceva absolut normal si chiar natural. Da, nu spune nimeni ca daca esti homosexual, si tu alegi asta, chiar daca nu ai nicio problema la mansarda, asta nu inseamna ca a doua zi vei fi dupa gratii. Prin asta am vrut sa spun ca este o chestiune absolut legala.
Dar privind lucrurile dintr-o alta perspectiva, eu unu nu vad homosexualitatea ca fiind un lucru moral.
Legal si moral sunt doi termeni ce emana o diferenta de la cer pana la pamant. Din postarile tale, esti ateu, ce n-ai nicio legatura c-o divinitate anume, sau pur si simplu esti indiferent/a. Asa ca n-am de gand sa aduc in discutie subiecte biblice ce tin de divinitate.
Dar vreau sa-ti pun o intrebare. Fie ca esti fata sau baiat, si la randul tau o sa ai copii, cum vei reactiona sa stii ca unu din ei e homosexual? L-ai incuraja? Ai fi de acord cu asta?

In cel mai civilizat mod, te invit sa-ti dai cu parerea!

| NOname a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

În ce caz e ipocrizie? În răspunsul tău, deci şi în minte...şi în general în creştinism.

Nu îţi vezi de mizeria ta - de "păcatele" tale - şi le spui altora ce să facă şi cum să-şi trăiască viaţa (împreună cu Biblia ta, scrisă de nişte înapoiaţi).

When Did You Choose to Be Straight?
http://youtu.be/QJtjqLUHYoY

| NOname a răspuns (pentru fuzzer):

"...o sa ai copii, cum vei reactiona sa stii ca unu din ei e homosexual? L-ai incuraja? Ai fi de acord cu asta?"

Scuză, dar îmi par nişte întrebări stupide şi fără sens (vezi link-ul de mai sus).

Pe copilul meu l-aş iubi şi sprijine, indiferent de orientarea lui sexuale sau eventualele experimentări pe plan sexual, care pe mine, să fim sinceri, cât timp e major, nici nu mă privesc. Nu am prejudecăţi de acest gen şi copiii mi-aş educa în aceeaşi manieră. Chiar nu văd nimic rău în asta.

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru NOname):

Da! tu esti judecatoru in locul lui Dumnezeu, vai vai. Ce crestinatate iubitoare de bine.

| fuzzer a răspuns (pentru NOname):

Ma rog, esti de alta parere, si respect asta. Dar eu am vrut sa spun ca atata timp cat "copilul " tau nu are probleme in plan psihic, si el e absolut normal, dar doreste sa se orienteze dupa vremurile moderne. Daca o vedeta anume este de aceasta orientare, si el sa urmeze acest drum.Adica totul sa tina de moda, si de aparente. Eu cu asta nu-s de acord.

| NOname a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

"Da! tu esti judecatoru in locul lui Dumnezeu, vai vai. Ce crestinatate iubitoare de bine."

Bine că ai priceput ce-ţi spuneam. Vezi că poţi?

| NOname a răspuns (pentru fuzzer):

Ei, eu nu mă bag în patul şi plăcerile nimănui, din respect, inclusiv ale copiilor mei, care cu atât mai mult merită respectul meu.

| ƤrÏncessØfƬheShadøws a răspuns (pentru fuzzer):

De curiozitate,tu ce ai face daca al tau prunc ar fi homo? L-ai ucide cu pietre(cum indeamna Biblia) sau l-ai ameninta cu focul vesnic al iadului,probabil.

Pe bune acum... Daca (,) copilul meu ar fi homo,l-as asigura ca il voi iubi oricum,neconditionat orice preferinte ar avea el/ea.
I-as spune ca poate discuta oricand cu mine deschis despre acest lucru.L-as intreba daca doar experimenteaza,daca a avut experiente neplacute cu persoanele de sex opus, daca ii plac doar fetele/baietii sau pur si simplu iubeste in momentul respectiv o persoana de acelasi sex/daca e atras doar sexual/cand si-a dat seama/mai are astfel de persoane in anturaj/e sigur ca e vorba de iubire/etc.

As vorbi cu el/ea despre ce inseamna acest lucru, despre faptul ca lumea il va privi ciudat, legile din tara nu permit casatorii, adoptii. Daca el/ea se considera pregatit/a sa treaca peste toate astea atunci ii urez succes.As vorbi despre relatiile sexuale intre persoane despre acelasi sex(care trebuie sa se desfasoare la varsta potrivita,in conditii de intimitate si igiena,cu consimtamantul ambilor parteneri)
As vrea sa ii cunosc prietena/prietenul,sa vorbesc si cu familia ei/lui,poate punem de o nunta laughing.

I-as spune totusi ca poate fi nesigur/a de orientarea sexuala in adolescenta si ca daca vrea poate sa experimenteze,avand grija sa nu ii fie ranite sentimentele si sa nu le raneasca pe ale altora.

Ce altceva sa ii fac? Decat de dragul meu (sau al amenintarilor mele) sa traiasca toate viata intr-o minciuna,cu o masca,mai bine e el/ea insusi.
Sa fie sanatos/a si fericit/a ce altceva sa imi mai doresc pentru copilul meu?

Da, m-ar intrista pe moment gandul ca nu e la fel ca toti ceilalti, dar daca l-as/as vedea/-o fericit/a mi-ar trece.M-as bucura ca nu e necro, pedo, zoo sau gravida in 5 luni.

Scuze ca m-am bagat dar, chiar m-au tentat intrebarile tale de la sfarsit.

| milan9 a răspuns (pentru ƤrÏncessØfƬheShadøws):

Pederastia este o boală, dar nu una moştenită. Este o alegere greşită, nu e nimeni condamnat să devină aşa.

Aceste afecţiuni deviante nu ţin în nici un caz de genotip (materialul ereditar) ci de fenotip (influenţa mediului), influenţa benefică sau nocivă a contextului familial, social, ce se translează la nivel comportamental, la nivelul aprecierii normale sau alterate a valorilor sau priorităţilor, etc...

Influenţa nocivă a contextului familial şi mai ales social va conduce la o dezvoltare,, deviată", deviată spre carenţe atitudinale, manifestări afective denaturate..., imorale!

Nici geneticienii nu neagă faptul că fenotipul manifestă o influenţă extreme de puternică asupra individului. Nu se spune degeaba că "părinţii au mâncat aguridă şi copiilor li s-au strepezit dinţii"!
O astfel de alegere greşită are ca premise printre altele şi lipsa unor repere morale corecte.

Nu se naşte absolut nimeni gay. Această idee, atunci când există, poate porni probabil de la o manifestare a unei afectivităţi orientate greşit.

| NOname a răspuns (pentru milan9):

Milan, iar începi cu stupidităţi şi nesimţiri copy-paste-ate? Ţi-am mai explicat unde şi de ce greşeşti. Eşti chiar atât de greu de cap?

| fuzzer a răspuns (pentru ƤrÏncessØfƬheShadøws):

Da, n-am citit tot, da asta nu inseamna ca nu iau in considerare. Inca din primele randuri scrise de tine, tu n-ai inteles esenta a ceea ce am vrut sa spun. Interpretand cele zise de mine, se observa clar ca eu nu incurajez astfel de actiuni(atata timp cat tu una incurajezi actiunile astea si le aprobi, e problema ta, daca esti indiferenta e iarasi problema ta). Plus ca esti si paranoica prin afirmatia "tu ce ai face daca al tau prunc ar fi homo? L-ai ucide cu pietre(cum indeamna Biblia) sau l-ai ameninta cu focul vesnic al iadului, probabil.". Evident ca nu l-as ucide, aici pur si simplu exagerezi, ca sa faci pe interesanta/u, si te asigur ca un om, odata ce adopta principiile bibliei nu ajunge intr-o astfel de situatie de a deveni "homo", si nici copii acestuia. Vezi tu, totul porneste de la educatie, daca copilului nu i se baga de mic pe gat 'hana montana' si alte mondenitati ce fac referire la homosexualitate, copilul nu are de unde sa invete asemenea chestiuni, evident daca parintii lui is un model.

Sa nu mai lungim povestea asta ce pare irelevanta o sa-ti rezum chestiunea cu homosexualitatea in 2 lucruri : Fie este o problema la nivel psihic, si pur si simplu nu te poti controla ( in cazul asta, un parinte normal, evident ca nu incurajeaza actiunea acestuia, dar ii respecta decizia, il indruma, si ofera sfaturi). Fie, treaba cu homosexualitatea, tine doar de aparente, si o anumita persoana incearca acest nou "curent" ce e la moda, de a deveni un "star" printre ceilalti. Si in cazu asta nu cred ca un parinte normal s-ar mandri cu copilul lui, dar parintele mereu il indruma si ofera sfaturi.

Atata timp cat tu iti educi copiii cum trebuie, sunt sanse de 000.1% sa se ajunga la chestiunea cu homosexualitatea.

Ca si o concluzie, eu unu nu incurajez astfel de actiuni, dar nici nu judec lumea, caci nu ma aflu in aceasta postura, fiecare cum crede si cum stie. Atata timp cat o anumita persoana insista in prostie pe aceasta tema devin indiferent, ca sa nu scot anumite perle pe gura.Homosexualitatea se refera la 2 termeni "legal" si "moral"--->Moral, om cu demnitate, ce nu-si incalca principiile, are stapanire de sine.---->Legal, "atata timp cat societatea nu-mi condamna actiunile cu inchisoare, sunt liber sa fac ce vreau".

O zi buna sa ai!

| NOname a răspuns (pentru fuzzer):

fuzzer: "Atata timp cat tu iti educi copiii cum trebuie, sunt sanse de 000.1% sa se ajunga la chestiunea cu homosexualitatea."

Dovedeşte! Nu ştiu cum alţii, dar eu mi-s sătulă de hărţuiri ("creştineşti din iubire") bazate pe prostie, prejudecăţi, răutate, dezinformare şi vorbe goale. Nu judeca ceva ce nu înţelegi şi nu cunoşti!

Veniţi cu statistici imaginare, când habar nu aveţi cu ce se mănâncă. Tu când ţi-ai ales sexualitatea? Şi dacă ţi-ai fi ales-o, să zicem, prin absurd, aş avea eu vreun drept să vin să te bat la cap cu ideile mele preconcepute şi Biblia mea, care are nivelul cunoştinţelor de acum 2.000 de ani, să-ţi spun de cine să te simţi atras şi pe cine să iubeşti, ce e greşit şi ce e corect? Nu m-ai trimite să-mi fac un control la mansardă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru fuzzer):

O sa ma bag si eu in seama.

Daca ai un copil care este gay sau lesbiana dar nu esti capabil sa il/o accepti, atunci tu nu meriti sa fi parinte.

"Ai fi de acord cu asta?"... eu da, si in mod normal, si tu ar fi trebuit sa fi de acord. Nu e treaba ta ce preferinte ale el / ea. Viata PRIVATA a persoanei respective NU TE PRIVESTE.

Nu iti plac relatiile de acelasi sex? NU LE AVEA. Doar pentru ca tie nu iti plac, asta nu iti da un drept sa te bagi in viata altora.

"este considerata de catre unii cercetatori ca fiind o boala, la nivel psihic"... m-ai facut curios, poti sa dai numele acelor cercetatori, locul publicarii studiilor, cercetarile respective si credibilitatea lor in stiinta? Stii tu, detalii pe care ar fi trebuit sa le zici de la inceput, de cand ai inceput sa zici "niste cercetatori". Apropo, e de preferat ca acei "cercetatori" sa fie cat de cat recenti nu sa fie din 1800 toamna.

Apropo, cum ramane cu homosexualitatea prezenta in alte specii de animale?

"About 10% of rams (males) refuse to mate with ewes (females) but do readily mate with other rams"

Hai sa schimbam putin "problema" pusa de tine : ce ai face sau cum ai reactiona tu daca ai stii ca unul din copiii tai este gay sau lesbiana? L-ai da afara din casa? L-ai ucide cu pietre? Ai incerca sa-l schimbi? L-ai accepta?

La urmatoarele vreau sa imi raspunzi :

Cu ce te afecteaza pe tine viata privata a altora? Cu ce te afecteaza pe tine daca Vasile si cu Ion sunt impreuna? Cu ce te afecteaza pe tine daca copilul tau e gay sau lesbiana?

| M25M a răspuns (pentru fuzzer):

Acum nici eu nu ma pot abtine.

Vezi tu moralitatea difera de la un individ la altul. Eu unul nu vad nimic anormal ca doi oameni care se iubesc sa isi manifeste iubirea unul fata de cealalt. Ideea este, ca ok pentru unii nu este moral, asa cum nu este pentru tine, dar din pacate pentru voi este ceva natural aceasta forma de sexualitate fiind intalnita si la alte animale.

| fuzzer a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, n-am citit nici mesajul tau in complexitatea sa. Intreaba-ti parintii, atata timp cat ei au un copil retardat mental, ce nu se poate stapani, crezi ca nu l-ar indruma, si nu ar oferi sfaturi? Te asigur eu ca parintii tai nu te-ar accepta daca esti de aceasta orientare, dar din iubire, iti respecta decizia. Prin faptul ca nu te accepta am vrut sa spun, ca ei nu se mandresc cu tine, n-o sa te laude la fiecare colt, ca ce copil minunat au ei.

Esti pe langa subiect, si cum am spus mai sus, homosexualitatea tine de 2 chestiuni, fie e o problema la nivel psihic, fie o faci datorita noului "curent".

Daca tie ti se pare absolut normal, si daca aceste persoane vor avea si copiii in mai putin de 1000 de ani, planeta o sa ia un exemplu extrem de eficient.

Si-am spus mai sus, eu nu judec, fiecare cum stie si cum crede, aici s-a pus o intrebare, am incercat sa raspund, chiar daca tu esti de cu totul alta parere. Eu nu incurajez astfel de actiuni, daca tu le incurajezi, este strict problema ta!

Daca mai ai alte intrebari banale, analizeaza mai bine raspunsul meu, pe care i l-am dat lui "prince of...", si-o sa te lamuresti.

O zi buna sa ai!

| fuzzer a răspuns (pentru NOname):

Te-as trimite sa-ti faci un control la mansarda atata timp cat nu esti in stare sa-ti stapanesti impulsurile sexuale. Repet, "homosexualitatea tine de 2 chestiuni, ori ai o problema grava la nivel psihic, si pur si simplu nu te poti controla, fie tu alegi lucrul acesta". Daca ti se pare firesc, si lucrul asta sta in ratiunea naturii umane, de a avea parteneri de acelasi sex, eu acuma iti inmanez premiul Nobel pentru inventivitate.

Prin absurd sa zicem ca unu din copii tai e homosexual, sunt convins ca nu i-ai incuraja actiunile, sau sa-l dai si exemplu, ca ce lucru extrem de interesant a realizat el. Dar totusi din iubire, si ca e liber arbitru i-ai respecta deciziile. Dar pana la urma, in calitate de parinte iubitor, tot i-ai da sfaturi si l-ai indruma, chiar daca parerile tale nu merg mana-n mana cu ale lui..ASta inseamna sa fii un parinte iubitor, cand observi ca pruncul tau o ia pe cai gresite incerci sa-l indrepti, in societatea prezenta, daca copilul se omoara, voi il incurajati. Am facut doar o paralela, sper sa nu se interpreteze gresit.

Ca si o concluzie, eu nu incurajez astfel de actiuni, tu crezi ce vrei, nici nu-s de acord cu casatoriile intre gay. Dar cum am spus e ceva legal, nu se mai pune problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru fuzzer):

Prezinta-mi studiile la care te referi. ti-am cerut sa zici cine sunt acei "cercetatori", ce credibilitate au in stiinta, unde au fost publicate acele descoperiri si alte detalii de genul acesta.

Nu merge sa zici "un nene a zis" si atat atunci cand faci asemenea afirmatii. Fie ai detalii concrete fie taci si stai in banca ta.

O sa mai incerc o ultima data : poti sau nu sa oferi detalii legate de acei cercetatori si de acele descoperiri sau nu? Daca da, atunci prezinta acele detalii. Daca nu, inseamna ca te bagi intr-un subiect care te depaseste iar homofobia ta este bazata doar pe ignoranta.

HAI CU DOVEZILE.

| SalamdeVara explică (pentru PorumbRodica1965):

Ma ajuti sa ma vindec?

| NOname a răspuns (pentru fuzzer):

"Problema grava la nivel psihic"? Poate doar în căpuşorul tău. Tu nu pricepi că nu este o boală? Dacă afirmi că este, arată-mi, te rog, nişte studii (ştiinţifice şi relevante!) sau asumă-ţi minciuna/greşeala!

"Prin absurd sa zicem ca unu din copii tai e homosexual, sunt convins ca nu i-ai incuraja actiunile, sau sa-l dai si exemplu, ca ce lucru extrem de interesant a realizat el."

Eşti convins de ce aş gândi şi aş face eu? Asta-i bună. : ))
Tu eşti greu de cap, fuzzer? (retorică) Tocmai ţi-am răspuns şi ţi-am explicat că orientarea sexuală diferită nu înseamnă pentru mine "a o lua pe căi greşite" (ce căi greşite visezi aici?), ci diferită şi atât şi mi-aş sprijini copiii, orice sexualitate ar avea, cu iubire, înţelegere şi drag.
Ar trebui să fiu idioată ca să-i hărţuiesc pentru ceea ce ei simt şi sunt...în mod natural şi iremediabil. Doar i-aş îndepărta şi aş demonstra că nu am niciun gram de minte, bun simţ şi iubire (părintească) pentru ei.

"...nici nu-s de acord cu casatoriile intre gay"
Dar cine te crezi tu ca să nu fii de acord cu căsătoriile între oameni (majori şi nesiliţi de nimeni), căsătoriile care nu te primesc şi nu vine nimeni să-ţi ceară bani la uşă ca să le sprijini sau să-ţi spună cum să-ţi trăieşti viaţa şi pe cine să iubeşti?
http://i.imgur.com/6ZleOMW.jpg
Nu eşti de acord cu căsătoriile între persoanele gay? Nu te căsători cu una! Simplu!
Cam aici se opreşte libertatea şi treaba ta şi începe a altora. Orice încălcare a acestei graniţe înseamnă încălcarea drepturilor şi libertăţilor celorlalţi. Pricepi?

| danut a răspuns (pentru NOname):

"lăsaţi oamenii în pace"
Adica la ce sa-i lasam?

| NOname a răspuns (pentru danut):

Fii mai explicit! Care ţi-e nedumerirea?

| danut a răspuns (pentru NOname):

Care oameni si pentru ce fapte sa-i lasam in pace?

| NOname a răspuns (pentru danut):

Orice om faptele şi preferinţele căruia nu au nicio treabă cu tine şi nu încalcă drepturile şi libertăţile celorlalţi.

Libertatea ta se termină unde începe libertatea celorlalţi. Simplu.

| fuzzer a răspuns (pentru anonim_4396):

"Un studiu care explorează aspectul epigenetic al apariţiei homosexualităţii umane a fost publicat recent în The Quarterly Review of Biology, avându-i ca autori pe Sergey Gavrilets, director al National Institute for Mathematical and Biological Synthesis (NIMBioS) şi profesor la Universitatea Tennessee - Knoxville, William Rice, profesor la Universitatea California - Santa Barbara, şi Urban Friberg, profesor Universitatea din Uppsala, Suedia.

Studiul lor arată că un număr de epi-marks legaţi de sex, care în mod normal nu sunt transmişi ereditar (nu trec de la părinţi la urmaşi), ci sunt eliminaţi, pot duce la homosexualitate în cazurile în care nu are loc acest proces de eliminare; în aceste cazuri, respectivii epi-marks pot fi transmişi de la o generaţie la alta, trecând de la tată la fiică şi de la mamă la fiu.

Studii anterioare arătaseră că homosexualitatea are o componentă genetică, în unele familii apărând cu o frecvenţă mai mare decât în altele, ceea ce sugerează existenţa unor factori ereditari în determinarea orientării sexuale. Totuşi, nu a fost descoperită nicio genă majoră asociată cu homosexualitatea, făcând astfel din acest fenomen o adevărată enigmă biologică pentru oamenii de ştiinţă.". Ceea ce oamenii de stiinta stiu clar este faptul ca homosexualitatea tine de niste factori ereditari, dar chestiunea nu este justa. Intr-un alt articol se spune "Dacă discutăm din punct de vedere social, atunci este o deviere(homosexualitatea). Societatea, hai să o numim modernă, are la bază comuniunea între bărbat şi femeie. Societatea, acest mecanism în care funcţionăm, va decreta orice altă orientare ca fiind greşită şi o va plasa în aria de anomalii.

Dacă discutăm din punct de vedere biologic, este o anomalie. Mecanismul de reproducere nu mai are loc. Şi aici trecem foarte fin la una dintre probleme. Omul face sex nu doar pentru a se reproduce, aşa cum majoritatea mamiferelor de pe planeta asta fac. El mai face sex pentru plăcere. Iar aici, intrăm în psihologia şi modul de percepere a plăcerii de la individ la individ.

Dacă discutăm din punct de vedere psihologic, atunci ne referim la modul şi formarea individului, de la naştere pînă la pubertate. Cum spuneam mai sus, hormonii şi genele joacă un rol important, dar la fel de importantă este şi experienţa acumulată în tot acest timp de individ şi modul în care el percepe sexul propriu şi pe cel opus. Iar aici putem vorbi despre o dereglare psihică. ATENŢIE! Nu vorbim de nebunie." Esenta a ceea ce spun acesti oameni este faptul ca homosexualitatea porneste din motive biologice (ereditare), sau pur si simplu este alegerea omului. Atata timp cat multi oameni neaga existenta lui Dumnezeu, banuiesc ca se considera destul de puternici mental zic, si chiar daca is homosexuali, si daca provin si din clasa de jos a societatii, ei sunt constienti c-ar trebui sa-si controleze acele impulsuri sexuale. SI pe parcurs cu vointa si incredere se rezolva. Atunci, as vrea sa aflu si eu secretul, ca is multi homosexuali in tara si chiar in lume, dar le e rusine sa se afirme in public. Si ei doresc sa scape cumva de aceasta problema. Eu stiu ca primul star care a afirmat ca e gay in public e Elton John, pe el nu l-a condamnat nimeni, normal, ca e apreciat, e celebru. Multi au de suferit din cauza acestei prejudecati, de aceea nu trebuie incurajata. (Ultimele randuri erau ca si o completare pentru n0name).

| fuzzer a răspuns (pentru NOname):

E o parere femeie buna!

Pur si simplu nu-s de acord cu casatoriile intre gay, mi se pare impotriva ratiunii umane, fiecare cum gandeste si cum crede. Nu-i judec pe cei care s-au casatorit, si banuiesc ca sunt fericiti, e strict problema lor, cum am mai spus, cand se insista in prostie pe o tema ca asta devin indiferent.

Dar haide n0name, da-le curaj oamenilor, ca-s multi care sunt homosexuali si nu recunosc. Haide, fa ceva, sa se afirme oamenii, ca pana la urma nu-i mare lucru, o sa fie vazuti ca si pleava societatii. Si-ti spun ca in mare parte cei homosexuali care se si casatoresc, si afirma acest lucru in public, in proportie de 90% sunt vedete, mondenitati ce practic sunt apreciati de cei din jur, si sunt vazute ca adevarate "exemple". SI acuma ca si o femeie sceptica ce esti imi ceri dovezi, ei bine, din cate stiu si m-am documentat, nu prea am vazut oameni normali, modesti zic din categoria de jos a societatii sa recunoasca in public acest lucru, ca sunt destui, chiar si la noi in tara. Si stii de ce n-o fac? Oare de ce? Pai, uite asa, oamenii astia se simt distrusi, sufera enorm, din cauza acestei prejudecati, si probabil c-ar da orice sa schimbe asta. Acum sper c-ai inteles de ce nu ar trebui incurajata aceasta actiune.

Daca eu nu sunt de acord cu aceste actiuni, asta nu inseamna ca eu unu le incalc intimitatea, ca le distrug visele si planurile, ca le narui libertatile, nu! Sunt doar un om simplu, ce vede lucrurile altfel, intr-un mod mai bun sau dimpotriva mai rau, pana la urma parerea mea e nesemnificativa pentru acei oameni, nici n-ar conta.

Dar stii ce, as fi curios sa vad societatea gandind ca si tine, in mai putin de cativa ani, vorbesc doar de teritoriul nostru, populatia Romaniei de 19 milioane(aproximativ), mai bine de 5 milioane sa fie homosexuali, oare unde s-ar ajunge? Chiar m-as bucura sa fie toata lumea ca tine, o pacifista ce nu are treaba cu libertatile si intimitatile omului, mai mult indiferenta, dar eu cred c-ar fi un macel, atat ideologic cat si politic, si social.

| NOname a răspuns (pentru fuzzer):

Crezi prost.
Iar distruşii sunt doar încuiaţii care îi hărţuiesc, lătrăii fără minte şi plini de prejudecăţi şi aroganţă stupidă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru fuzzer):

Eram sigur. Iti sugerez sa citesti asta (vezi ca ai si un link acolo cu lucrearea respectiva in format pdf. E de preferat sa o citesti):

http://jonfwilkins.blogspot.ca/2012/12/epigenetics-and-homosexuality.html

Revino dupa ce ai terminat. Si ca o completare, acea lucrare nu e un argument bun pentru homofobia ta ba din contra, iti cam da o palma.

Asa ca o curiozitate, cu ce te deranjeaza pe tine daca Vasile si cu Gheorghe sau Ana cu Maria sunt impreuna? Cu ce te afecteaza pe tine viata lor privata? Cine iti da tie dreptul sa te bagi in viata lor? Si sa presupunem ca este vorba de propriul tau copil. Sa zicem ca ai o fata lezbiana. Cu ce te afecteaza pe tine viata ei privata?

* apropo, prezinta sursa informatiei tale. De unde ai luat acel articol (de pe ce site)? M-ai facut curios. Imi place ca ai luat cu copy-paste ceva ce coincidea cu punctul tau de vedere fara sa te obosesti sa verifici daca informatia este corecta sau nu. Bravo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru fuzzer):

Imi place ca o ardeti toti gen " huooo, nu-s de acord cu casatoriile intre gay, mi se pare impotriva ratiunii umane, nu vrem sa fie legale" si altele de genul, imi place ca va bagati in vietile lor si ca vreti sa nu detina aceleasi drepturi ca voi dupa care o ardeti gen "in mare parte cei homosexuali care se si casatoresc, si afirma acest lucru in public, in proportie de 90% sunt vedete, mondenitati ce practic sunt apreciati de cei din jur".

Tot nu ai inteles din propriile tale cuvinte? Motivul pentru care unele persoane nu se declara public sunteti voi. Homofobia voastra, ura si discriminarea de care dati dovada ii impiedica sa "iasa afara".

Mai ziceti si chestii gen "homosexualitatea e o alegere"... da, ei aleg sa fie persecutati si discriminati nu? Ei aleg varianta asta. Cand se trezesc unii dinimeata, pe la o varsta gen 7-8 ani (sau si mai tineri) si zic "bai, ce vreau eu in viitor? Gata, stiu, vreau sa fiu persecutat/a si discrimiant/a tot restul vietii mele. O sa fiu gay / lezbi".

Apropo, tu de la ce varsta ai decis sa fi hetero si ce a dus la acea decizie?

| fuzzer a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai omule, eu am o parere, pe mine ma domina ura, viseaza frate la o realitate in care oamenii te accepta asa cum esti, succes la asta!

Da-ti 2 palme, trezeste-te si ia atitudine, si realizeaza, ca nu traiesti intr-o lume unde-s doar unicorni si floricele, traiesti intr-o lume in care se omoara unu pe altu, chestiunea cu homosexualitatea e la fel de grava, chiar strigator la cer.

Bafta cu ideile voastre pacifiste, sper sa ajute omenirea intr-o buna zi!

| fuzzer a răspuns (pentru NOname):

Ma rog zeilor, ca ceea ce spui tu, sa se adevereasca intr-o buna zi..Stii cum ii vorba aceea. " De la vorbe pan-la fapte e o paralela". Daca tu esti pacifista, e un lucru extraordinar. Pe mine m-ai catalogat ca pe unu ce nu respecta libertatile celorlalti fac discriminari etc. Din populatia Romaniei de aproximativ 19 mil. de persoane, banuiesc ca toti is pacifisti si homosexualii n-au nicio problema.

Deja imi pierd rabdarea si nu mai pot continua aceasta discutie in limita bunului simt, desi voi ati prins ideea a ceea ce am vrut eu sa spun si anume ca NU INCURAJEZ ASTFEL DE ACTIUNI, insistati in prostie si tu si gaia ala, cu ideile voastre de oameni pacifisti. Bravo voua! Foarte interesanta mentalitatea voastra [virtuala].

| anonim_4396 a răspuns (pentru fuzzer):

Bun, am inteles ca esti homofob si ca ii urasti, dar tot nu mi-ai raspuns la intrebari.

"Cu ce te deranjeaza pe tine daca Vasile cu Gheorghe sau Ana cu Maria sunt impreuna? Cu ce te afecteaza pe tine viata lor privata? Cine iti da tie dreptul sa te bagi in viata lor? Si sa presupunem ca este vorba de propriul tau copil. Sa zicem ca ai o fata lezbiana. Cu ce te afecteaza pe tine viata ei privata?"

De data asta incearca sa nu mai tragi de timp si sa nu mai schimbi subiectul.

Si prezinta-mi si link-ul de unde ai luat acel articol.

| danut a răspuns (pentru NOname):

"Orice om faptele şi preferinţele căruia nu au nicio treabă cu tine şi nu încalcă drepturile şi libertăţile celorlalţi. "
Daca acestia enumerati de tine stau undeva IZOLATI sigur nu ma vor afecta DAR atata timp cat traiesc, mananca, respira, mai se si exprima langa mine, eu sunt afectat de faptele si activitatile LOR.
Atata timp cat actiunile mele sunt INCADRATE in comportamentul civic NORMAL de la inceputul omenirii iar ale celor enumerati intr-un mod deviant cu influente MAJORE in societate, este evident ca trebuie sa existe o solutie pentru ca cei usor influentabili sa nu fie afectati. Daca pentru hoti si criminal sunt inchisorile, pentru nebuni spitalele de psihiatrie de ce deviantii sexuali sa fie lasati liberi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

"atata timp cat traiesc, mananca, respira, mai se si exprima langa mine, eu sunt afectat de faptele si activitatile LOR."... uau. Tu si cei care gandesc ca tine sunteti un pericol pentru societate. Din cauza celor ca voi oamenii nu vor sta in pace.

La fel cum iti exprimi tu parerea, o voi face si eu acum : consider ca tu nu meriti sa ai anumite drepturi. O persoana ca tine nu merita sa fie libera sa faca anumite lucruri.

Daca eu ma bag in viata ta si daca adun un grup de oameni ca sa va interzicem tie si celor ca tine din drepturi, voi imediat incepeti sa urlat "dar vai, suntem persecutati, ce treaba ai tu cu viata noastra, nu te baga" si altele de genul DAR cand vine vorba de altii, cu nesimtire tu iti permiti sa te bagi in vietile lor. Pe tine te-as tine IZOLAT de restul lumii deoarece nu meriti sa faci parte dintr-o societate. In lumea civilizata, rasismul, homofobia, discriminarile si altele de genul nu au ce sa caute iar persoanele ca tine nu merita sa faca parte dintr-o societate.

Stii ce e si mai interesant? Ca exact aceleasi argumente pe care le aduci tu acum au fost aduse in trecut pentru negrii si pentru casatoriile gen negru+alb, galben+alb, etc. Consideri ca si asa ceva "ie naspa"? Si negrii / galbenii trebuie sa stea izolati de tine (tu fiind albul, rasa clar superioara)?

Ba mai mult de atat, acea incadrare de care vorbesti tu a fost facuta tot de homofobi. Si ca sa iti imbunatatesti "cultura din generala", nu toate societatile aveau acea incadrare. E de preferat sa stii macar chestiile de baza din istorie inainte sa mai faci asemenea afirmatii.

Stii ce a zis semizeul tau? Iubeste-ti aproapele CA PE TINE INSUTI. Stii macar la ce se refera acel pasaj?

Asa te respecti tu cum ii respecti si pe altii? Daca da, si daca tu nu dai 2 bani pe tine, daca te consideri o mizerie ce trebuie sa stea izolata de lume, e fix problema ta dar asta nu iti da dreptul sa te bagi in vietile altora. Ai impresia ca semizeul tau vrea sa discriminezi si sa urasti? Daca raiul e plin de oameni ca tine, atunci zeul tau are o problema grava.

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

"Tu si cei care gandesc ca tine sunteti un pericol pentru societate. Din cauza celor ca voi oamenii nu vor sta in pace."
Ce tare esti, uiti un singur lucru tu pui semnul de egalitate intre fapte si pareri. Daca un mod de gandire a ajuns un asa mod periculos de existenta atunci ce ce INFAPTUIESC, cum or mai fi? Evident, pe tine te deranjaza condamnarea pe care o face Dumnezeu acestor categori de pacate, nu parerea mea.
Dumnezeu (nu semizeu cum "intelege" mintea ta) a spus ceea ce a spus privind iubirea DAR ai uitat sa adaugi si completarea; DACA SE INDEPARTEAZA de faptele lor SCARBOASE dovedite prin distrugerea (istorica) a Sodomei si Gomorei si prin LEGEA Morala dupa care sunt facute TOATE legile omenesti. Dumnezeu nu doreste ACUZAREA individului DAR doreste cu INSISTENTA acuzarea FAPTEI, a pacatului. Faptul ca tu, un homosexual (in gandire) nu dai doi bani pe mine nu ma face sa "aleg" aceiasi optiune in dreptul tau, pe mine ma intereseaza ca tu sa parasesti inclinatile gresite pentru binele tau.

| NOname a răspuns (pentru danut):

"Daca acestia enumerati de tine stau undeva IZOLATI sigur nu ma vor afecta DAR atata timp cat traiesc, mananca, respira, mai se si exprima langa mine, eu sunt afectat de faptele si activitatile LOR."

Cine te crezi ca să interzici oamenilor să trăiască, mănânce, respire?
Băi, sensibilosule arogant deranjat de existenţa celorlalţi, vrei, nu vrei, şi ei au drepturi (începând cu dreptul la viaţă). Nu eşti tu buricul Pământului ca să încalci drepturile celorlalţi, când şi cum îţi vine.

"Daca pentru hoti si criminal sunt inchisorile, pentru nebuni spitalele de psihiatrie de ce deviantii sexuali sa fie lasati liberi?"

Tu compari oamenii cu alte orientări sexuale cu criminalii? Gândeşti?

Eşti un pericol public, Dan, chiar eşti. Şi mai degrabă cei ca tine ar merita excluşi din societate, ca să nu-şi pună ideile bolnave în practică (cum a făcut-o Hitler).

Ţi-ar plăcea să am dreptul să-ţi încalc drepturile şi să vreau să o fac? Bănuiesc că nu. Atunci tu de ce încalci drepturile celorlalţi şi discriminezi grosolan, ...creştinule "iubitor"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

Nu o sa ma obosesc iar sa comentez toate absurditatile mentionate de tine, trec direct la partea interesanta :

"distrugerea (istorica) a Sodomei si Gomorei "... prezinta dovezile ce tin de Sodoma si Gomora.

| MskDesign a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

„Să nu-ţi faci chip cioplit, nici vreo înfăţişare a lucrurilor cari sînt sus în ceruri, sau jos pe pămînt, sau în ape supt pămînt. Să nu te închini înaintea lor, şi să nu le slujeşti; căci Eu, Domnul, Dumnezeul tău, sînt un Dumnezeu gelos, care pedepsesc fărădelegea părinţilor în copii pînă la al treilea şi la al patrulea neam al celor ce Mă urăsc; şi Mă îndur pînă la al miilea neam de ceice Mă iubesc şi păzesc poruncile Mele"
Acest verset va spune sa nu va rugati si inchinati la chip cioplit, infatisari(icoane) si totusi o faceti, scumpa doamna.Majoritatea credinciosilor cred in Biblie, dar nu au habar ce e cu ea, nici macar insasi Biserica Ortodoxa Romana, atat timp cat vinde icoane, calendare cu imagini etc.Ati cam ramas in urma.Suntem in 2014 de acum! Daca un fiu/fiica de a voastra va spune ca e homosexual/lezbica, dumneavoastra ce faceti? Dupa mine va raman 2 bosibilitati.Ori ii ucideti, ori va sinucideti pentru ca nu sunteti in stare sa acceptati realitatea faptelor.

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru MskDesign):

Buna seara! Dar nu eu am postat aceasta intrebare, ci doar am comentat, nu ati fost atent. Din partea mea sa faca ceea ce vor, fiecare are responsabilitate de sine. Eu sustin punctul de vedere biblic. Azi, prin jertfa de rascumparare a lui Isus avem posibilitatea sa primim iertare de la Dumnezeu chiar si pentru pacatele grave, cu conditia sa ne caim sincer. Daca bineinteles ne intereseaza punctul de vedere a lui Dumnezeu, in orce aspect al vietii noastre. Numai bine.

| SalamdeVara explică (pentru NOname):

Ma bucur ca mai exista oameni care gandesc asa.

| NOname a răspuns (pentru SalamdeVara):

: )

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Cauta pe net.

| danut a răspuns (pentru NOname):

"Eşti un pericol public, Dan, chiar eşti."
Da, pentru deviantii sexuali care NU VOR sa se lase de "practicile" lor si tot o "scalda" cu drepturi si egalitati fara dorinta de indreptare sunt unul care le v-a aduce aminte ca se pot lasa de pacatele lor si deveni oameni normali.
"Tu compari oamenii cu alte orientări sexuale cu criminalii? "
Tu, nu? Pai atunci de unde discutia asta?
"Cine te crezi ca să interzici oamenilor să trăiască, mănânce, respire? "
Unde ai vazut tu ca am facut eu asa ceva?

| NOname a răspuns (pentru danut):

Eşti jalnic şi incurabil, dan. E ca şi cum aş vorbi cu pereţii.
Noroc că nu toţi sunt atât de "normali" ca tine.
Rămâi în lumea ta şi nu polua restul!
Vezi-ţi de "normalitatea" ta!
http://youtu.be/udR0KBCbs6U

| danut a răspuns (pentru NOname):

"Eşti jalnic şi incurabil, dan. E ca şi cum aş vorbi cu pereţii."
Cum doreste domnia ta.
"http://youtu.be/udR0KBCbs6U"
? P.S. Nu servesc "raspunsuri" vizuale, prefer cele scrise.
"Vezi-ţi de "normalitatea" ta!"
Multumesc, la fel.

| NOname a răspuns (pentru danut):

Eu cu normalitatea mea nu-i asupresc pe alţii, tu da.
Învaţă să faci diferenţa!

| danut a răspuns (pentru NOname):

Inca nu am asuprit pe nimeni dar am aratat spre o lista cu "defecte", nu spre defecti. Pacatul trebuie aratat nu ascuns. Urasc pacatul dar iubesc pe pacatos (daca incearca sa se lase de acesta).

| NOname a răspuns (pentru danut):

Marş, Hitlerule ipocrit!

| danut a răspuns (pentru NOname):

Incearca sa vorbesti cat se poate de respectuos sau cel putin civilizat. Poti sa transmiti "mesajul tau" adresat mie, parintilor tai care au creiat un asa "produs". Oricum, este evident pentru toata lumea "suferinta ta" in care te complaci. "Motivarea" unui viciu a devenit pentru tine o lupta a existentei, in ce hal poate aduce Satana un om. sad

| NOname a răspuns (pentru danut):

E greu cu cretinii care halucinează Satane în tot şi îşi fac scenarii în cap, ca să-şi scuze stupiditatea şi sadismul.
Nu meriţi respectul meu. Degeaba îl cerşeşti fără să-l oferi.

| danut a răspuns (pentru NOname):

Tu cersesti altceva dar nu se poate. Nu eu hotarasc, este Altcineva care hotaraste. In privinta respectului tau, tine-l pentru cei ca tine.

| NOname a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Ce ar fi să renunţaţi voi la prostie şi ipocrizie, să vă vindecaţi de homofobie şi să lăsaţi oamenii în pace?

| Theo94 a răspuns:

Eu nu cred in nimic, si nu accept poponautii.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Theo94):

Iar pe ei ii doare fix in fund de ce crezi tu laughing)))

| Theo94 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Chiar ii doare de la atatea "clisme" facute intre ei. rolling on the floor

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Theo94):

Vad ca te pricepi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Homosexualitatea inseamna extinctia unei rase.este impotriva vietii si perpetuarii ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum este la moda sa fii gay si sa te plangi ca esti discriminat.
Cand o sa devina obligatoriu sa fii gay o sa incerc sa ma opun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salamul intreaba despre homosexualitate. Amuzant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestinul care proclama ca biblia e viata lui si afirma ca homosexualitatea e anormala si de asta nu o accepta, deja incalca una din cele 10 reguli ale bibliei - minciuna.

| Crâstoşelul a răspuns:

Pentru ca sunt ei diliti

| TempestUV a răspuns:

Cred ca amandoua.Si daca nu esti convins citeste frate in Biblie si nu ne mai pune intrebari stupide.

| Mămăligă59 a răspuns:

Pentru ca e irational.
Dumnezeu a facut femeia pentru barbat.

| Genesis2014 a răspuns:

Intreaba-i pe popi, că cei mai multi homalăi ii gasesti in aceasta institutie politico-religioasa :crestinismul!

| SalamdeVara explică (pentru Genesis2014):

M-ai jignit, sunt gay dar sa vad un popa gay... I don't want to see laughing)

| anibanani145 a răspuns:

Ei nu accepta pentru ca nu este natural si ca nu la permite religia..deci ambele. Fundita?

| SoundTapes a răspuns:

Cred ca ambele...
Religia sigur nu permite lucrul asta.
Iar oamenii nu sunt obisnuiti cu homosexualitatea. Plus, ei sunt invatati sa isi creeze o familie, nu spun ca homosexualii nu pot, exista adoptia, dar crestinii au aceasta latura de familie naturala, sange din sangele "familiei", doresc sa lase un om pe pamant care sa aiba ceva din familia respectiva.
Parerea mea.

| qAleexa a răspuns:

Sa ne bagam pe domeniul,, gay,,:
Doi baieti fac dragoste. Fara uter, cum ar continua specia?
Lafel si la fete.
Daca nu exista spermatozoizi, cum se va perpetua specia?
E logic ca am muri si rasa umana s-ar evapora.
Dar stiti cum e. FIECARE FACE CE VREA laughing Imi e indiferent ce vor altii si ce fac.winking

| ƤrÏncessØfƬheShadøws a răspuns:

Nu stiu ce cred crestinii...
Eu cred ca sa iubesti si sa fii iubit/a de persoana pe care o iubesti e cel mai frumos sentiment. Daca cineva poate simti asta doar pentru o persoana de acelasi sex, am eu dreptul sa ii interzic?