| Kramerwalt a întrebat:

Crezi tu ca Dumnezeu iti vede fiecare fapta si ca iti va rasplatii dupa felul ei?

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Dumnezeu stie de orice fapta si fiecare isi v-a primi rasplata dupa faptele sale. DAR trebuie subliniat ceva, faptele unui crestin ADEVARAT nu sunt faptele lui ci ale lui Dumnezeu care se foloseste de acel om (prin acceptul respectivului) ca de o unealta. Deci meritele pentru fapte bune NU SUNT ale omului ci ale lui Dumnezeu.

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bineinteles ca El cunoaste, vede si aude tot ceea ce facem noi.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Banuiesc ca vede copii murind de foame si le pregateste cazanul unde vor arde vesnic

| 1Mihai1 a răspuns:

Da, sigur!

| Kramerwalt explică (pentru 1Mihai1):

Un prim raspuns care imi place happy

| 1Mihai1 a răspuns (pentru Kramerwalt):

Un al doilea comentariu care-mi placehappy. Noroc, Dani!

| Kramerwalt explică (pentru 1Mihai1):

happy Doamne ajuta Mihai, mult Noroc si tie!

| 1Mihai1 a răspuns (pentru Kramerwalt):

Mersi!

| Silviuloan a răspuns:

Ai auzit de scara virtutilor?
http://treia.files.wordpress.com/2010/12/jacobsladder1.jpg
Pe acesta pictura este infatisata o scara cu 33 de trepte, fiecare treapta are fapta buna si cate o virtute.

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Desigur eu am fost cuminte si ascultator cand eram mic acum nu stiu ce pot sami doresc

| Deniel27 a răspuns:

Cea mai mare rasplata care ti-o poate da Dumnezeu este ajutorul Lui si mai apoi sa te duci in Rai