| ErrorFound a întrebat:

Cu astea Papa va fript pe toti:
http://www.libertatea.ro/......55488.html
http://www.libertatea.ro/......46077.html
(cred ca vreti si o intrebare) Cum explicati rasturnarea de situatie dupa 2000 de ani de prostie frenezica?

49 răspunsuri:
| robby212 a răspuns:

Asta e important? Data?
Cu asta ne dati gata? Daca numai atat aveti....nu aveti sanse.
Nu asta conteaza! Conteaza ce sarbatorim, datele se pierd, se schimba, se fac greseli omenesti! Greseli pe care orice om le face (chiar si ateii).
Ce a zis Papa de ne-a fript?
Deci, ceea ce zicem noi nu credeti, dar cand vine unul mai "destept" il credeti imediat.De ce? Pentru ca va place ce zice.
Ca sa va spun parerea mea....nu imi pasa de ce zice Papa, e "fix pix".
Parca data e cel mai important lucru.
Pai cum credeti ca Arhanghelul Gabriel a scris asta, daca spuneti ca nu exista?
Numai bine, Doamne ajuta!

| chazz a răspuns:

Voi credeti ca este real ce spune el? Papa poate fii mason.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dandanache):

Stiam,dar se speculeaza ca conform legende s-ar fi nascut pe 25 decembrie

| ErrorFound explică (pentru robby212):

Mai vezi si afirmatia: Iisus a fost doar un om...
Totusi, ce ai spus tu mai sus este foarte adevarat. Si nu se refera doar la noi, se refera la comportamentul tuturor. INCLUSIV AL VOSTRU. Am postat acest lucru tocmai pentru a atrage astfel de pareri si a va face sa realizati ca sunteti mult mai fixati ca noi. In timp ce noi cautam astfel de articole pentru a va demnostra, voi postati "TEORIA FULGILOR DE NEA". Intelegi ce vreau sa spun, da?

| robby212 a răspuns (pentru ErrorFound):

Oricum nu ai inteles esentialul si nu voi sta sa iti explic... daca asa iti place, ramai asa.
Numai bine, Doamne ajuta!

| ErrorFound explică (pentru robby212):

Si cam care ar fi acela, camarade?

| ErrorFound explică (pentru chazz):

La fel si Preafericitii...La fel si cei din islam...
Dar totusi, masoneria nu este un lucru rau. Este pur si simplu nivelul VIP al societatii culte si cu putere/bani care conduce lumea. Toata tampenia cu Illuminati va spalat creierii. Masonii nu sunt decat Arhitecti, savanti, matematicieni, medici foarte buni, etc.

| martzian a răspuns:

"Tableta a fost găsită în urmă cu 13 ani şi la începutul ei scrie "Eu sunt Gabriel", de unde s-a concluzionat că aceasta conţine profeţia Arhanghelului cu acest nume." - Dacă era semnată Costel cui îi aparținea? Mi se pare caraghios că te informezi din Libertatea. laughing

"Cu astea Papa va fript pe toti" - laughing

| ErrorFound explică (pentru martzian):

Da, si? happy Sunt 2 link-uri, uita-te la amandoua.
Decat sa ma uit pe Pro Tv si sa vad cine a murit acum 2 ore, sau ce a mai patit Becalli in puscarie, sau..in fine. Intelegi ce vreau sa spun. Nu vad nimic in neregula cu realitatea si Antena 3 si am gasit stirea aici. Daca exista si alte posturi mai bune de stiri decat Antena 3 in Romania, tare te-as ruga sa le enumeri.
Pai...v-a cam fript. happy Asta inseamna ca toate datele trebuie schimbate si sarbatoare Craciunului este o minciuna.
Nu-i problema de intitulare, si Luca se intituleaza doar Luca, si Matei se intituleaza doar Matei, si ceilalti pun doar prenumele. De unde stii ca aceea erau discipolii lui Hristos?

| martzian a răspuns (pentru ErrorFound):

Prietene, noutatea este doar pentru cei ca tine - apropo de ziua de nastere. Crestinii stiu lucrurile astea de multi ani, iar si tu cate o carte in locul ziarului. Si nu te incorda ca nu te-a pocnit nimeni. happy

"Pai...v-a cam fript." laughing

| ErrorFound explică (pentru martzian):

Am destule, nu-mi mai trebuie. happy Poate ca tu stiai, ca esti informat a naibii. laughing Daca intrebi oameni putin mai neinformati(gen Maxim96...) o sa vezi ca nu stia.
Chiar ma-ntreb de ce n-a raspuns...

| ErrorFound explică:

Nup. happy

| Aiwendil a răspuns:

Ca s-au gresit niste calcule sau ca nu a fost inconjurat de boi si animale cand s-a nascut Iisus, nu e cine stie ce dovada.Trebuie ceva mai concret. Daca zicea ca povestile sunt false poate atunci.
Nici eu nu sunt de acord cu lucrurile din Biblie 100%, dar niste detalii nu schimba evenimentele.Cum ar fi sa scrii ca te-ai dus la munte cu prietenii si acolo era un rau si de fapt era un lac.Chestia adevarata e ca ai fost la munte cu prietenii.Nu?
Articolul cu Arhanghelul Gabriel il citisem mai acum 2 zile.Nu m-ar mira sa fie adevarat.Acesta lume e plina de mistere si noi stim o particica foarte foarte micuta.

| ErrorFound explică (pentru Aiwendil):

Cand va pun sa cititi ceva, cititi tot inainte sa-mi raspuneti. Va rog:

Informaţiile de acolo, care sunt descifrabile în proporţie de 50%, şi ar fi fost cuvintele Arhanghelului Gabriel prezintă o informaţie care cutremură bazele creştinismului. Se pare că pe vremea celui de-al doilea templu evreiesc, cu câteva sute de ani înainte de a se fi născut Iisus Hristos, cineva a înviat după trei zile.
Într-unul dintre rândurile care se mai pot citi scrie clar "Şi în trei zile vei învia!" Astfel, a apărut teoria controversată că a mai existat un Mântuitor înaintea lui Iisus, care s-a ridicat din mormânt după trei zile.
Documentul controversat, care a fost expus la Muzeul Israel din Ierusalim, pune la încercare credinţa şi mai ales curiozitatea cercetătorilor, care încearcă să dea de cap întregului mesaj pentru a determina cu exactitate la ce se referă şi cum de se vorbeşte, cu atât timp înainte, de o înviere care are loc la trei zile după moarte.

| Aiwendil a răspuns (pentru ErrorFound):

Vom afla la ce se refera dupa ce va mai trece ceva timp.Ca s-au mai incurcat evenimente sau s-au imbarligat, e posibil.Si ce o fi o fi.Dar faptul ca acel text a fost scris de Arhanghelul Gabriel asta nu dovedeste ca Dumnezeu exista?

| Angel0 a răspuns:

Disputa anului nasterii lui Iisus nu este o noutate.De sute de ani se discuta.
Dar se gasesc intotdeauna unii care nu au auzit.De ce?
Le este lene sa se informeze.

| ErrorFound explică (pentru Angel0):

Dar faptul ca si papa confirma acest lucru este ceva nou. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

Nup, nu chiar era discutabil asta si inainte