| anonim_4396 a răspuns:

Oare daca vinde BOR asa ceva, "crestinii" se vor bate ca pe moaste pentru ele?

8 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Nu e vina celor care fac aceste lucruri ci a celor care au început să îl picteze pe Isus pe diferite obiecte gen icoane căci de acolo pleacă totul
Dacă ei nu ar fi început cu picturi nici oamenii aceştia nu mai făceau astfel de comparaţii, pentru că oricum nu ştie nimeni cum arată Isus pentru a-l putea picta.
în imaginea aceea este un simplu desen.

| Wehrmacht a răspuns:

Cand am vazut titlul am crezut ca e iar vorba de un preot in calduri laughing

| NoChanceForUs a răspuns:

Mie-mi place vinul în pahar, băiete, iar dacă e sfințit mă arde pe gât.

| 4b a răspuns:

Mda, astea-s zilele din urma; mira-m-as sa fie altfel

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns (pentru wdexwjmwd):

laughing mai stii?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o ratacire foarte asemanatoare a celor din timpul iconoclastilor, cand anumiti preoti, pastori radeau putina vopsea de pe icoane in pocalul cu vin de impartasanie, de parca jertfa mantuitorului si sangele lui nu ar fi de ajuns sau destul de sfant pentru a aduce partasia cu Dumnezeu in imparatia cerurilor.atunci cand a cinsti icoanele, se confunda cu, a adora icoanele.la jertfa mantuitorului, nu mai trebuie adaugat nimic pentru ca omul sa poata avea viata vesnica.

| ȚiganTranspirat a răspuns:

Cred ca sunt delicioase!devillaughing