| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

Cum a iesit Iisus din uterul Mariei prin minune? Sa teleportat sau ce?

Satan fie cu voi!

Răspuns Câştigător
| ShyKido a răspuns:

Ce nesimtit esti.

92 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX explică:

Vad ca nu stiti ce sa raspundeti. big grin

| XxXBlackVampireXxX explică:

Am primit multe raspunsuri dar nici unul la intrebarea:,, Cum a iesit Iisus din uterul Mariei prin minune? Sa teleportat sau ce?''.
Va rog sa raspundeti si sa lasati la o parte fazu cu,, Satan fie cu voi!'' a fost pusa la ironie.

| Trinitas a răspuns:

Probabil Iisus a fost adoptat, dar cei care au scris Biblia au vrut sa faca povestea mai interesanta.

Răspuns utilizator avertizat
| Danutza27 a răspuns:

Mare belea pe parintii tai sa aiba asa nestemata la usa casei (fie la tine si sa il umflii)
Ma maninca pielea si povestesc pe forum TPU, cum ii rinduieste in sat la bunicu pe cei indraciti am explicat si ritualul. Povestea incepe de aici :sunt contactata pe privat de multi parinti care ma intreaba daca are Parintele din sat Har de la Domnul sa rezolve si cu draci mai batrini ca uite zice unul "fiica mea este muncita rau de un "dimone" ".Re are satul si Parintele leac pentru toti Pai mai oameni buni sa vedeti necazul ma suna bunicul plin de uimire ca in sat vin parinti cu tot felul de "indraciti " si abia mai face fata Parintele La cazuri mai grave, mai cheama si Episcopul locului. Povestea de unul ca dupa Sf Molifta au iesit din el o ciurda de dracusori, ca fulgii din perna si ii alergau ciinii prin sat si le gaureu cojocul cu coltii.Ba si cotoiul lu bunicu a prins ceva dracusori mai mici dupa puterile lui.O sa zici dar ce treaba au ciinii la Sf Molifta Re pai cind ies dracii din musteriu si o rup de fuga prin sat, slobozesc taranii si ciinii sa ii prinda ca le maninca gainile din batatura

| Trinitas a răspuns (pentru Danutza27):

Ce ai fumat de data asta?

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Danutza27):

Ce taranesca perfecta! happy
Te gandesti ca parintii mei ma iubesc fie ca cred fie ca nu in Dumnezeu?
Imi place povestea ta.(basmul tau)

| Danutza27 a răspuns (pentru Trinitas):

Sa ii pui pe parintii tai cind vor dori sa te aduca in rindul lumii.sa ma contacteze. Le voi da adresa si daca reusesc sa te duca pina acolo esti salvata.

| Danutza27 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Daca esti curios sa o pui pe mama ta sa ma contacteze si o sa te indrum spre lumina si adevarata credinta.O sa mergi schiopatind 2-3 zile cu fata in sus nu vei dormi o saptamana dar vei fi mintuita si te vei face un om de treaba. Toti gargaunii vor disparea din tine si vei fi un om nou.

| CobraLeon a răspuns:

Ce sariti asa, fratilor!? Zici ca v-ar fi dat cineva cu ceva in cap. Fata a spus "Satan fie cu voi!" din ironie, deoarece majoritatea raspunsurilor/intrebarilor voastre se incheie cu "nesfarsita" propozitie "Dumnezeu fie cu voi!".
Ciudat este ca Maria a rams incontinuare fecioara... ceea din punct de vedere medical este absolut imposibil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CobraLeon):

Cine a zis "Dumnezeu fie cu voi!" n-a facut-o din ironie. Si nu toata lumea il agreeaza pe Diavol. Eu unul, nu sunt incantat sa ma aflu in prezenta lui!

| CobraLeon a răspuns (pentru anonim_4396):

Din moment ce nu cred in dumnezeu nu am nevoie sa fie cu mine. Si sa intelegi si tu, daca nu cred in dumnezeu inseamna ca nu cred nici in satana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CobraLeon):

Nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta? Nu tin minte sa fi zis ca esti satanist daca nu crezi in D-ZEU. Poti fi ateu foarte bine, nu? Nu-mi atribui cuvinte pe care nu le-am scris, si nu gandi in stereotipii! Ajungem sa ne "intepam" asa gratuit, doar pentru ca ai crezut ca asi fi spus ceva ce de fapt n-am spus! Oricum sunt adeptul libertatii: fiecare crede ce vrea, insa depinde cum isi expune ceea ce crede sau ceea ce nu crede. O zi buna!

| francesca89 a răspuns:

Cand n'au nicio explicatie...asa fac,"esti nebuna","esti tampita","sa arzi in iad".ei atat stiu, la ce te astepti de la niste minti incuiate?

| Patty99 a răspuns (pentru francesca89):

Daca uh si cu aia sunteti handicapati nu trebuie sa va luati de religie da? Hay du-te ma si impuskate ca avem destui retardati si cretini nune trebuie si o taranka care sa ne invete pe noi km sa raspundem...

| francesca89 a răspuns (pentru Patty99):

Ma fata invata sa scrii, esti penibila rau, tu ma faci pe mine taranca?laughing

| ShyKido a răspuns (pentru francesca89):

Hai, oameni. Ce Dumnezeu, fiecare cu religia lui. laughing Eu nu ma iau de satanisti, au motivele lor pentru. care au ales acea credinta. ( nu le dau dreptate.) La fel si crestinii. Daca (cacofonie :d) chiar vrem sa dezbatem religia s.a.m.d sa o dezbatem la modul serios. Si nu sa ne luam in gura ca o fata plictisita (BlackVampire) ne ia la misto. Si la urma urmei. toti suntem tarani.hee hee. V-am pupat, omor o musca.

| anka89 a răspuns (pentru francesca89):

Si tu ca esti o minte descuiata de ce nu ai raspuns? Nu vezi ce intrebare a pus?/ce sa ii explici? de unde sa incepi? sa ii spui ca ii idioata iti spune dupa aia de ce o judeci.Asa ca descuiati-va voi.Mai lasati si cateva lucruri sa fie respectate

| francesca89 a răspuns (pentru anka89):

Paaai in primul rand era pentru cei care cred in toata povestea asta si aaaaa in al doilea rand, e bascalie.mai bine culca'te.

| anka89 a răspuns (pentru francesca89):

Deci chiar nu am chef sa ma cert cu tine,din fericire nu am mintea pa care o ai tu, asa ca culca-te tu mai bine, poate mai vine putin aminte la acel neuron mic.

| francesca89 a răspuns (pentru anka89):

Exact.nu ai mintea pe care o am eu...anka.

| Patty99 a răspuns (pentru francesca89):

Scriu cum vreau eu.si da te fac tarancatongue!

| francesca89 a răspuns (pentru Patty99):

Ah uite ca ti'ai dat seama de halu' in care scrii, dumbass redneck

| BubblesDoubleS a răspuns:

A, nu stiai ca a coborat pe pamant cu o nava spatiala?
Avea la bord 3 extraterestri şi-o mâţă.

| Birjaru a răspuns:

Tu n-ai auzit ca exista himen artificial? I l-a cusut dumnezeu inapoi, atat nu stii?

| venusdoom a răspuns:

Esti nebuna serios. daca ai chef sa ti bati joc de religie si de sfinti du te intr o secta satanista. sau in America, au si o Biserica satanista, cred ca te ai simti in largul tau

| anonim_4396 a răspuns (pentru venusdoom):

Sper sa nu ma intelegi gresit. Sunt crestin neoprotestant si ma dezgusta intrebarea pusa iar salutul final este cumplit, pentru acceptiunea mea! Nu uita si in ce vremuri traim si atunci o sa "intelegem" aceste atitudini.Insa sectiunea e "Religie" si fiecare intelege prin ea ce vrea, din pacate. Daca unii il au ca dumnezeu pe diavol, normal ca isi vor exprima parerea tot pe aceasta categorie. Ca asta e religia lor. Ce sa zicem. Dumnezeu sa fie cu noi cei care-L dorim pe El! O sa-ti las in final un citat din Rex Warner-Iulius Caesar. "... natura umana e capabila oricand sa distruga ceea ce o depaseste - asa cum evidenta ne-o arata..."

| 愛日本 a răspuns:

Satan fie cu tine! Doamne dă să mergi în iad si să suferi să te chinui să ARZI toată viaţa de apoi! Citeşte şi tu Biblia şi o să afli proasto.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru 愛日本):

Bine inteligentule/inteligento. happy

| Ecea a răspuns (pentru 愛日本):

Ooo,asta da credinta.
"Doamne dă să mergi în iad si să suferi să te chinui să ARZI toată viaţa de apoi"
Genial!
De asta imi plac mie credinciosii, duminica merg la biserica si luni incep sa blesteme.Superb!
Astia sunt mai pacatosi ca toti, cred ca de asta si cred in ceva, ca fac abuz de prostie.

| anka89 a răspuns:

In primul rand ceea ce ai spus, desteapt-o, pentru ca vad ca tii super desteapta si tu si @francesca 89.De ce ne bagi pe toti in aceeasi oala cu tine si zici"Satan fie cu voi"? daca tu il iubesti pe Satan si crezi in el, este problema ta, dar nu ne jigni pe noi cei care cred in Dumnezeu.Esti un simplu copil care a scapat la internet cand dorm parintii tai, ca, daca nu dorm nu te lasa asa de tarziu sa fi cu ochii pe aicirolling on the floor si ai zis sa iti bati putin joc de religie.Sa te descriu chiar nu am cuvinte

| francesca89 a răspuns (pentru anka89):

Doar voi crestinii credeti in Satan,cand vreti sa intelege'ti odata?
Si fraza aia a fost caterinca, doar ca esti prea stupida sa'ntelegi.
Nu ai cuvinte sa descrii pe cineva findca, pur si simplu nu ai cuvinte sa argumentezi.

| anka89 a răspuns (pentru francesca89):

Nu am de gand sa te jignesc, deoarece nu ma cobor la nivelul unei taranci(cum ti s-a spus si mai sus) ca tine.Hai termin-o ca din cauza unora ca tine incep sa ma cam scarbesc de internet, calculatoare etc.V-ati trezit niste pitipoance sa vorbiti, mai bine zis sa jigniti, ca de vorbit am vazut mai sus ca lasati de dorit

| francesca89 a răspuns (pentru anka89):

Tu chiar crezi ca ma intereseaza de ce iti e tie scarba? poti sa te'ntorci cu curu in sus.
Si pe ce motiv ma faci pe mine pitipoanca? ma cunosti cumva?
Iar dintre noi doua, nu stiu cine e taranca, draga Anka

| anka89 a răspuns (pentru francesca89):

Mai lasa-ma ca deja si tu si @danutza 27, m-ati cam obosit in seara asta.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru anka89):

,,Satan fie cu voi'' a fost pus din ironie.
Dar de ce sariti cu gura mare ca sunt satanista?
Am mai spus, si o mai spun, sunt atee.
Sa stii, asa pentru cultura ta generala, si parintii mei stiu ca sunt atee si nu au nimc impotriva. happy
Crezi ca am 5 ani sa imi spuna parintii pana la ce ora sa stau la pc?

Răspuns utilizator avertizat
| XxXBlackVampireXxX explică (pentru cristitipu):

Pti sa ma jignesti cat vrei, nu ma cobor la nivelul tau. happy

Răspuns utilizator avertizat
| XxXBlackVampireXxX explică (pentru cristitipu):

Sunt atee, si daca as fii satanista care ma rog ar fi problema ta?
Am treptul sa aleg ce vreau/nu vreau sa fiu.

| βeβeℓușa a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

BUna nu am scris neaparat pentru tine si sincer nu va mai criticati atat. Este ironiee gata paa...happy nu stiti raspunsul nu razpundeti si proasta care a zis Iisus nu exista sa se duca sa se impuste daca mai insulta pe altii.

Si sa stiti francesca si blackk ca voi vorbiti prin traducator si se vede bine asta happy eu chiar sunt din Ungaria si oricum stooop cu injuraturile! Stiti, Nu atunci taceti si paa!

| Sἶrenἶa a răspuns:

Cica " s*ATAN fie cu voi! "

ma pis pe ochii lu sATA* si pe ce face el

tu nu-ti dai seama ca bouu ala te vrajeste? si i vrajeste pe toti care "credeti in eL". straight face
iti vrea rauul wai fato!
not listening

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Sἶrenἶa):

Vai fata, nu exista nea satan.
Hai, du-te joacate cu papusile si lasa-i sa vorbesca pe cei care au habar de asa ceva.

@Patty99
De toti crestinii uita de porunca asta:,, Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti''.

| Dragos_2611 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Tu ai uitat de prima porunca vadwinking Nu cred ca realizezi in ce te bagi, diavolul e maestrul minciunii, asta-i scopul existentei lui. Sa prosteasca chisate ca tine. Nu realizezi ce te asteapta. Printre altele te asteapta o eternitate in care vei fi violata in cel mai barbar stil si vei fi ciopartita in bucatele si lasata sa putrezesti si apoi de la capat. Distractie placuta cu prietenul tau.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Fa zabaloaso. mie-mi zici s ma joc cu papusile; asta ar inseamna ca is mica.nu?
da m-am uitat si eu prin intrebarile tale si nu cred c eu is aia care e mica.
Mai ales ca si @ leidipharrel o dat un exemplu de asta.
Ai o minte puerila de te...
"lasa-i sa vorbesca pe cei care au habar de asa ceva." Nici nu stii cate stiu eu, fata de tine. Daca zici ca nu exista dracu. ( probabil esti atee )
Deci ia si nu mai comenta aiurea daca TU de fapt n-ai vreun habar.

Peace!

| francesca89 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

"fa zabaloaso"? tu de unde ai mai iesit?

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru francesca89):

Am iesit de unde a iesit toata lumea.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Sἶrenἶa):

Poti sa ma jugnesti cat vrei, nu ma cobor la nivelul tau.

P.S:Ce inseamna,, zabaloaso''?

| francesca89 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Nu toata lumea e din mahala.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Spune-mi si mie cati ani ai
ca sa vad in "ce nivel is fata de tine".

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru francesca89):

Dar nu sunt din mahala, draga. happy

| francesca89 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Ba da, esti.Altfel cum iti explici asta:"fa zabaloaso"?

| nesuferit a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Hai sa-ti explic cum sta treaba. Sfanta si preavirgina maria, era o tipa de 15 ani, si precum multe pustoaice din zilele noastre s-a indragostit si ea. Neexinstand prezervative a ramas gravida.In acea perioada, asta inseamna morte ( cu pietre). Si atunci ea s-a gandit ( sau a fost sfatuita ) sa zica ca sa **** cu sfantu duh, si asa a ramas gravida.Si lumea a zis WOW sfantu duh.Si raspunsul este, eu cred ca isus a iesit pe cur, de a ramas ea inca virgina laughing

| βeβeℓușa a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Tudom, hogy jobb, mint a néma, és nyelni esküszöm hallottam, akik hisznek a Sátán, hanem a Sátán az ördög. kérem azokat, akik hisznek benne vannak a legnagyobb bolondok a világon vagyok keresztény, de fraiero magyarul beszélnek, és a? Jobb fogd be a szád, és kész is mindenféle ember megy, és inpusca ha hiszel Istenben

stiti ce decat sa injurati mai bine taceti si inghititi nu am mai auzit oameni care sa creada in Satana dar ma rog.Satana e diavolul si cei care cred in el sunt cei mai mari prosti din lume fraiero eu sunt crestina dar vorbesc maghiara si ce? Mai bine taci si gata sunt fel de fel de oameni du-te si inpusca-te daca nu crezi in Dumnezeu

| βeβeℓușa a răspuns (pentru francesca89):

Proasta nu mai injura tu oamenii care stiu ce spun sincer uh ai 3 ani daca esti asa de proasta incat sa crezi in Satana! Hai gata fretilor nu va bateti capu pentru proasta de francesc a mai bine sar duce in Iad sa ii para rau de ce a spusstraight face!

| francesca89 a răspuns (pentru βeβeℓușa):

Te nem vagy normalis bazdmeg? mi a szart akartal ott mondani?
mi a faszer beszelsz felre te kocsog? asszed nem'tok magyarul te bena?
Szidjad anyadat aki a vilagra szart te semmirekello.

| francesca89 a răspuns (pentru βeβeℓușa):

Es tanulj meg romanul beszelni te allat.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru βeβeℓușa):

Cine imi tot da stupid si nefolositor?
@MissDσℓℓу
Fogja be a száját (tineti gura)
Nu cred in Satan (satan nu satana) dar nici in Dumnezeu.
Asa si? si eu stiu sa vorbesc maghiara...si?
De ce nu te impusti tu?

| francesca89 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Asta e mai ceva ca sunshine

| nesuferit a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Dumnezeu laughing)

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru nesuferit):

Luate-ar Sfantul Ghoeghe cel mancat de balaur! happy

| francesca89 a răspuns (pentru βeβeℓușa):

Most mar nem pofazol ha?

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Sἶrenἶa):

Am 190 de ani.
Sa stii ca niveul de inteligenta nu se ia dupa varsta.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru francesca89):

Da nu numai cei din mahala vorbesc astfel. laughing

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Zici ca esti mai inteligenta decat mine rolling on the floor
haha

| francesca89 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

"fa"? serios acum? eu doar tiganci am auzit vorbind asa

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Sἶrenἶa):

N-am zis ca sunt mai inteligenta ca tine, asta nu se poate sti pentru inca nu am apucat sa purtam o conversatie.(desi totusi cred ca sunt)
Dar dupa raspunsuri imi dau seama ca eu am mult mai mult bun simt decat tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

De ce tot cenzurezi "Satan"? laughing E o injuratura?

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i injuratura.laughing da ma enerveaza numele lui si nu vreau sal pronuntz/scriu
laughingwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

De ce?laughing Crezi ca asa o sa puna stapanire pe tine?

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru anonim_4396):

No way! :o laughing))

da pur si simplu...

| anka89 a răspuns (pentru Dragos_2611):

Deci fraza cu "chisate ca tine" mi-a placut.Te anunt ca am ras in hohote.Si putine ai zis. Specimene de genul asta nu merita nici macar scuipate.Ai avut drepatate in ceea ce ai scris.CHISATErolling on the floor

| Ady05 a răspuns:

La tine fantazia rupe...ma-i leag-o big grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu crezi în Dumnezeu, nu e nevoie să-ţi baţi joc.Fiecare are concepţia lui şi trebuie respectată, nu luată la mişto. Înainte să pui asemenea întrebări, încearcă să înveţi gramatica. Ea ce ţi-a făcut de o torturezi aşa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stim CE sa-ti raspundem, insa nu stim CUM sa o facem, deoarece intentia ta de a afla un raspuns la aceasta intrebare nu e o dorinta sincera si de bun simt. Referitor la salutul tau final, iti fac precizarea ca pe mine nu ma incanta prezenta diavolului! Daca vrei sa mai folosesti salutul, ca e dreptul tau sa o faci, eventual adauga la "Satan fie cu voi", pentru cine doreste asta. Iti doresc numai bine!

| francesca89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de unde stii cand esti prezenta Diavolului? cum iti dai seama?

| anonim_4396 a răspuns (pentru francesca89):

La mine personal o stare de neliniste, de agitatie, de rau fizic. O senzatie de groaza, ca si cum te-ai trezi dintr-un cosmar. A fost o perioada cand ma apuca o stare da slabiciune, asa din senin, in prezenta anumitor persoane, care disparea la fel de rapid cand nu mai eram langa ele. Ulterior am aflat ca sunt sataniste sau se ocupa de vraji. Poate crezi ca sunt nebun sau tine de paranormal, insa asta e experienta mea personala.

| francesca89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt multe lucruri de la care poti avea senzatiile astea, si adevarati satanisti nu vei intalni in viata ta, crede'ma.

| logatcamembru a răspuns:

Nu stiu' din astea;;; poate magie pup:Xlove strucklove struck

| LAYILA a răspuns:

Pai s-a nascut prin nastere naturala eu asa stiu e adevarat ca daca ea era virgina cand a nascut a suferit foarte mult desi e o chestie imposibila sa nasti virgina fiind! biserica asa spune :-)

| Echaursi a răspuns:

PRobabil, il cauti pe Satana si inca nu ai dat de el iar chestia asta te seaca rau!
Copila fara creier! Ce pe**a mea educatie ai primit tu de la parintii aia care ti-au dat viata probabil, dintr-un accident?!
Dumnezeu fie cu tine!

| Dragos_2611 a răspuns:

Uterul Marie? rolling on the floor Adica dintr-un uter pe nume Marie?laughing Greu cu limba romanica. Esti fata, nu? Da' tu de nastere ai auzit? Asa ies in general "fiintele" din utere. Nu inteleg unde-i misterul.

Nu toata lumea apreciaza urari gen "satan fie cu voi", eu de exemplu nu apreciez. N-am nici o dorinta sa fie satana cu mine. Mai bine pastreaza intrebarile puse la misto pentru siteuri facute la misto. Daca tu vrei sa-ti bati joc de conceptele religioase crestine, n-ai decat, nimeni nu te impiedica, dar fa-o macar intr-un mod mai bine gandit, care sa arata ca n'ai 12 ani si esti proaspat scapata de sub fusta mamii si-ai gasit si tu internet si-ai vazut ca vaaaaaaaaai e la moda sa vorbesti urat despre Dumnezeu. Daca Dumnezeu iti e dusman, fii buna macar si trateaza-ti dusmanii cu respect.

| francesca89 a răspuns (pentru Dragos_2611):

A vrut sa scrie "uterul Mariei", nici tu nu dai dovada de mai multa minte.

| MrTaVy07 a răspuns:

Lasate tu cu illuminati tai!

| xGabriella a răspuns:

Ce nesimtita esti! Daca nu crezi in Dumnezeu nu-ti bate joc de religia altora!

| leidipharrel a răspuns:

Ce intrebari cretine pui. vrei sa te calugaresti? Oo

| leidipharrel a răspuns:

Acum 4 luni intrebai pe TPU cum sa te lase parintii sa-ti bagi pierce in buza ( http://www.TPU.ro/......-in-locul/ ), acum vii si ne tot bagi pe gat intrebarile si conceptele tale idioate. cati ani ai? din moment ce parintii nu te lasa sa-ti pui pierce exista 2 variante : 1. ori sunt comunisti. 2. ori ai 13 ani :))). so?

| leidipharrel a răspuns:

Vai frate...francesco, tu esti avocata don'soarei care a pus intrebarea asta inteligenta cumva? ce te tot ataci? penibil...