| IisusHristos666 a întrebat:

Daca Iisus este fiul Mariei si tot odata dumnezeu asta ar insemna incest?

14 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Nu, incestul implica relatiile sexuale, iar dumnezeu nu a intretinut asa ceva cu Maria, cred ca ai mai auzit asta de 5473 ori

| IisusHristos666 explică (pentru AirănMeidăn):

Din pacate intrebarea a fost stearsa pe motiv de "obscenitate/ilegalitate".Ok sa zicem ca tine ca nu a implicat relatii sexuale dar "samanta" nu era a lui totusi? Maria a fost lasata totusi cu ceva si banuiesc ca nu a folosit aer.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru IisusHristos666):

Daca e sa ne luam dupa biblie, dumnezeu e atotputernic, in concluzie poate sa faca orice vrea. deci, ar fi putut sa o lase insarcinata chiar si cu un tub de pasta de dinti daca asta ar fi avut el chef

| IisusHristos666 explică (pentru AirănMeidăn):

Chiar si asa e moral sa-o lase pe Maria gravida cu el insusi? laughing)

| AirănMeidăn a răspuns (pentru IisusHristos666):

Sa zicem ca nu, dar sunt destule lucruri imorale in biblie
oricum, esti cumva fata?

| AirănMeidăn a răspuns:

Haa asta numesc eu discriminare
de asta sunt eu feminista, din cauza oamenilor ca tine
glumesc, stai calm

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Maria, nu este,, mama lui Dumnezeu " asa cum spun unele culte in rugaciunea,, nascatoare de., doar falsuri predau aceste forme de religie, care nu accepta adevarul lui Dumnezeu si lupta cu tarie impotriva lui. In primul rand ca Dumnezeu nu are inceput, nici sfarsit, nu a fost creat, este vesnic, unic, atotputernic. Isus a fost prima creatura a lui Dumnezeu in cer, deci are un inceput, a fost creat direct de Dumnezeu, de aceea este numit : Fiul lui Dumnezeu, creat inainte de-a fi lumea (Proverbele 8:22-34) Isus a fost trimis de Dumnezeu pe pamant prin intermediul Spiritului Sfant (forta activa a lui Dumnezeu )si conceput ca om in uterul Mariei, o tanara foarte credincioasa (model pentru tinerele de azi ), care nu stia de barbat (potrivit Bibliei Matei 1:18-23).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare este gradina lui Dumnezeu, si multi trolli certați cu gramatica ii sar gardul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mata, sotia lu tacto iti spune ca te iubeste, insamna ca e curva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este Fiul Mariei

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Zice Iisus:„«Eu şi Tatăl una suntem»" (Ioan 10:30)

| IisusHristos666 explică:

NoMickeyMouse de ce ma ignori frate? Sunt agramat pentru ca nu am tastatura in romana sau pentru ca am uitat un "i" in cuvantul "pot"? Si legat de troll, aici ce-am mai facut frate? Sunt eu devina ca Iisus si-a lasat propria mama gravida cu el insusi?

| soryn4400 a răspuns:

Iisus este fiul Mariei dar nu este Dumnezeu ( este fiul lui Dumnezeu ).

| IisusHristos666 explică (pentru soryn4400):

Doctrina conform căreia Iisus Hristos este dumnezeu este o învăţătură centrală a Bibliei