| AvalohAlyn a întrebat:

Cum a reușit Iisus Hristos sa aibă așa mare succes mediatic internațional adică aproape toată lumea știe de El.Pe mine mă bucură.De oameni cu vieți și învățături că ale lui Iisus Hristos avem nevoie ca și personitati, vedete, succese mediatice nu de toți cântăreții și actorasii și asistentele tv devenite peste noapte dive care sunt de carton.
Iisus Hristos este și va rămâne un reper și un simbol important al umanității, al Occidentului, al Americii, al Europei și rămâne de altfel și cea mai importanta persoană ce a trăit pe Terra de-a lungul anilor.
Ce părere aveți de acest subiect? Este Iisus Hristos cea mai importanta figura a lumii?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Se vede si dupa faptul ca toata planeta isi calculeaza erele si anii dupa El.
A fost cea mai iubitoare, bucuroasa, altruista, integra persoana care a trait pr pamant. Abia astept momentul cand El va reveni si va conduce El planeta.

| halogen001 a răspuns:

Oamenii de la conducere au gasit de cuviinta sa foloseasca povestile fanteziste pentru manipularea naivilor creduli si nestiutori. Daca e sa fim seriosi, vedem spitalele pline si oameni care au nevoie de ajutor, iar Hristos impreuna cu restul personajelor imaginare cum e Dumnezeu "se uita" neputinciosi din cartile cu povesti, deci Hristos si Dumnezeu nu sunt o solutie reala pentru rezolvarea problemelor pe care le au oamenii.

| MarianGeorgeBumpy a răspuns (pentru halogen001):

Ce-ti spune tie ca problemele lumii trebuiesc rezolvate? Universul? Daca o musca moare e vreo problema? Daca tu mori e vreo problema?

| halogen001 a răspuns (pentru MarianGeorgeBumpy):

Povestile fanteziste nu pot inlocui realitatea. Stiinta si ratiunea iti dau raspunsul la toate intrebarile, nu niste povesti primitive, puerile, fanteziste si absurde scrise special pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori.

| halogen001 a răspuns:

Pentu " CinevaDinPublic5 "
Dumnezeu nu exista, deci Hristos e fiul celui care nu exista laughing

| MarianGeorgeBumpy a răspuns (pentru halogen001):

De ce trebuie ca tu sa existi?

| chuckmanson a răspuns:

Militarismul Romei, inchiziții, colonialism și îndoctrinare în școli.

| Antisistem11 a răspuns:

A avut o echipă de pr foarte buna.

| MarianGeorgeBumpy a răspuns:

Da. Ai maaaare dreptate. happy

Întrebări recente