| eliaclodia a întrebat:

Cum ar arata un Dumnezeu, pentru care nu exista nici lumina, nici intuneric, nici bine, nici rau? Adica al meu.

32 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Invizibil!

| eliaclodia explică (pentru EmaS):

Nu invizibil, in niciun caz. Nici vizibil, altfel. Ma gandeam ca ar arata invincibil.

| eliaclodia explică:

Ba ar fi mai vizibil ca lumina si intunericul, deci mai puternic.

| mentholinks a răspuns:

Smecher.

| eliaclodia explică (pentru mentholinks):

Nu smecher, nu ar fi nevoie.

| mentholinks a răspuns (pentru eliaclodia):

El ar fi cum este el, nu cum ai vrea tu sau eu sa fie sau cum credem noi ca ar fi.

| eliaclodia explică (pentru mentholinks):

Normal si in plus e al meu si nu al tau. Nu uita ce am intrebat, nu am vorbit de al nostru si noi, ci de eu. Eu nu impart ce e al meu.

| mentholinks a răspuns (pentru eliaclodia):

Da tot dumnezeul meu cred ca-i mai smecher.

| eliaclodia explică (pentru mentholinks):

Treaba ta, ce iti place tie. Dar daca dumnezeul tau e smecher sa nu fie vreun manelist ceva, ca astia sunt asi in smecherie, mancati-as.

| mentholinks a răspuns (pentru eliaclodia):

Ma refeream la faptul ca a meu e imbatabil. Nu stiu daca asculta manele ca nu stau sa-l urmaresc zi si noapte.

| eliaclodia explică (pentru mentholinks):

Te anunt ca smecheriile nu sunt imbatabile. Nici macar secretele magicienilor nu sunt de nedescifrat.

| mentholinks a răspuns (pentru eliaclodia):

Pai atunci poate imi spui si mie cum sa transform tutunul in iarba.

| eliaclodia explică (pentru mentholinks):

Nu inteleg ce e in mintea ta, cum s-a dezvoltat gandul tau. De ce imi pui o intrebare? Cu ajutorul iluziei iti poti distruge creierul, dar uite asa transformi tutunul in iarba verde si matasoasa. Ori te referi la"iarba"?!

| eliaclodia explică (pentru mentholinks):

Sau pune tutunul in pamant la descompus si peste un timp pune si semintele de iarba. Esti multumit?

| mentholinks a răspuns (pentru eliaclodia):

Ma refeream la iarba de fumat. Te-am intrebat pentru ca ai spus ca nici macar secretele magicienilor nu sunt de nedescifrat si m-am gandit ca poate cunosti sau ai descifrat cateva, asta bineinteles daca nu te refereai la iluzionisti.

| eliaclodia explică (pentru mentholinks):

Nu vreau sa ma plimb cu pluta ta. Du-te singur.
*
Normal ca ma refeream la iluzionisti.

*

INVINCIBIL

| mentholinks a răspuns (pentru eliaclodia):

Nu-mi amintesc sa te fi invitat.
S-am incalecat pe-o sa si m-am dus cu pluta mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un stalp de piatra.

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Ma pui in incurcatura, de unde si pana unde. Stalpul de piatra se sfarama, el cunoaste si binele si raul, cel putin un om ar putea traduce asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eliaclodia? cand se sfarama stalpul tau? si daca se sfarama? il doare? ma gandesc la babele din bucegi.

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Daca sunt babe le-o durea, dar daca doar par babe, atunci li-se pare ca le doare. E stalpul tau, ca tu ziceai de stalp. Eu nu am zis de stalpi, nici de sare.

| 1libercugetator1 a răspuns:

Deist?

| eliaclodia explică (pentru 1libercugetator1):

Zau nu stiu ce e aia deist? Pare o injuratura.

| tinerelul a răspuns:

Fara sa ti dai seama ai exprimat un adevar. Ai zis bine " Cum ar arata ", ceea ce denota ca nu exista. Si tare ma bucur ca altfel ar fi fost ca tine. Si sincer nu as fi vrut.

| eliaclodia explică (pentru tinerelul):

M-ai jignit! Dar nu ma supar! O sa ma razbun pe tine din placere.

| tinerelul a răspuns (pentru eliaclodia):

Ma bucur dar cand ai sa te razbuni pe mine fa o repede si rasuceste cutzitul in rana din placere

| eliaclodia explică (pentru tinerelul):

Nu repede, ci indelungat. O sa fie ata de evident cata iubire primesc eu pentru cum sunt, incat o sa mori de disconfort ca ai ales sa fi in alta opinie si gasca.

| tinerelul a răspuns (pentru eliaclodia):

Sarut mana dar gasca ta nu mi ofera nimic. Nici macar dragoste

| eliaclodia explică (pentru tinerelul):

Gasca mea e a mea. Eu sunt usa. De unde stii tu ce e dincolo de ea? Si nu mai confunda dragostea cu iubirea ori veneratia. Dragostea e sexuala.