| xerxes1 a întrebat:

Inainte sa zica Sa fie lumina, Dumnezeu a orbecait miliarde de secole in intuneric?

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu insusi este Lumina!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Noi de ce nu suntem lumina daca ne-a facut dupa chipul si asemanarea sa?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu știi? Oamenii sunt lumina! Cum să nu știi... a zis și la ProTV.

| xerxes1 explică (pentru EmaS):

Ala n-a fost dumnezeu, nici pe departe.

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns:

laughing il compari pe Dumnezeu cu un om? Lumina si tot ce exista a facut pentru om! El nu are nevoie de astea... El vede si in intuneric!

| AlexeHellsing a răspuns:

Dacă ar fi existat întunericul, dar n-a existat. Până să se creeze cerul și pământul a existat doar Dumnezeu.

| alondrakiss a răspuns:

Da suntem lumina, cred că suntem.Sa încercați să fiți cât mai drepți înaintea lui Dumnezeu.

| Tssssssss a răspuns:

Timpul este ceva irelevant, creat doar pentru ca noi sa putem intelege ce se intampla si trai. Pana cand a fost creata lumea nu a existat nimic decat Dumnezeu.

| xerxes1 explică (pentru Tssssssss):

Sper ca nu te referi la criminal din Biblie.