| BadBoy05 a întrebat:

Cum ar fi daca nu ar exista universul? deci nu imi pot imagina e ca si cum ar fi o foaie alba si goala

Răspuns Câştigător
| shadovv a răspuns:

Culuarea alba este data din insumarea tuturor frecventelor "principale" din spectrul vizibil. Daca nu ar exista cuante de lumina atunci universul ar fi un vid negru.

10 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Probabil un ocean de enrgie infinit.

| danay72 a răspuns:

Daca nu ar fi universul nu am fi nici noi oamenii pe pamant. Dumnezeu a facut aceste minunatii care ne ajuta sa traim si care ne ofera un spectacol extraordinar de lumini noaptea.

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru danay72):

Spectacol de lumini noapte? adica cum? se joaca dumnezeu cu bricheta? alea sunt stele si galaxii si conglomerate de galaxii frate.

| danay72 a răspuns (pentru 000MadMAX000):

Presupun ca ai auzit de metafore si doar glumesti.

| Musique a răspuns:

Nu ți-ai mai pune întrebarea asta dacă universul n-ar exista.

| i86e2 a răspuns:

Nu ar fi nevoie să-ți imaginezi fiindcă nu ai exista nici tu. happy

| 000MadMAX000 a răspuns:

Noi credem ca universul e totul dar e posibil sa existe si alte universuri paralele.Deci teoretic daca nu ar fi universul nostru ar fi alt univers paralel.

| GrimReaper a răspuns:

Intr-un documentar spuneau ca ar arata ca un televizor fara semnal, doar purici.