| Kazimir a întrebat:

Cum aveți de gând să vă petreceți această sărbatoare în care domnul iisus cristos a fost răstignit și a înviat?

Răspuns Câştigător
| giuly a răspuns:

Am de gând să îmi vopsesc ouăle

19 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...chiar e amuzant cum nimeni nu s-a prins de gluma

| Ecea a răspuns:

Ete na, mare lucru ce a facut omu, s-a incurcat putin.
Oricum se naste si moare in fiecare an.

| MyObsession a răspuns:

Hai că mi-ai făcut crăciunul genial cu întrebarea astalaughing

| Vladuthz a răspuns:

Tu ori glumesti ori confunzi, de Craciun se sarbatoreste nasterea lui iisus. Personal eu nu sarbatoresc asta, pur si simplu Craciunul in sine.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Kazimir, nu este inca sarbatoarea Invierii, este a Nasterii. Craciun Fericit!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu confuzi Crăciunul cu Paștele! Foarte bine informat ești.
Pa, pa.

| soimos a răspuns:

Ai gresit adresa!
Ala care a fost rastignit a inviat de Pasti!
Acum e Craciunul o sarbatoare pagana, confiscata de biserica si dedicata nasterii pruncului Isus!
Sau dupa cunostinta ta a fost rastignit pruncul din leagan?

| Kazimir explică (pentru soimos):

Te-ai mira la câte lucruri e bun cordonul ombilical. Inclusiv la răstignire.

| EmaS a răspuns (pentru soimos):

Noi,crestinii sarbatorim nasterea Domnului si mantuitorului nostru scump, Isus Hristos.

| Alien a răspuns:

Cu cat mai mult cu atat mai bine!winking

| Fanatic a răspuns:

We esti spart sau ce dracuu ai?! laughing

| Artemisia a răspuns:

Bye bye Mos Craciun, bine ai venit Iepurasule de Paste...

| Symonutzu a răspuns:

In aceasta sarbatoare domn Isus Cristos s-a nascut, nu a murit sau a inviat.

| CioCĂlătiCăăă a răspuns:

Hei prieteni!
Cativa dintre noi venim de pe la T/A si stiti voi...
...ma rog, se pare ca nu stiti.
P.S.: Eu tai mielul.

| Marialy a răspuns:

1. Tu vorbesti despre Paste
2. Se scrie corect: Iisus Hristos
3. Craciunul este sarbatoarea Nasterii Domnului Nostru Iisus Hristos.
4. Craciun fericit!

| Marialy a răspuns:

1. Tu vorbesti despre Paste-adica Rastignirea; Invierea este la 40 de zile dupa Moartea Sa (Rastignire)
2. Se scrie corect: Iisus Hristos
3. Craciunul este sarbatoarea Nasterii Domnului Nostru Iisus Hristos.
4. Craciun fericit!

| Kazimir explică (pentru Marialy):

" Invierea este la 40 de zile dupa Moartea Sa" Zau? E la câteva zile bă...

| iulyan16 a răspuns:

Ba Kazimir esti prost? Hristos nu a imviat ci s-a nascut.Sa pui acesta intrebare de Paste. Craciun fericit!