| BogdantheDreamer a întrebat:

Cum comentati articolul?

http://www.lovendal.ro/......t-de-apel/

Referiti-va strict la articol, nu la autor.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Crestinismul este intr-adevar doar un update al povestii evreiesti cu Iehova, creat de romani, dar nu singuri, chiar unii evrei i-au ajutat, iar primii vizati pentru a li se servi noua lege, evident pentru a-i potoli si a le scoate din cap ideile de "popor ales" au fost chiar evreii. Povestea a functionat atat de bine incat a fost aplicata ulterior si altora. In rest, articolul e doar o spumegare furioasa a unui crestin fara ratiune care isi apara cu vehementa povestea idioata.

3 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

"Cum comentati articolul?"
Cu sarcasm si mult umor.

| Dandanache a răspuns:

Nu știu care rahat pute mai tare, Atwill sau Lovendal. Amândoi fabuleaza în mod diareic.

Răspuns utilizator avertizat