| Dreamer a răspuns:

Ce este de comentat asupra unui pamflet animat...care apropo a fost haioshappy?
Totusi mai bine postai intrebarea la Trivia/Amuzante, deoarece aici s-ar putea sa-i supere pe crestini...si desi nu ma numar printre ei le-as da dreptate daca,, te-ar lua la suturi''. Pana la urma este vorba despre RESPECT pentru semenii nostri si credinta lor chiar daca nu suntem de acord...

| figure a răspuns:

Stii cum e cu anumite lucruri care par foarte inteligente doar pentru ca pun lucrurile intr-o alta perspectiva?

Ei bine, simplu fapt ca schimbi unghiul din care privesti o situatie, fascineaza pe moment, dar nu inseamna neaparat ca ai descoperit ceva deosebit!

In cazul asta... ideea e amuzanta daca nu esti exagerat de dogmatic, dar nu tocmai desteapta.

Conceptul de Dumenezeu - fie ca esti credincios sau nu - reprezinta o forma de perfectiune spre care merita sa aspiri, o forma de "iubire" intr-un sens deplin - pe care trebuie sa o cauti chiar in tine.

Conceptul de Dumnezeu este dual. Nu ar putea exista Bine fara Rau, sau Rau fara Bine. Tot astfel precum un om evoluat trebuie sa inteleaga si sa fi gestionat o parte rea / murdara din interiorul propriei persoane. Face parte din evolutia "spiritului" (intr-un sens ne-religios)!

| Dreamer a răspuns (pentru figure):

In sfarsit cineva care intelege...RESPECT!