| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de Maria l-a gasit numai pe Iosif bun de sot?

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa era predestinat conform bibliei, dumnezeu a predestinat absolut totul inainte de creatie, deci noi suntem niste marionete care ii urmam planul, el nu poate interveni in prezentul nostru, ar insemna ca a gresit

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dany totul a fost predestinat inainte de creatie, desi totul a fost o piesa de teatru

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Nu l-a gasit, ci l-a ales, exact cu mama ta l-a ales pe tatal tau.

| sierra1 a răspuns:

Incearcă să extrapolezi situație la zilele noaste:

ea săracă, fără job, gravidă cu un altul și "agață" un papagal. Ce putem noi spune despre ea? că a fost jmekeră

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Bătrânii ar vrea să pună...

| iurii75 a răspuns:

Să înțeleg că te bazezi pe prostiile promovate de ortodoxie, că Iosif ar fi fost bătrân când sa căsătorit cu Maria.
De fapt, tu doar pe tâmpenii și te bazezi in toate întrebările tale.
Îți dau crezare, la doar 12 toamne ale tale... ( Dar poate și mai puțin...)

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai văzut cumva din pom când erai la furat cireșe și te-ai lovit la cap?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu asta e chestia. Dar doar unul lovit tare la cap ar spune " nu ortodoxia e credința adevarata? ". De aceia te întreb, ai fost la furat cireșe nereușit?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Deci deja nu mai ții minte ce scrii? Chiar daca ți-am citat cuvintele?
Atunci cu siguranță ai căzut din pom...

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și acum recitește toată conversația și încearcă să folosești materia cenușie...

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și te-am întrebat referitor la replica ta - te-ai lovit cumva la cap când *** cireșe? Că vii cu așa replici...

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ești sigur că nu încurci nimic?
Ce am zis și am retras?

| Green66 a răspuns:

Era singurul care era "single" pe o rază de 40 de km.